Rty s příchutí vína

Rty s příchutí vína https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519948/bmid_rty-s-prichuti-vina-wl9-519948.jpg 4 112 31

Elena zažívá krušné časy. Nedávno se rozešla se svým žárlivým přítelem. V jednom kuse se dohaduje s tátou, protože nedokáže skousnout jeho sexistické manýry, které začíná přebírat i její mladší bratr Lukáš. Navíc začaly letní prázdniny a máma jí domluvila tu nejhorší možnou brigádu. Elenu tak teď místo pohodičky v klimatizované kanceláři čeká úmorná dřina na rozpálené vinici. Všechno má ale svoji světlou stránku – ta se v tomto případě zhmotnila v osobě Nikolase, Elenina sexy parťáka z vinohradu. Mezi mlčenlivým dlouhánem a svéráznou dívkou brzy přeskočí jiskra. Jenže i pan Dokonalý má svá tajemství a pokud se má jejich vztah změnit v něco víc než jen letní milenecké vzplanutí plné vášně, budou muset překonat nejednu překážku.... celý text

Sanny_happ
01.09.2023 4 z 5

Ideální oddechovka na dvě odpoledne. Romantická linka má hned od začátku spád, hlavní hrdiny jsem si zamilovala oba. V knize najdeme i pár pěkně žhavých scén. Nudit se tedy opravdu nebudete. Přestože má kniha jen 200 stran je nabitá dějem. Autor poukazuje i na vážná témata jako homofobie, sexismus, ztráta blízké osoby a vyrovnávání se s ní. V tomhle mě kniha opravdu překvapila. S Eleny názory jsem se ztotožňovala. Líbilo se mi, jak si stála vždy za svým-hlavně před svým otcem.
Příběh je napsaný jednoduše, čtivě a nabízí čtenáři nejen letní romantiku, ale právě i ponouká lehce k zamyšlení.

Ke mě se kniha dostala, když jsem potřebovala zlepšit náladu a to se také stalo. Takže za mě 4

Knihomolka97
01.09.2023 5 z 5

Příběh se odehrává v létě na jižní Moravě, kde to mám neskutečně ráda.
Hlavní hrdinkou je sympatická Elena, která přes léto brigádničí ve vinohradu, kde potká tichého Nikolase. A přeskočí mezi nimi jiskra.

Romantická linka sice může působit zrychleně, ale mně se i tak moc líbila.
Kniha patří do New Adult žánru, takže nechybí i žhavé scény.

Elenu jsem si moc oblíbila, stoprocentně jsem se ztotožňovala s jejími názory! Nikolas byl takový tichošlápek, ale postupně, jak jsem ho poznávala a zjistila, co má za sebou, zamilovala jsem si ho.

Jedná se o romantiku, ale ne ledajakou! Autor totiž poukazuje na stále aktuální závažná témata, která by neměla být přehlížena. Sexismus, homofobie, šikana, také vyrovnání se se ztrátou blízké osoby či problémy v rodině.

Z některých lidí se mi dělalo zle, bohužel se to děje i v této moderní době úplně běžně. :/
Kolik po světě pobíhá kluků jako Lukáš, či mužů (a nejen mužů) s názory jako Elenin táta? Mohla bych pokračovat, ale nechci víc prozrazovat, ať vás neochudím o čtenářský zážitek.

I když je kniha vcelku krátká, udá se toho poměrně dost a čtenaři určitě něco předá. Alespoň já jsem z ní tedy úplně nadšená a doporučila bych ji přečíst úplně všem.

knihomolkaJani
31.08.2023 4 z 5

Tato kniha mě opravdu velmi mile překvapila. Asi jsem před čtením měla lehce obavy, jelikož do této doby se autor zaměřoval na žánr krimi/thriller a toto je opravdu skok.. Ovšem zhostil se toho opravdu parádně. Ani erotické scény nejsou vůbec špatné, naopak se mi zdají velmi dobré!
Plusové body kniha získává i na pěkně popsaném prostředí a za zajímavé mezilidské vztahy.

