Rudý Zeman

Rudý Zeman https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423195/bmid_rudy-zeman-AjP-423195.png 4 482 124

Novinář Jaroslav Kmenta přichází s novou knihou. Investigativní portrét prezidenta Miloše Zemana, ve kterém autor hledá odpověď na otázku, kdo stál za financováním jeho předvolební kampaně. Také přináší nové informace a souvislosti o lidech z blízkého okolí prezidenta Miloše Zemana. Důkladně rozebírá i to, komu a proč se prezident Zeman mstí. Rudý Zeman vykresluje politickou atmosféru doby, v níž žijeme. V ní jde nejen o moc a vliv, ale i o peníze a geostrategické zájmy rozděleného světa. Kniha je opět příběhem novinářského pátrání Kmenty, které jde do hloubky zásadních politických etap Miloše Zemana i jeho vztahů. Také rozebírá okolnosti mocenského paktu s oligarchou Andrejem Babišem. Rudý Zeman tak volně navazuje na knihu Boss Babiš, která vyšla v roce 2017 a hned poté se stala bestsellerem.... celý text

jan37
01.12.2019 3 z 5

3 a půl. Tématicky zajimé. většinu člověk už zná minimálně z časopisu Reporter. Některé věci se bohužel opakuji. Chybí mi chronologie. Jednou sme v roce 2017 a po 5 řádcích v roce 2003. Odflaknuta redakční práce

koubelka
01.12.2019 5 z 5

Ve zkratce musím říct že to je vlastně docela pochmurné čtení o stavu naší nejvyšší politiky.

Kniha určitě stojí za přečtení, neboť jen málokdy se člověku dostane takhle komplexního pohledu na události spjaté nejenom se samotným Milošem Zemanem, ale hlavně i s lidmi kteří se drží (které si drží) kolem.
Myslím si, že hlavní devizou knihy a zároveň i klíčem pro pochopení řady událostí jsou právě informace o Zemanových spolupracovnících, podřízených, poradcích a podobně. Bohužel se dá říct, že to je opravdu smutné čtení, neboť jsou to většinou lidé s velmi (přinejmenším) pochybnou minulostí a s velmi temnou současností.
To že se Miloš Zeman často sám profiluje jako vulgární ♢ se dá s pocitem že se nemá všechno brát tak vážně ještě přejít. To jakým způsobem se ale hradní politika ubírá směrem k Rusku (a celkově k ruskému politickému chápání světa), tak to už je o dost horší. Ještě horší ale je zjištění, že se za tímto chováním neskrývá pokus o nějakou brilantní policitkou vizi, či alespoň snaha o prosazování zájmů ČR, nýbrž že jde jen naplňování osobních ambic "velkého státníka" (v pojetí Miloše Zemana) či rovnou vlastních pololegálních podnikatelsko-lobistických zájmů lidí kolem Zemana, které se zájmy ČR namají už pranic společného. (např. Nejedlý, ale těch lidí je mnohem více).

Tak jako tak Jaroslav Kmenta opět s přehledem uhájil pozici jednoho nejlepších ivestigativních novinářů u nás. Smekám klobouk před jeho prací, protože získat tolik informací, projít si tolik výročních zpráv a nespočet různých archivů, poslechnout si tolik lidí atd... Prostě celkově se v tom mumraji vyznat muselo být neskutečně obtížné. Jaroslav Kmenta to ovšem dokázal a já mu za jeho praci nesmírně děkuji.

petule3389
26.11.2019 5 z 5

Další naprosto úžasná kniha. Chvilku mi nejspíš potrvá, než si vše ustálím a myšlenky se utříbí, ale za mě je kniha naprosto úžasná:)

Baru176
22.11.2019 5 z 5

Velice zajímavá kniha vystihující vše od vstupu Miloše Zemana do politiky