Rudolf Steiner a založení nových mysterií

Rudolf Steiner a založení nových mysterií https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398153/bmid_rudolf-steiner-a-zalozeni-novych-my-LU3-398153.jpg 5 2 2

„V úvaze o průběhu života Rudolfa Steinera hodláme učinit skromný pokus poodhrnout roušku skrytých etap jeho života a tajemství Vánoc 1923. Neboť v událostech oněch dnů spatřujeme dovršení a současně nový počátek.“ Sergej O. Prokofjev

Pirkaf
21.04.2020 5 z 5

Základní kámen k pochopení toho, co Rudolf Steiner znamenal, znamená a bude znamenat pro lidstvo a jeho vývoj.

Spajdy
21.03.2019 5 z 5

Autor jde v této knize při zkoumání mysteria Anthroposofické společnosti a životního úkolu Rudolfa Steinera do největší myslitelné hloubky, a odkrývá naprosto zásadní souvislosti co se týče Vánočního sjezdu (který chápe jako zásadní předěl věků ve smyslu založení nových mysterií duše vědomé) a Základního kamene Anthroposofické společnosti (který chápe jako něco opravdu reálně existujícího, s čím se dá pracovat a z čeho lze čerpat síly). Pro mne naprosto převratná kniha v mnoha ohledech.
Těm, kdo nejsou seznámeni s Anthroposofií (duchovní vědou), Anthroposofickou společností a jejími aktivitami, a aspoň základními díly Rudolfa Steinera (Theosofie, Tajná věda v nástinu, Jak dosáhneme poznání vyšších světů atp.), tuto knihu moc nedoporučuju.
Každému anthroposofovi, kdo ji nečetl, ji ale doporučuju všemi deseti :-)