Rút - žena z Moábu

Rút - žena z Moábu https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183195/bmid_rut-zena-z-moabu-183195.jpg 5 30 3

Toto je třetí z pěti románů o ženách z rodokmenu Ježíše Krista. Byly to ženy z Blízkého východu, které žily ve starověku, a přesto lze jejich příběhy aplikovat na naše životy a problémy, jimž čelíme v dnešní době. Často žily na hraně. Měly odvahu. Riskovaly. Jednaly nečekaně. Vedly smělý život a občas dělaly chyby – velké chyby. Žijeme v těžké době plné problémů, kdy miliony lidí hledají odpovědi. Tyto ženy nám ukazují cestu. To, co se od nich můžeme naučit, lze použít i dnes, ačkoli žily před několika tisíciletími.... celý text

essterkaa
19.01.2022 5 z 5

Moc hezky románově zpracovaný biblický příběh.

veriszv
22.12.2020 5 z 5

Krásně zpracované! První část knihy sice trochu pomalejší, ale pak to dostalo zase spád a příběh se mi moc líbil. :)

ThrisaManx
31.01.2018 3 z 5

Knihu Rút jsem dostala jako dárek a poprvé ji četla již před pár lety. Nebavila mě. Přečetla jsem pár stránek a musela jsem skončit, připadalo mi to celkem o ničem. Teď jsem si to přečetla po druhé a bavilo mě to mnohem více. Jasně, je těžké tak krátký biblický příběh roztáhnout do celé knihy o rozsahu 130 stran, takže to místy bylo opravdu protahované a možná i nudné, ale líbilo se mi to a jsem ráda, že jsem se ke knize vrátila. Stála za to, byla napsaná tak krásně lidsky.