"Věřila jsem, že lidé jsou v jádru srdce dobří, že se rodí s neposkvrněnou duší."
Hlavní hrdinka Elena je zajímavá postava se zajímavým koníčkem, při prosazování názorů jsem jí opravdu fandila.
A Nikolas? Ten mě překvapil, hodně (ale v dobrém slova smyslu). Možná to je i tím, že knihu napsal muž, ale jsou zde dost podrobně popsané silné mužské emoce, konečně to není žádný drsňák, ale prostě jen člověk..

Kniha je velmi útlá, ale i tak obsahuje velmi závažná témata a asi ukazuje hodně reálného života. Najdete zde například LGBT+ komunitu, feminismus, sexismus..
"Bylo snadné strefovat se do jejich orientace, do toho nejcitlivějšího místa v jejich duši."

I přes všechnu chválu mi ale příběh přijde lehce nedotažený, romantická linka je slabší (ale erotika je tu dobrá a tak akorát), vyvstává mi zde pár otazníků ohledně děje a vlastně si nejsem jistá, zda počáteční vzplanutí může vydržet déle...
Pokud měla kniha pouze za cíl ukázat na jisté problematiky, zvládla to bravurně.
"Věděla jsem, že vás někdo může nade vše milovat, ale zároveň vám neskonale ubližovat..."

Knihu jsem četla v rámci spolupráce s nakladatelstvím.

Jita160
28.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Tuto knížku jsem si vybrala hlavně podle jejího názvu (kdo mě zná ví proč :,-). Příjemná třešinka na dortu bylo, že se tento milý příběh odehrává pro mě na tom nejkrásnější místě což ,je Pálava.
Jsem přesvědčená ,že tato love story je pro hodně mladé čtenáře i když je tam i prostor pro rodiče a jejich snahu jak co nejlépe vychovávat své děti a dát jim ten pomyslný prostor k dospívání.
Ukazuje se že homosexualita a pansexuálové nejsou stále přijímání v naší společnosti tak jak by měly.
Moc se mě to líbilo.

nela3812
28.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Přiznám se, že jsem po předchozích zkušenostech byla dost skeptická a příliš očekávání jsem od romantiky, z pohledu muže, neměla. Zároveň jsem však měla velké naděje v autora, jež píše naprosto peckové YA thrillery, a kterého chválím všude, kam jen vejdu. Moje spíšené pocity e po dočtení proměnili v naprosté nadšení. Mé dosavadní zkušenosti s muži a romantikou budiž vyvráceny!

Svižný romantický příběh z vinic si jistě získá každého čtenáře romantiky, který po něm sáhne. V příběhu nechybí romantika, s citem popsané sexuální scény, víno a ani krásy moravské krajiny a místních vinic. Na tak malém počtu stran zvládl autor strhnout všechny zmíněné body, a navíc přidat také silný příběh spojený s homofobií. Lehce naťukne také sexualitu, rodinná dramata, výchovy a LBTQ+. Za všechna toto témata palec nahoru.

Jediné mínus vidím v hloubce vztahu mezi Elenou a Nikolasem. Na tak malém počtu stran se jejich vztah nestačil příliš vyvinout do hloubky a nebylo tolik prostoru na dialogy, které by k prohloubení vztahu byly potřeba, ačkoliv v posteli prohlubování opravdu neflákali. S ohledem na konec celého příběhu je však jejich vztah na opravdovém začátku, a tak to zůstane až do konce. Tohle je spoiler, za který mě možná budete nenávidět nebo právě naopak: ale díky za to, že tenhle romantický příběh, neskončí vyznáním lásky, ale je ukončen tak nějak v průběhu cesty ke štěstí.

Má to své mušky, ale je to krásný příběh na jedno či dvě odpoledne, který vás opravdu vtáhne a zanechá ve vás stopu uvědomení, když v něm narazíte na tvrdou realitu.

PS: Kde je jako nějaké vzrušující a detailní propojení mezi hlavními hrdiny a vinicí? Opravdu tam znatelně chybí konkrétní scéna! Kdo si knihu přečte, jistě bude tušit, co tím myslím.

