Rudý Zeman

Rudý Zeman https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423195/bmid_rudy-zeman-AjP-423195.png 4 482 124

Novinář Jaroslav Kmenta přichází s novou knihou. Investigativní portrét prezidenta Miloše Zemana, ve kterém autor hledá odpověď na otázku, kdo stál za financováním jeho předvolební kampaně. Také přináší nové informace a souvislosti o lidech z blízkého okolí prezidenta Miloše Zemana. Důkladně rozebírá i to, komu a proč se prezident Zeman mstí. Rudý Zeman vykresluje politickou atmosféru doby, v níž žijeme. V ní jde nejen o moc a vliv, ale i o peníze a geostrategické zájmy rozděleného světa. Kniha je opět příběhem novinářského pátrání Kmenty, které jde do hloubky zásadních politických etap Miloše Zemana i jeho vztahů. Také rozebírá okolnosti mocenského paktu s oligarchou Andrejem Babišem. Rudý Zeman tak volně navazuje na knihu Boss Babiš, která vyšla v roce 2017 a hned poté se stala bestsellerem.... celý text

Mánička178
02.05.2021 4 z 5

Kolikrát už si člověk říkal, proč ten prezident předvádí takové šarády a ostudy, jaké předvádí. Něco jsme si mohli v hlavách poskládat z informací ve veřejném prostoru, ale nebylo od věci si věci zasadit do hlubšího kontextu díky této knize (a to nevíme vše). Upřímně obdivuji pana Kmentu, který se dokázal vyznat v gargantuovské změti různých firmiček se stamilionovými obraty, které mají svá sídla v předměstských "chýších" bez zvonku. Hlupáky jsme my, kteří se naivně domnívali, že snad staré kádry s rokem 1989 zalezou do svých nor... Naopak se promptně adaptovali na nová pravidla, ovšem staré móresy zůstaly. Po přečtení si tedy přeji jediné - ať už tito drzí páprdové, pohrobci totality, konečně vysmahnou...

Inutihar
14.04.2021 2 z 5

Na jednu stranu oceňuji investigativní práci a všechny informace sesbírané a prezentované v jednom balíčku. Ale fakt se mi nelíbí, jak je kniha zpracována. Oproti Bossu Babišovi mi Rudý Zeman připadal roztahaný a neuspořádaný, spíše jako sbírka textů než kniha s jasnou strukturou.

Kajami
07.04.2021 5 z 5

Diky teto knize jsem zjistila udalosti, ktere jsem jako dite nevnimala. Nyni jsou mne mnohe kroky, co podnika nas soucasny pan prezident jasnejsi. Je smutne, ze rizeni nasi zeme ovlivnuji lide, kteri nemaji proverky a buh vi, za koho lobbuji. Je skoda, ze na kazdeho plati ruzny metr. Je to uz druha kniha od tohoto autora a vrele ji doporucuji vsem k precteni. Snad by mohla mnohym otevrit oci

lucakuca
08.03.2021 4 z 5

Hnus ta naše politika. :-(
"Zeman vstoupí do dějin jako jeden z nejúspěšnějších politiků polistopadové historie. Avšak podle mého názoru je to batmanovský Joker české politiky s prořízlou pusou a smrtelným úsměvem na tváři."

branislav1814
26.02.2021 4 z 5

Můj odpor k panu Zemanovi po přečtení knížky vzrostl ještě víc, pokud je to vůbec možné. Spousta faktú, velmi čtivá (pro mně víc než Boss Babiš) a srozumitelná.

Christo
24.02.2021 3 z 5

Oproti Boss Babiš (spoustu neznýmých faktů) je tato kniha o Zemanovi spíše shrnutí veřejně známých a bohužel už i zapomenutých momentů. Tyto vzpomínky se velmi špatně poslouchají už jen i proto, že to není minulost, ale ještě pořád neukončená současnost.

