Zvrhlý král

Zvrhlý král
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495899/bmid_zvrhly-kral-HCf-495899.jpg 4 705 705

Royal Elite série

Mám jednoduchý plán. Dokončit školu Royal Elite a dostat se na vysněnou univerzitu. Stačí ale jediný pohled od krále školy a celý můj plán shoří na popel. Jediný pohled a zadusí mě. Jediný pohled a vynese můj rozsudek smrti. Jeho první slova promění můj život v nenapravitelný chaos. „Zničím tě.“ Všechno na Aidenu Kingovi je černé. Černá mysl. Černé srdce. Černá duše. Měla jsem držet jazyk za zuby a přetrpět čas, který mi ještě zbýval. Nemlčela jsem. Udělala jsem neodvolatelnou chybu, provokovala jsem krále na jeho trůně. Ďábla v jeho pekle. A nyní za to zaplatím. Je nebezpečné, když vás Aiden King nenávidí. Ale když po vás touží, je to smrtelné. Zvrhlý král je romance o středoškolském tyranovi pro zralé mladé čtenáře a obsahuje kontroverzní situace, které mohou někomu připadat urážlivé. V Aidenovi žádného hrdinu NENAJDETE. Pokud však toužíte po padouchovi, tak s chutí do toho a vítejte ve světě zvrhlého krále. Tato kniha je součástí trilogie, nejedná se o samostatný román.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Red

Deviant King , 2019

barborelka
28.11.2022 odpad!

Teda to byla blbost, řekla bych že autorka je asi kámoška Jo Amo jeji knihy taky vůbec nepobírám. Hlavní hrdinka přežije smrt rodiců, ztrátu paměti, týraní od školního blbečka co je fascinován její jizvou po operaci srdce a stejne před ním roztáhne nožky ....tsss :-) jediné co mě bavilo, bylo když jí hlavou probleskla vzpomínka co bylo před požárem jinak šílená slátanina

baslerka1
26.11.2022 2 z 5

(SPOILER) Je jedno, jak moc sexy je obálka, jak moc lákavá je anotace, jak moc žhavý je obsah.
King je psychopat. Tečka. Arogantní, egocentrický debil, který nebere ne jako odpověď.
Ano, my holky máme rády zlobivé kluky, ale narovinu - jestli se vám líbí tohle, měli byste najít odbornou pomoc.
Jde o příběh toxického vztahu na střední škole (Al Caponova státní?), kde je hlavní zbraní zneužívání (jakékoliv). Mezi hlavní dvojicí to jiskří (jako když si olíznete prsty a strčíte do zásuvky), ale Chocholoušek by si na nich ovšem smlsnul.

Veve721
25.11.2022 2 z 5

Vlastně ani netuším, proč jsem si pořizovala další román s natěšenou polonahou dvojicí na obálce, když vím, že u mě tato literatura většinou nesklízí úspěch. Ale nadšené recenze zmiňovaly "pořádně temnou romanci" a "drsného mužského protagonistu, který rozhodně není romantickým hrdinou". No pěkný odrb jakože. Sice se do popředí dostává toxický vztah s nesympatickým pitomcem, ale žádné překvápko neočekávejte, jde o další tuctovou romanťárnu s předvídatelným dějem.

Děsně chytrá studentka Elsa dokončuje třetí rok na soukromé střední škole, která by jí měla otevřít dveře prestižních univerzit. Studium je pro ni utrpením, protože ji zbohatlické děcka dennodenně šikanujou. Protože je ale strašně odvážná, nenechá si to líbit. Ani od Aidena Kinga, šéfa kinder mafie. Pak ji ale jednou ve školní zahradě násilně párkrát zmáčkne prso a roztrhne blůzku, což v cudné panně vyvolá nečekaný příval vášně...

A zase tu máme to tolik oblíbené tvrzení "vůbec ho nechci a absolutně nechápu, co mě k němu tak magicky přitahuje". Stostránkové repetativní omílání téhle věty vyústí v nečekaně prozření hlavní hrdinky, že ho vlastně chce. Jak překvapivé.

Pak třeba zmínit problematickou morální stránku, jelikož vztah hlavních hrdinů dalece přesahuje běžné hranice toxicity - šikana, opěvování násilných sexuálních praktik, fyzické napadení, sadismus, chorobná žárlivost,... Sice platí, že proti gustu žádný dišputát, ale mně to teda sympatické nebylo. Nejsem žádná puritánka, ale při čtení jsem tolik protáčela oči, až jsem se reálně obávala svalovice očního nervu.

