Ryanova pomoc

Ryanova pomoc
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355556/bmid_ryanova-pomoc-D8a-355556.jpg 4 348 348

Mladá Bostoňanka Cara se musí vyrovnat s náhlou smrtí svého dobrého přítele, právníka Ryana. A také s podivným odkazem v jeho závěti – Cara získává polovinu ranče, který tvrdou rukou vede Ryanův bratr, a musí na ranči alespoň jeden rok žít, aniž by komukoliv sdělila důvod. Pro ženu z města je život na pláních Texasu tvrdý – o to víc, že Ryanův bratr i všichni jeho zaměstnanci na ni pohlíží jako na zlatokopku a usurpátorku. Ovšem Cara se nikdy nevzdává a je odhodlaná dostát poslednímu přání mrtvého přítele za každou cenu. Navzdory ústrkům, pomluvám i probouzejícím se citům, které si nemůže dovolit…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Ryan's Hand , 1984

evago
10.04.2018 4 z 5

na prvotinu dobré...jednoduchý příběh ze života

LilianaFalcon
31.03.2018 3 z 5

Nebylo to úplně špatné, vlastně by se mi to i docela líbilo, kdybych neměla neustále jen pocit, že se tam stále nic neděje! V jednom kuse se jí Jeth vyhýbal, byl pryč a ona si připadala osamělá...
Každopádně Ryanova závěť byla dobrá zápletka. A trochu jsem doufala v o něco buřlivější konec.

klara225
11.03.2018 5 z 5

Moc pěkný příběh. Nečekala jsem, že ho přečtu během jednoho dne, ale nemohla jsem dát knihu z ruky.

Princezna_1
10.03.2018 5 z 5

krásná kniha ❤️❤️❤️

malazluta
02.03.2018 3 z 5

Myslím, že na prvotinu to není zlé:-) Autorka mě dokázala vtáhnout do děje, jedná se o romantický příběh a předem je jasné, že nás čeká happy end, ale i tak mě cesta k němu bavila.

raty
01.03.2018 5 z 5

Krásný romantický příběh, jehož děj se odehrává převážně na texaském ranči. Doporučuji přečíst komentář autorky na začátku (zvláště kritikům). Je to vlastně první kniha této mojí oblíbené autorky a skvělé vypravěčky, vydaná již v roce 1982.

Joshanda
26.02.2018 5 z 5

Kniha je skvělá. Líbilo se mi, jakým stylem autorka píše. Určitě si přečtu ještě jiné její knihy :)

georginaa
25.02.2018 5 z 5

Mám ráda příběhy na rančích, koně, příroda. Sice je to těžký život starat se o celý chod ranče, ale svým způsobem je to svobodný výběr.

klarka61
25.01.2018 4 z 5

Nebyl to žádný literární skvost, ale četlo se to dobře. Určitě si přečtu i další autorčina díla. Z knihovny mám půjčenou knížku Poselství růží, tak už se na ni těším

Dousabel
15.01.2018 4 z 5

Úplně rudá knihovna! Ale velmi pěkně napsaná, až na ten závěr, ten už byl úplně klišoidně přitažený za vlasy :D Ale jinak kniha splnila vše v tomto žánru - stažené hrdlo z bezpráví, slzy, doufání k uzoufání, motýlci v břiše i rozpálené lůno :D :D a na konec samozřejmě přiblblý úsměv, který vydržel skoro celé dopoledne :)

iška
04.01.2018 2 z 5

Harlekýnka v pevné vazbě.