Vakalik
24.02.2021 3 z 5

Doporučuji tuto knihu všem, kdo se chtějí o Zemanovi dozvědět trochu více z pera investigativního novináře. Nicméně myslím, že starší čtenáři, kteří se o politiku aspoň trochu zajímají a zažili soudobé dění, knihu uchopí trochu lépe. Jsem ráda za spoustu faktů, ale hromadu událostí a postav neznám, protože v době dění, jsem byla ještě dítě. Nicméně obrázek o Zemanovi si může udělat po přečtení každý :)

Bigrambo
03.02.2021 5 z 5

Kniha skvělá, z obsahu je mi zle...

hawatt
31.01.2021 5 z 5

jestli je jen čtvrtina z toho pravda, je to dost šílený...
Kmenta zdrojuje, je z té knihy cítit antipatie k hlavní postavě, ale s největší pravděpodobností to stojí na pevných nohách

Korejš
22.01.2021 3 z 5

Zatímco v knihách o Mrázkovi a Krejčířovi, které byly knihy plné faktů a pan Kmenta si perfektně celou dobu držel neutrální pohled, z knihy Rudý Zeman přímo čpí asympatie vůči Zemanovi. Příběh je tak plný frází typu: Budí to dojem...Není to nezákonné ani špatně ale udělal to Miloš a já ho nemám rád...Zeman měl nějaké nesrovnalosti v transparentním účtu pro prezidentskou kamaň, což Schwarzenberg sice také ale u Zemana je to mnohem horší, protože ho nemám rád... Nevím jak knihu hodnotit. Taková kniha by se dala napsat na kde koho z politiky, každý s někým a něčím kšeftuje. Dokud Kmenta nenapíše knihu o mnohem známějších kauzách, potažmo mocnějších lidech, bude pro mě tato kniha jen jedna z mnoha nic moc neříkajících knih. Hvězda dolů za city, které do investigativní novinařiny nepatří, další hvězda dolů za název, protože Rudý Zeman není ani tak o Zemanovi, jako spíše o lidech kolem něj.

PastorMal13
17.01.2021 4 z 5

Kniha pojednává nejen o osobnosti lidově zvoleného prezidenta Miloše Zemana, ale taky o lidech mu blízkých. Odkrývá tak tedy tajemství jeho zvolení a důvod Zemanovi oblíbenosti. Dozvíte se, jak je naše politika prohnilá.

GerhartRoth
30.12.2020 5 z 5

Výborné nahlédnutí do politického života Miloše Zemana včetně všech afér. Knize nemám moc to vytknout ve svém žánru definitivně a Kmenta zde odvedl výbornou práci.

rekkky
28.12.2020 4 z 5

Kniha dokáže upoutat chronologickým soupisem jednotlivých období Zemanova politického života. Obsah je doplněn zajímavými vsuvkami s neméně důležitými kontexty, které se vztahují k jednotlivým rozebíraným tématům. Ačkoliv se jedná vesměs o kauzy veřejně všeobecně známé a publikované, v této knize jsou rozpitvány detailněji s odkazy na cenné fakta, ostatně v tom tkví největší devíza této knihy. Autor odvedl perfektní práci, protože po celou dobu se drží nastavené věcné linie s velmi vhodně zakomponovanými spojitostmi a podporuje tak celkový pozitivní dojem z knihy, která nejenže přibližuje zákulisí české postrevoluční politiky, ale také objektivně nastiňuje symbiózu politiky & businessu v tom negativním smyslu, se všemi souvisejícími socio-ekonomickými dopady.

8v8
22.12.2020 4 z 5

Doporučuji knihu. Práce pana Kmenty si vážím, díky.

schacco
17.12.2020 4 z 5

Ač Jaroslav Kmenta nepatří mezi vyloženě nadané spisovatele, jeho práce je nesmírně důležitá. Jako novinář je dobrý. Kniha je opět - očekávaně - investigativní žurnalistikou nataženou na x set stran. Po přečtení Rudého Zemana v člověku významně zesílí již tak mocná touha, aby zbývající doba prezidentova úřadování utekla co nejrychleji a hlavou našeho státu se zase jednou stala osobnost - mimo jiné - s alespoň základní mravní integritou, slušností a nadhledem. A se schopností vybírat si vhodné spolupracovníky.

