Salomon: Přežil jsem v Hitlerjugend

Salomon: Přežil jsem v Hitlerjugend https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23272/bmid_salomon-prezil-jsem-v-hitlerjugend-6620053eb5e54.jpg 5 48 9

"Rozhodl jsem se, že napíšu celou pravdu, bez ohledu na to, jak si ji kdo bude vykládat," říká Sally Perel. Po letech mlčení pak odhaluje tajemství své dvojí identity: Žid Sally Perel unikl holocaustu v nacistické uniformě, přežil uprostřed Německa jako Jupp Perjell, člen Hitlerovy mládežnické orgaizace - Hitlerjugend. Přesvědčivě líčí své neuvěřitelné zážitky i svou vlastní rozpolcenost z tohoto dvojího života, který ho přinutil hrát roli oběti i pachatele současně.... celý text

kotasbk
26.02.2024 4 z 5

Touto knihou pokračuji v tématu druhé světové války a holocaustu. Ačkoliv by se podle názvu knihy mohlo zdát, že o holocaustu kniha nebude, tak je tomu naopak. Autor přežil holocaust skrytě u nepřítele, přímo v srdci nepřátelského režimu. Na rozdíl od ostatních Židů měl větší štěstí, náhodu prostě z prdele kliku na přežití. Byl to napínavý příběh od začátku do konce. Vsuvky do budoucnosti se vcelku hodily. Někteří si po válce uvědomili, co za hrůzy nacismus napáchal, ale někteří ne. Na závěr jen takový postřeh. O zločinech komunismu tu nepadla ani věta.

julifox3
09.09.2023 5 z 5

Knihu jsem poprvé četla na střední škole a teď jsem se k ní po téměř dvaceti letech vrátila. Pokud by se příběh nestal, neuvěřila bych, že je něco takového možné. Salomon měl nad sebou strážného anděla. Perfektně popsaná atmosféra a stav duše nedaleký ke schizofrenii. Kniha se čte jedním dechem a rezonuje ještě čas po přečtení.

Damato
23.12.2020 5 z 5

Naprosto přikurtována k židli jsem tuto velice zajímavou knihu četla a děkuji za doporučení. Tohle prostě bylo tak poutavě napsáno, to prostě nelze vymyslet. Maximum hvězdiček pro autora, žádnou hvězdičku pro lidi- to co zažil 16 letý kluk, to prostě jiný druh, než člověk, na téhle planetě nevymyslí.

hermina007
08.09.2018 4 z 5

Neuvěřitelný příběh pana Perela, s kterým jsem se letos v létě setkala.

akrash
14.11.2016 5 z 5

Při čtení této knihy mě mrazilo. Další skvělá (což se vlastně ani o holocaustové knize nedá říci) kniha z toho hrůzného období.
Doporučuji všem!!!

Jolana.b
31.08.2016 4 z 5

Na tuhle knihu jsem narazila náhodou. Upoutala mě svým žlutým obalem a Davidovou hvězdou. Po jejím přečtení ve mě zůstali jen dva pocity - soucit a lítost. Soucit s tím nebohým chlapcem, který jediné co chtěl, bylo přežít a lítost nad námi všemi lidmi, že jsme schopni něco takového jako je holokaust provést si navzájem. Myslím, že by se tato kniha měla stát součástí povinné četby na všech středních školách. Pomůže nám to vnést jiný pohled na válku. Není to jen o Židech, ale o nás všech.

svickop
26.03.2015 4 z 5

Je to opět jen další příběh o tom, jak nějaký Žid přežil válku. A to dost kuriózním způsobem. Knihu jsem si koupil na základě shlédnutí filmu Europa, Europa, ale čekal jsem od ní víc.

Janiny
25.01.2013 5 z 5

velice zajímavý a poutavý příběh. Přečetla jsem jedním dechem, nešlo přestat..

Alena Tajemná
13.03.2011 4 z 5

Poutavý příběh žida, který prostě chce přežít. Moc na mě zapůsobil!

druhá světová válka (1939–1945) nacismus zfilmováno židovské děti děti a válka holokaust, holocaust hitlerjugend

Autorovy knížky

Sally Perel