Za knihu děkuji nakladatelství Grada a Cosmopolis

sd1992
27.08.2023 4 z 5

Kniha neni pouhou romantickou novelou, ale zabyva se taky tematy jako jsou rodinna dramata a homofobie. Z toho jste jiste taky spravne pochopili, ze zde bude mit zastoupeni i LGBT+. Vite co se mi libilo nejvic? Ze se autor nebal zasadit homofobni chovani primo do rodiny hlavni hrdinky.. chovani jejiho otce a bratra bylo vykresleno tak, ze bylo neprijatelne i prestoze jinak meli v rodine dobre vztahy :)) Elena i Nikolas byli oba fajn, ale romanticka linka mela sve mouchy :) Jsem zastancem toho nazoru, ze pokud ma romanticka kniha malo stran (cca 190), tak bohuzel utrpi na kvalite.. zda se mi, ze vztah a pribeh pak nema dostatecnou hloubku :( kniha jako takova vubec nebyla spatna!!! Ale @novotnyalda u me nasadil prilis vysokou latku ve svych thrillerech a to je asi kamen urazu :D Kazdopadne jeho knihy stale doporucuji a i nadale budu!!!!
Kloboucek dolu za odvahu jit do uplne jineho zanru :))

@gradacz @cosmopolis děkuji za knihu v rámci spolupráce :))

peitho.1
26.08.2023 5 z 5

Mám jen několik málo autorů, které musím číst hned, jakmile od nich vyjde nová kniha, ale Aleš Novotný se k nim řadí. Tato kniha byla jiná, než ty předešlé a trochu mi tam chyběla nějaká detektivní zápletka, ale opět nechyběla vesnická atmosféra, dobře vykreslené mezilidské vztahy a nedokonalí, ale o to lidštější a uvěřitelnější hrdinové.
Zápletka byla jednoduchá a dalo by se mluvit o lehké oddechovce, ale zároveň narážíme i na vážnější témata, která jsou dobře a citlivě zpracována a myslím, že pro náctileté čtenáře (mezi které už se bohužel nějaký ten pátek nářadím) může mít kniha tím pádem vysokou přidanou hodnotu.

Matri
24.08.2023 4 z 5

Toto bola teda veľmi výživná jednohubka. Asi by som ju zaradila do povinného čítania.. niekde na strednej škole (vzhľadom na vcelku pikantné sexuálne scény).
Kniha sa už od prvých stránok čítala sama. Oceňujem Elenin pohľad na život a svet v tak mladom veku - s určitou dávkou sarkazmu, ale vie sa postaviť za to, o čom je presvedčená. Tým si ma získala :)
S Nikolasom vytvorili veľmi sympatický pár a naozaj som im fandila!! Páčila sa mi ich prirodzenosť, komunikácia, príťažlivosť... jednoducho výborne vykreslená tínedžerská láska!
V knihe sa, okrem teda ústredného romantického príbehu medzi Elenou a Nikolasom, riešia mnohé témy, ktoré trápia/môžu trápiť najmä dnešnú modernú mládež. Dosť vážne témy... ale tak prirodzene a nenásilne podané, že mi ani nevadilo si dať pohov od klasických kníh, ktoré čítam a kniha si ma získala ;-)
Ja už teda nie som tak celkom cieľová skupina, ale som presvedčená, že danej vekovej kategórii (cca 15-20 rokov) sa bude páčiť a dokonca vrelo odporúčam prečítať!

Betty96
17.08.2023 5 z 5

Večerní jednohubka :)

Danago
17.08.2023 4 z 5

Pro mladé čtenářky , které mají v knihách rádi i erotiku to bude skvělá volba. Romantickýn a poměrně dost erotický příběh, který se dotýká aktuálních problémů dnešní mládeže.
Knihu jsem přečetla na jeden zátah je čtivá a nenáročná. Ideální i pro sváteční čtenáře k vodě a odpočinku.
Můj šálek kávy to ale není. Pesto bych nechtěla strhat hvězdičky, jen proto, že nejsem cílová skupina.

Monačte
07.08.2023 2 z 5

Kdybych byla na střední, užívala si právě prázdniny a maturita byla ještě vzdálenou budoucností - tuhle knížku bych milovala! Nevykresluje náctileté jako děti, ale takové, jací skutečně jsou - jako mladé dospělé, kteří nejen že nejsou už tak naivní, jak si jejich rodiče myslí, ale na denním pořádku řeší vztahy, sex ale i vážná společenská témata.