Odehnalka
11.12.2020 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu... No, tak můžu doufat, že jsem se u některých částí přeslechla. Kniha napsaná skvěle, ale prostě ten obsah... je mi z toho smutno a špatně...

J.P.S.
09.11.2020 5 z 5

Za mě druhá nejlepší kniha od pana Kmenty (hned po Boss Babiš).

Přestože jsem si o našem současném prezidentovi a (zejména) jeho okolí nikdy nemyslel nic pěkného, tak tato knížka mi všechno pomohla utřídit do kontextu. A především mi pomohla pochopit, proč je Miloš Zeman jaký je (sociopatická osobnost) a co je jeho hlavní motivací (je to jen čisté ego a potěšení mstít se druhým). Slovy autora: "Joker české politiky, s prořízlou pusou a smrtelným úsměvem na tváři".

Za nejzajímavější hodnotím část popisující jeho návrat z Vysočiny a klíčový vliv Miroslava Šloufa, který je hlavním strůjcem Zemanova návratu do politiky a jeho cestě na Hrad v roce 2013 (nebýt Šloufa, tak se Zeman nikdy nevrátil z Vysočiny a dnes by byl polozapomenutou postavou...). Ostatně i duo Mynář-Nejedlý bylo na počátku stvořeno Šloufem, ale nakonec mu přerostlo přes hlavu...

Opět velká pocta panu Kmentovi za tohle dílo a velké poděkování za to, co dělá.

reign
01.11.2020 5 z 5

Jaroslav Kmenta píše smutný příběh promarněného génia. Je to věčná škoda, že se v osobě Miloše Zemana snoubí jednak opravdu vysoký intelekt a schopnost vést s narcismem a pomstychtivostí, kteréžto ty kladné vlastnosti spolehlivě anulují. Kniha rozkrývá příběh vůdce, který se velice rychle stal loutkou v rukou svých našeptávačů, nahým císařem, jež nadevše rád slýchá ódy na své nové šaty. Při Zemanově intelektu nepadá do úvahy verze nevědomí, jde o vědomou rezignaci na morálku a podlehnutí vlastnímu velikášství. Nejhorší efekt vidím v nebývalé polarizaci společnosti, stačí si přečíst komentáře pod různými články - jak nenávistně si dokážeme nadávat je dechberoucí. Náš prezident - náš vzor. Tolik zahořklé jedovatosti z úst hlavy státu? Marně přemýšlím, jak ve světle tohoto příběhu (a jiných, podobných) probudit v mladší generaci zájem o demokracii - ano, je to špína, ale nic lepšího nemáme. Možná začnu u svých dětí předkládáním následování hodných vzorů. Miloš mezi nimi nebude.

Godik
23.10.2020 5 z 5

“Prosím jednu známku za šestnáct .”
Muž za přepážkou omluvně sdělí: “Máme už jenom s Milošem.”
Zákazník: “Nechci známku s Milošem.”
Pošťák: “Nikdo nechce známku s Milošem. Proto je máme.”
“Co třeba nějaké zvíře?” zkoušel zákazník.
Pošťák: “Zvířata došla. Zbyl jenom Miloš.”
Zákazník: “A co třeba historické památky?”
Pošťák: “Jenom Miloš.”
Z vedlejšího okénka se ozve pošťákova kolegyně: “Možná mám ještě otakárky.”
Zákazník: “Otakárci by byli skvělí.”
Kolegyně: “Tak už i ti došli. Takže jenom Miloš.”
Zákazník: “Miloš ne. Žena by se se mnou rozvedla.”
Pošťák: “Nebo vám můžeme na dopis dát jenom razítko.”
Zákazník: “Bez Miloše?”
Pošťák: “Bez Miloše.”
Zákazník: “Tak razítkujte!”

Abako
18.10.2020 4 z 5

Jedna z nejdůležitějších knížek dneška. Víc není potřeba dodávat.