Přesto je mi líto knihu úplně zatratit. Je psána nečekaně čtivě a svým způsobem jde o originální produkt na trhu. Uznávám, že romance s antihrdinou v hlavní roli může být dobrým způsobem, jak předvídatelný romantický žánr oživit. Nečekanou kladnou stránkou bylo i postupné odhalování minulosti hlavní hrdinky. Autorka by očividně dokázala napsat slušný thriller, pokud by vyškrtala trapné erotické scény a nešvary pubertálních romanťáren. Škoda, takhle jde jen o další tuctovku pro náctileté.

Dela90
18.11.2022 4 z 5

(SPOILER) Elsa má jednoduchý plán, chce dokončit úspěšně školu, aby se dostala na Cambridge. Jenže všechno změní, když hned první den jí král školy řekne, že ji zničí. Od té doby prožívá ve škole peklo. Každodenní šikana je na denním pořádku. Ještě, že má dobrou kamarádku. Jenže pak jednou zůstane s Aiden Kingem o samotě a všechno se změní. On je zvrhlý, jeho mysl i duše je černá a nějakým šíleným způsobem chce Elsu pro sebe. Elsa se brání, nechce být ničí majetek, ale taky má démony z minulosti, které začínají vyplouvat na povrch. Dokáže se mu ubránit? Bude královna nebo pěšec?

Název knížky je naprosto přesný s tím co najdete uvnitř. Aiden King je totálně zvrhlý chlap a král školy. Nehledě na to jméno. Je to surový, manipulativní chlap, který si jde pevně za svým a nebojí se použít své zvrhlé praktiky. Nedej bože, když někdo sáhne na něco co je jeho, to by zavraždil i vlastního přítele.

Knížka je plná tajemství ze strany Elsy, které se dere na povrch její minulost, kterou si vůbec, ale vůbec nepamatuje. Mám jistou teorii, ale tu si nechám pro sebe.

Kupodivu se knížka četla opravdu velmi dobře. Ke konci autorka dost napíná a vy prostě chcete odhalit, jak to je. Jenže ouha, otevřený konec. Vraždím!!! :D Je jasné, že další díl potřebuju číst, byť to bylo zvracené, ale o tom asi knížka opravdu je. Jdete do toho s tím, že to bude tvrdý. Ke konci mě Aiden docela překvapoval, ale no, uvidíme co se bude dít v dalším díle.

Lenka.Vílka
17.11.2022 odpad!

(V druhé polovině možná trochu SPOJLEŘIM.)
Autorka píše hned na začátku:
"Mé knihy a hlavní postavy nejsou pro choulostivé publikum. Zvrhlý král je romance o středoškolském tyranovi, určená pro zralé mladé čtenáře, a obsahuje kontroverzní situace, které mohou někomu připadat urážlivé. V Aidenovi žádného hrdinu NENAJDETE. Pokud však toužíte po padouchovi, tak s chutí do toho a vítejte ve světě zvrhlého krále."

Hned na začátek: nejsem citlivka. Taky poznám rozdíl mezi hrdinou padouchem a debilem. Navíc nechápu, jak může někdo tvrdit, že "bully romance" je jeho oblíbený typ romance. Přijde mi, že tenhle úvod je v knize z jediného důvodu: aby čtenářky, kterým se to líbilo, mohli říkat, že tohle je jediný důvod, proč se kniha nelíbila druhým. Já osobně mám s tímhle subžanru problém, protože nedává smysl. Protože? Není nic víc romantičtějšího, než když se romantizuje špatný chování, je to část vzorce, takže vlastně norma a komu se to nelíbí, je divnej. Protože ještě ani nejsme na straně padesát, a už máme za sebou druhý škrceníčko během šikanování. A ještě nejsme ani na straně sto a už se rozjíždí něco jako pokus o fyzický mučení jako součást šikanování. Ale chlapci se z toho krev nahrnula z mozku do kalhot, takže vlastně předehra. Jsem to ale ťuňťa nechápavá! Takže ta romance je tedy v tom, že jedna strana si to nechá líbit, aby druhé straně udělala radost, aby postupně druhé straně docházelo, že uspokojení není v násilí a ponižování samotném, ale v časem, které spolu tráví, protože to začne být fajn.

"Ve starých čínských knihách o válce se říká, že pokud chcete někomu porozumět, je nejlepší podívat se na věci z jeho úhlu pohledu. Uvažovat stejně jako on. Tohle s Aidenem nikdy v životě neudělám. Zvrácení úchyláci si nezaslouží pochopení."

