Ryanova pomoc

Ryanova pomoc https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355556/bmid_ryanova-pomoc-D8a-355556.jpg 4 344 344

Mladá Bostoňanka Cara se musí vyrovnat s náhlou smrtí svého dobrého přítele, právníka Ryana. A také s podivným odkazem v jeho závěti – Cara získává polovinu ranče, který tvrdou rukou vede Ryanův bratr, a musí na ranči alespoň jeden rok žít, aniž by komukoliv sdělila důvod. Pro ženu z města je život na pláních Texasu tvrdý – o to víc, že Ryanův bratr i všichni jeho zaměstnanci na ni pohlíží jako na zlatokopku a usurpátorku. Ovšem Cara se nikdy nevzdává a je odhodlaná dostát poslednímu přání mrtvého přítele za každou cenu. Navzdory ústrkům, pomluvám i probouzejícím se citům, které si nemůže dovolit…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Ryan's Hand , 1984

EvaSupovic
02.07.2019 5 z 5

Moc krásná oddechová knížka na léto :-)

lifeoptimist
28.06.2019 4 z 5

čekala jsem obyčejnou červenou knihovnu, ale příběh to byl docela zajímavý...tak konec byl asi každému jasný, ale jinak bych po takové knize nesahala, takže účel splněn nadočekávání

Jandýs
19.06.2019 3 z 5

Oddechová záležitost, nenáročné.. Už na začátku víte, jak to dopadne.. Takže soudit knihu příliš kriticky nechci, neboť jsem se rozhodla číst dál. Nejvíce mě lákalo téma ranče, ráda bych si z tohoto prostředí přečetla více knih.

lusitta05
29.04.2019 3 z 5

Nakoniec to bola celkom príjemná kniha, taká oddychová.

sabca
28.04.2019 4 z 5

Cara byla pro mě sympatická postava této útlé knihy. Rok který prožila na ranči , který zdědila s určitým záměrem přítele Ryana byl zajímavý a pro Caru velmi náročný. Kdo má rád romantické romány, tak doporučuji.

Sam.Mischell
30.03.2019 5 z 5

Přečetla jsem ji velmi rychle, sice mi chybělo trochu více akce, ale to vykompenzovalo jiskření mezi hlavními hrdiny.

oresvo
21.03.2019 5 z 5

Zatím nejlepší knížka od této autorky.

Četlo se jedním dechem, ukaplo par slz. Ale stejne je to knížka, kterou si určitě znovu přečtu.

Eeli
21.03.2019 1 z 5

Při čtení mě napadala slova jako tuctové, kýčovité, místy taková klišé a hloupé jednání i dialogy postav, že se mi samovolně protáčely panenky. Po přečtení celé knížečky názor bohužel neměním. Autorka sama to zřejmě zpětně cítila podobně, což potvrdila předmluvou, v níž ospravedlňuje (neomlouvá se) vznik svého prvního příběhu.

Knižní střípky
21.02.2019 2 z 5

Paní MEACHAM se proslavila svou úžasnou třídílnou ságou Růže ze Somersetu a neméně skvělým románem Titáni. Díky těmto knihám jsem si ji zamilovala. Ryanova pomoc je jeden ze tří samostatných útlounkých románů datujících se na začátek její tvorby a je to poznat. Jedná se o jednoduchou a předvídatelnou červenou knihovnu odehrávající se opět v americkém Texasu. Nevyžaduje přehnané soustředění, jedná se o pohodovou odpočinkovou četbu na jedno volné dopoledne.

verunka93
27.01.2019 5 z 5

Velmi čtivá kniha, milý příběh a krásná příroda. Tato kniha se četla úplně sama a mohu ji vřele doporučit.

Lofda
15.01.2019 3 z 5

Milý příběh, ale je to opravdu takový lepší Harlequin, navíc pro mě psáno trochu těžkým jazykem.. Autorčiny pozdější knihy neznám a jak ona sama píše v předmluvě, toto byl její první literární pokus a knihu pak znovu vydala po mnoha letech (už jako úspěšná autorka historických ság) i se všemi chybami a žádá o shovívavost.. Takže hodnotím tak na půl, nemám důvod se k této knížce ještě vracet, ale ztracený čas to rozhodně nebyl.

Ulrika
13.11.2018 5 z 5

Na prvotinu opravdu povedené. Samozřejmě bylo jasné, jak to dopadne, ale i tak mě kniha nezklamala.

Acquenta
22.10.2018

Drsná příroda, drsní chlapi a špetka romantiky, to se mi moc líbilo. Přece jen mám ale malou výtku k začátku příběhu. Přišlo mi divné, že Ryan zemřel za takových zvláštních okolností, copak přítelkyně, která s ním nějakou tu dobu byla, nic nepoznala ? A sotva přijede od bratra, tak hned zemře ? To mi přišlo divné, autorka to mohla trochu více rozvést...

muchomurka
21.10.2018 2 z 5

Knížka se mi nelíbila. Hlavní hrdinka, ač se dělala jaká je silná a zásadová, byla ufňukaná a nezajímavá. Od Ryana to byl podlý krok, že ji vystavil takové situaci. Hrdě se jí postavila a přijala ji, ale pak nic. Dobře, dělala práci, co ji přidělil hrdý majitel ranče, ale ten přerod v lásku byl krkolomný a příliš náhlý. Celkově to bylo nedotažené, ploché.

Pavouček2
10.10.2018 2 z 5

Za mě ne e, souhlas s Jane100.

happy19
28.09.2018 4 z 5

Předvídatelné,ale to se od odpočinkového žánru čeká.;-)

Andrea963
24.09.2018 5 z 5

Kraaaaaasná kniha, která se mi líbila od začátku do konce...byla dojemná, nechybělo napětí, i slzička mi ukápla...prostě pohádka :-)

Jane100
24.09.2018 2 z 5

Taková přeslazená harlekýnka. Dost jsem přeskakovala, protože mě to nebavilo, hlavně od poloviny, kdy bylo naprosto jasné, jak to dopadne. Opravdu byste netipovali, že je to jedna a tatáž autorka jako např. u Snu o Somersetu nebo u Poselství růží :-) Na začátku i hezky vysvětluje, co ji vedlo k tomu, že něco takového napsala a že to úplně odlišné od toho, co píše teď.

Ivanule
29.08.2018 4 z 5

Na to,že je to autorčina prvotina,kterou napsala z důvodů,které uvádí v úvodu knížky, to rozhodně není vůbec špatné,také já si pamatuju na dobu Harlequinek,které jsem si z knihovny půjčovala po kvantech,ale můžu říct,že v dnešní době už tohle moc pro mě není:) Ale autorka to napsala rozhodně moc dobře,děj je taky čtivý,příběh pěkně plyne i když je už od začátku jasné jak to dopadne

LenRan
27.08.2018 5 z 5

Bylo to.....dojemné, napínavé, vášnivé, smutné, dramatické a líbilo se mi to. Určitě by se to dalo napsat líp, jak sama autorka na začátku upozorňuje, ale je to takové hezky syrové a mě to bavilo.

tajemství romantika romance ranč, rančeři

Leila Meacham
americká, 1938 - 2021