Elsinor024
01.01.2018 2 z 5

Na Vánoce se mi zachtělo pro atmosféru nějakou čistokrevnou romanťárnu a po přečtení zdejších hodnocení jsem sáhla po Ryanově pomoci. Po poslední stránce jsem se musela smát, co jsem to právě dočetla za naprosto naivní románek.
Je to jen můj subjektivní názor, ale několik rozporuplných bodů... Hrdinka je nejdřív vylíčená jako bojovnice za rodinnou čest a vzápětí úplně přetéká submisivitou. Směla bych, nevadilo by, ano, samozřejmě. Patří jí půlka ranče a nedovede ani pípnout?
Poslechne bez mrknutí oka všechny nesmyslné rozkazy, nezeptá se, nevzepře. Celou dobu se snaží napravit svoji pověst a když už k tomu málem dojde, schválně ještě přitopí pod kotlem nedorozumění s nevěrohodnou záminkou, v ten okamžik vycucanou z prstu. S Ryanovým bratrem si povídá v altánu a pak tuhle scénu autorka zakončí tím, že hrdinka odchází z pokoje. Špatný překlad nebo se autorka ztratila? Rozuzlení na konci potom trochu jako "deus ex machina", zázračné prozření.
Abych byla spravedlivá, nemůžu upřít cit pro detail, emotivní scény dobré, umí zaujmout. Ale celkově shrnuto, už od téhle autorky určitě nic číst nebudu ani na Vánoce jako výjimečnou sladkost:)

JarunkaP
26.12.2017 5 z 5

Krásná oddychovka, dostal jsem jí na vánoce a za dva dny (i s návštevami příbuzenstva) stihla přečíst. I když pomálu od začátku víte jako to dopadne, bylo to zajímavé čtení (Texas ranč atd.) Takže mohu jen a jen doporučit.

hapsi
15.12.2017 5 z 5

Je to už týden, co jsem knihu dočetla. A od té doby na ni nemůžu přestat myslet. Za mě dech(a srdce)beroucí romantika. Prostředí, hrdinové, napětí mezi nimi...tak dokonale vyvážené ingredience nepotkáte v žánru často. Už to tu zaznělo...emocionálně zničující.

Simix12
13.12.2017 5 z 5

Ryanova pomoc se mi líbila stejně jako všechny autorčiny knihy. I když je knížka tenoučká a máte jí přečtenou během chvilky, je to taková oddechovka před spaním. Pro někoho může být dost nudná, protože skoro od začátku knížky víte jak to asi dopadne, přesto jsem nechtěla aby už skončila. Hrdinka knížky to nemá opravdu jednoduché, ale nakonec vše dopadne tak jak má.

mourek77
11.12.2017

Tak tohle pro mě bylo uf uf. Mám ráda knížky kde chlap je chlap s velkým CH, nekompromisní tvrďák a řekne a udělá přesně to co chce.Četla jsem jedním dechem a těšila se domů až budu mít zas chvilku na čtení (pak jde to uklízení sakra rychlejc).Jde o romanťárnu, ale sakra dobře napsanou.........

Ditules
27.11.2017 3 z 5

Jak autorka sama uvádí, chtěla zkusit napsat vlastní harlequinku... :) Jsem ráda, že se její styl postupně vybrousil.

Jegynek
26.11.2017 5 z 5

Emocionálně mě zničila, skvělá kniha

Šánka
25.11.2017 4 z 5

Autorčina prvotina nezapře její nesporný vypravěčský talent, který později vybrousila ve svých velkolepých románech.
Je to čistokrevná romanťárna a četla se krásně. Cara a Jeth jsou moc vyvedená dvojice a mě velmi mile překvapilo že to jiskření a napětí mezi nimi se autorce povedlo bez sáhodlouhých popisů erotických scén, jak je v tomto žánru běžné.
Oddechovka na pár hodin, která potěší a udělá jedno odpoledne hezčí.

Modrasek15
13.11.2017 5 z 5

Kniha mě absolutně uchvátila. Nedokázala jsem jí odložit ani na kratičkou chvíli. Celou jsem přelouskala jedním dechem. Příběh je opravdu poutavý a prostředí Texaského ranče, kde je hlavní hrdinka nucena trávit čas, bylo nádherné. Jako bych tam byla a prožívala její strasti. Opravdu mohu jedině doporučit.

tajemství romantika romance ranč, rančeři

Leila Meacham
americká, 1938 - 2021