Ta holka mi byla vážně sympatická. Škoda, že si tenhle přístup neudržela až do konce knihy. Ale jak jsem se dozvídala víc informací, tak mi to začínalo být jedno. Protože ona je Elsa vlastně stejná jako Aiden. Jenom to nevíme hned od začátku. Ale to neznamená, že proto je budu vnímat jako normální a s myšlenkou "Kdo jsem, abych určovala, co je normální?" jako ubohou výmluvou.

Nechci soudit ostatní, co o nich vypovídá, že se jim tohle líbí. Jsem pouze šťastná, že vím, co vypovídá o mě, když se mi to nelíbí. Nemám ráda utlačovaní a sexuální zneužívání. Ale možná bych se na to dívala jinak, kdybych už od začátku věděla, že není důvod, aby mi bylo Elsy líto (teď nemyslím poslední stránky). Ale anotace se mě snažila přesvědčit, že mi jí líto být má. Včetně obálky, kde mám problém uvěřit, že tohle jsou postavy ze střední, ale chápu, že pravda by se asi špatně prodávala. A děj je ve výsledku stejně trapný jako jakákoliv jiná kniha v žánru a úplně nechápu, proč se to neodehrává o pár let později v životě postav. Přeci jen, chovají se, jako kdyby ve svých úchylárnách měli už deset patnáct let praxi. Zvláštní...

Závěrečné zjištění toho, proč se v knize všechno dělo bylo úplně stejně trapné jako třeba v After. A úplně stejně předvídatelné. Velký špatný. Potřebuju to nutně něčím vyrovnat!

petusska01
16.11.2022 3 z 5

Mala som dojem, že som túto knihu už čítala, napriek tomu, že som ju ešte nečítala. Prečo? Lebo L.J. Shen a sága Hriešnici. Lebo Erin Watt a sága Royalovci. Lebo Amo Jones a sága Elitný klub kráľov... Tento príbeh je akási zlátanina týchto príbehov, ktoré som čítala predtým. Takže nič nejako nové mi to neprinieslo. Avšak v konečnom dôsledku sa nesťažujem, nakoľko presne tieto príbehy ma bavia. Elsa je sympatické dievča, ktorá má veľmi tajomnú minulosť a ktorej sa stala nejaká neprávosť, ktorá samozrejme nebola stále odhalená a preto si musím počkať na ďalší diel. Je šikovná, príjemná, kamarátska, príliš milá a tiež aj oddaná a odhodlaná prežiť šikanovanie na škole. Aiden je sexi zvrhlík, zlý chlapec s asi príšerným detstvom, ktorý vládne škole a robí si čo chce. K tomu má partiu sexi kamošov, ktorí fajnovo dotvárajú atmosféru (spoločné dialógy boli veľmi fajn). Viac menej medzi Aidenom a Elsou ide o typickú "romancu", avšak sa tu objavujú Elsine nevysvetliteľné nočné mory a spomienky a na koniec aj "odhalenie". Zrovna tento tajuplný príbeh na pozadí ma zaujal najviac až samozrejme kniha končí a ttreba čakať na ďalší dej. Takže, ak máte radi tieto príbehy, do toho. Ak nie, netreba, sú aj kvalitnejšie príbehy (hore menované).

Lucyk01
12.11.2022 4 z 5

Máme tu další knižní recenzi, tentokrát na knihu ještě přečtenou v září.

Na začátku knihy jsem vůbec netušila, co mám od ní čekat. A možná, že to bylo i dobře. Trošku mě zaskočilo hrozné chování Aidena. Netušila jsem, že to bude až tak drsné. Jelikož já osobně nesnáším šikanu a ani nic podobného, tak mi to trošku dělalo problémy. Proto jsem si musela dávat během čtení mini pauzy. Ale postupem času jsem si jakžtakž zvykla.

Elsa mi byla už od začátku sympatická, ale u Aidena to bylo jako na horské dráze. Jednou jsem ho milovala, po druhé jsem ho nesnášela. A tak to šlo skoro celou knihu. Ale na konci už se jevil v pozitivním slova smyslu. Pak tu byla Kimberly, která mi byla sympatická už od začátku. Byla to kamarádka Elsy, se kterou se seznámila hned první školní den. Kolem její osoby bylo hodně tajemno a záhadno, proto jsem zvědavá na její příbeh. Protože tam bylo pár nevysvětlitelných věcí, které bych ráda věděla.

Skoro všechny postavy mi byly sympatické kromě otce Aidena. Ale asi nejvíc nesympatická postava byla Silver, u které jsem po každé měla pocit, že ji dám pár facek. Silver má i svůj vlastní díl v sérii a lidi říkají, že si ji ještě oblíbím a pochopím. Tak jsem zvědavá, ale asi ji dám ještě jednu šanci, protože chci vědět, co se u ní odehrává nebo odehrávalo.

Nicméně CO TO BYLO ZA TEN KONEC?? Okamžitě potřebuji další díl, protože takhle to snad nemůže skončit. Nechci nic spoilerovat, ale máte se na co těšit. Další díly si určitě přečtu i další série a knihy, které autorka kdy napíše. Její styl psaní mi sedl velice dobře.

Knihu jsem přečetla na jeden zátah a musím říct, že nezklame. Trošku mě mrzí, že pár na obálce nekoresponduje s popsaným párem v knize. Zdá se mi, že pár na obálce je vyspělejší a starší než pár popsaný autorkou v knize a taktéž v mé fantazii. Což je veliká škoda.

Každopádně není to na plný počet hvězd, protože za ten konec si to kniha nezaslouží. A pak je tu ta hrozná šikala Elsy a ta obálka. Jinak všem vřele doporučuji!!!

Elize
10.11.2022 5 z 5

Tak tohle se mi opravdu líbilo, je to prostě knížka na jeden den - ne, že by to bylo tak lehké čtení, ale zkrátka nejde odložit - takhle je to čtivé! Styl psaní mi připomínal L. J. Shen a bylo to prostě super... sexy, zvrácené, temné... a ten konec? Řeknu to tak, byla jsem tak v koncích, že jsem si musela druhý díl stáhnout originál v angličtině, abych se dozvěděla, jak to bude s hlavními postavami dál. Nechci spoilerovat, ale rozhodně je na co se těšit i v dalších dílech - minimálně nás v druhém díle čeká střídavé vyprávění a to mám moc ráda. Rozhodně knížku doporučuji a netrpělivě vyhlížím další díly - protože v originále už jich je několik!

nina3905
09.11.2022 4 z 5

Štýl písania autorky Riny Kent mi pripomínal tvorbu Amo Jones. Knihu som si prečítala a som zvedavá na pokračovanie. Dúfam, že preložia aj zvyšné knihy zo série. Záver knihy zostal otvorený, teda ako vravím na pokračovanie.

Ketfl
09.11.2022 5 z 5

Já tomu musím dát pět hvězdiček, i když ten kluk byl absolutní šílenec. Upřímně, trochu jsem byla v šoku, že se děj odehrává na střední škole. Nepřečetla jsem si totiž anotaci a dle názvu a obálky jsem si prostě myslela, že to bude něco o mafii (třeba na styl Meghan March). Takže jsem byla docela překvapená. Trochu mi to taky připomínalo knihy od L. J. Shen - ta taky umí napsat takové odporné charaktery postav, že by se jeden divil. Ale na druhou stranu mi to přišlo prostě neskutečně čtivé. A ten závěr? Zase si akorát nadávám, že jsem to četla a nepočkala na případné další díly. Protože to zase skončilo v tom nejzajímavějším, samozřejmě. Snad se tedy brzy dočkáme pokráčka.

anna7852
08.11.2022 3 z 5

Ach jo co ten konec zase. Opět v nejlepším když už se to rozmotavalo. A zase cekacka na bůh ví kdy další dil.
Jinak jak uz bylo zmíněno, také mi to připomínalo slabší Amo:)

Peťa2110
08.11.2022 3 z 5

Veľmi rada si občas prečítam nejakú oddychovku mimo svojho preferovaného žánru. Nalákala ma obálka ale hlavne sľubná anotácia. Moje veľké očakávania však kniha nesplnila. Hoci tento "žáner" beriem trošku s rezervou, budem sa opakovať "oddychovo", dajú sa nájsť aj lepšie počiny. Prvý diel série mi prišiel kostrbatý a neuveriteľní, preto s oboma privretými očami u mňa 3z5 hviezd. A budem dúfať, že druhý diel sa podaril o trošku viac (ak sa odhodlám ho čítať kvôli napínavému konci).

Ralemo
06.11.2022 5 z 5

Zajímavý romantický příběh ze středoškolského prostředí, od knihy se nešlo odtrhnout. Musela jsem ji dočíst na jeden zátah. Ten konec mě dostal, jsem zvědavá jak se vše vyvrbí v dalším díle. Skvělá přitažlivost mezi hlavními hrdiny, chybí mi pohled Aidena, ten by každopádně hodně prozradil, co se mu děje v hlavě. Doufám, že další díl bude co nejdříve. :)

lenka8617
06.11.2022 4 z 5

Mám precteny všechny tři díly o Else a Aidenovi a je zajímavé, jak se to vše vyvinulo a co vše se tam ukázalo. Trochu mi to přijde jako Vicious od L. J. Shane a trochu příběhy od Amo Jones... Ale četlo se to dobře. Teď se chystám na další díly. Už se nemůžu dočkat Kim a Xandera...

Tweety0207
06.11.2022 3 z 5

(SPOILER) Prišlo mi to ako slabší odvar Amo Jones. Skok od nenávisti k láske bol strašne urýchlený. Vôbec som tomu neverila ako sa mohla Elsa tak rýchlo zamilovať do človeka ktorý jej tak dlho ubližuje. Podľa hodnotení som čakala niečo iné a ani koniec ma nijako nenalákal na pokračovanie.

evineckY
04.11.2022 4 z 5

(SPOILER) Nevím, jestli je to autorkou, nebo překladem, ale příběh se mi zdá takový kostrbatý, ale hlavně je opravdu zvrhlý. Kdyby nebyl tak napínavý konec, asi bych se do pokračování nepustila. Odpuzuje mě násilí a ponižování, takže do takového kluka bych se nezamilovala ani v 15 a tak se nemůžu ani ztotožnit s tak chytrou holkou, jako je Elsa.
Melou se ve mně rozporuplné pocity, i když je jasné dle konce, jak bude další díl pokračovat, zbytečně to prožívám a zvedl se mi tlak .
Zvrhlý králi, doufám, že se polepšíš - a přeneseš se přes důvody, za které Elsa nemůže.

Bryel
04.11.2022 5 z 5

Zvrhlý král je skvělá kniha! Temné, syrové, vášnivé, čtivé, zajímavě zpracované hate to love téma. Aiden i Elsa jsou obestřeni mnoha otazníky, takže je do pokračování hodně na co se těšit.

VeFab
03.11.2022 5 z 5

Kniha se četla sama. A ten závěr! Nemůžu se dočkat pokračování.

Annyshga
01.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Víc takovýchto knih prosím . Příběh s temnou stránkou, která vás absolutně hned pohltí a nedá spát.

Nové sny, nová škola a taky spousta nových problémů...Tak nějak by se dal v kostce shrnout středoškolský život Elsy. Díky nové kamarádce se dostane do křížku s elitou školy. Musím říct, že začátek byl něco šíleného. Nevěděla jsem koho nenávidět dřív a občas to bylo vážně těžké čtení. Obdivovala jsem Elsu jak se dokázala k šikaně postavit a zůstat stále svá a dokonce se i zastávat kamarádky. Záhadný a bezcitny Aiden je kapitola sama o sobě a přiznávám, že i když jsem ho nesnášela za to co dělal někde v sobě jsem ho měla vlastně ráda. Ironie co? No uvidíte sami . Když se však spletitý příběh začne rozmotavat zjistíme, že vše není tak jak na první pohled vypadá. Konec byl neskutečný! Nevím jak to zvládnu bez pokračování . Kniha byla moc emotivní, čtivá a skvěle napsaná. Za mě jedna z nejlepších knih co jsem letos četla ️.

Veruru1981
25.10.2022 5 z 5

Bez obalu se priznam: prvni dil jsem precetla za jeden den. Pri predstave, ze na dalsi dily budu cekat buh vi jak dlouho, jsem objevila, ze v anglictine uz vyslo dalsich 7 dilu.... Je o 14 dni pozdeji a ja ctu osmy dil: epilog. Takze poznani c. 1) neni to trologie, ale nekonecna saga (protoze krome dalsich 7 dilu na to navazuje i saga Jonathana Kinga o 3 dilech). Poznani 2) byt bych v rade situaci reagovala jinak, nez hrdinky a nenechala si to libit, o cem by ale ty knihy byly, ze... Poznani 3) neskutecne me ta série bavi. Nektery pary mene, Aiden a Elsa samozrejme nejvic. Kazdopadne erotika je popsana sexy zpusobem. Poznani 4) jsem závislák. 5) je mozne, ze v anglictine je to lepsi, nez v překladu (preci jen 'sweetheart' nezni tak kycovite jako 'milacku'. Serie mi spadla to obdobi touhy po tomto druhu oddechovky a rozhodla padla na urodnou pudu. Rozhodne doporucuju!!!

sex šikana střední škola

Rina Kent