Útěk na venkov

Útěk na venkov https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514422/bmid_utek-na-venkov-642ee3bedf187.jpg 4 654 654

Ilustrátorka Ellla odjede z milovaného Londýna na venkov hlídat dům své kmotry Magdy poté, co jí přítel oznámil, že si potřebuje dát pauzu. Chce si tam utřídit myšlenky a přijít na to, co od života doopravdy chce. Magda ale zapomněla zmínit jednu maličkost – že na ni v domě bude čekat fenka Tess, o kterou je třeba pečovat. Jak si Ella poradí se čtyřnohou spolubydlící, s mrzutým veterinářem Devonem a starousedlíky, kterým soukromí moc neříká? Přehodnotí svůj život a dá šanci lásce, i když si slíbila, že se bude mužům vyhýbat?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

A Girl's Best Friend , 2018

yonda
15.07.2023 4 z 5

Další kniha od J. Caplinové a další příjemné čtení. Tentokrát nás děj přenese na anglický venkov. Hlavní hrdinka prochází proměnou (samozřejmě k lepšímu) za pomoci přátel, jednoho sexy veterináře a labradorky Tess. Ideální čtení na dovolenou.

BarkaS
14.07.2023 3 z 5

Hlavní hrdinka zvláště zpočátku nesympatická, naštěstí se ale srovná, moc hezky vykreslená je její ilustrátorská/malířská činnost. Jedna vyloženě zábavná pasáž, jinak jde o předvídatelný příběh, ale milý, ostatně, jak jsme u autorky zvyklé ;).

nela3812
13.07.2023 4 z 5

Prostředím a dějem je tento příběh opravdu krásným letním čtením, ačkoliv jsem tam postrádala romantiku ve větším rozsahu. A naopak mi zde přebývali zbytečné hádky, které neměli žádné základy (skutečné a ne jen domnělé problémy).

Přiznám se, že hned po prvních stranách jsem chtěla hlavní hrdinku vytáhnout z knihy a několikrát proplesknout. Její chování bylo zpočátku velmi nesympatické, k lidem se chovala velmi arogantně a nepřátelsky. Avšak právě díky tomu jsme měli možnost sledovat její růst a změnu, když se z města přestěhovala na venkov.

Její protějšek je naopak velmi symapatický. Ačkoliv je občas nešťastný a nepříjemný,vždy byl nápocný a tak akorát sarkastický. Bohužel to byl on, kdo spustil většinu naprosto zbytečných hádek, především chlapskou ješitností. Dohromady však díky tomu vytvořili opravdu super dvojku a vedli spolu spoustu hlubokých konverzací.

Ačkoliv mi chyběla lépe zpracovaná romantická linka, vynahradila to autorka naprosto krásným prostředím. Svoje první setkání s autorkou tedy hodnotím velmi pozitivně a rozhodně se chystám na další příběh. Doporučíte mi některý?

Hodnocení: 4/5

EjkaM
12.07.2023 4 z 5

Julie Caplin se evidentně rozepsala k lepšímu. Tenhle román sice příběhově vykazuje tradiční znaky romantického čtení pro ženy, ale stylově už je to příjemná záležitost, která rozhodně neurazí! Opis prostředí, vnitřní svět postav, dějový posun... ano, tohle už není o zjišťování, co na tom všechny vidí :)

sebemi
10.07.2023 4 z 5

Super čtení na léto a jako pejskaře mě to nadchlo, dost jsem se posmála :D
Od Caplin něco načteno mám a tuto její knihu řadím k těm lepším. Čte se to jedna báseň, až tak, že bych se tam hned stěhovala.

irena8302
10.07.2023 5 z 5

Další povedená knížka. V každé knize je víc než jen romantický příběh. Třeba poselství,jak je důležité přátelství, láska, sebeúcta, smysl života a další.

vladka16
08.07.2023 5 z 5

Vlastně jsem hledala něco nenáročného a jen na pohlazení duše. Myslím, že nakonec to bylo to co jsem potřebovala. Milé ,příjemné.

Vampucha
07.07.2023 3 z 5

Další z romantických příběhů od Julie Caplin, ale pozor, tato kniha nepatří do série romantických útěků. Ačkoliv dle mě ten útěkový vibe rozhodně má a klidně by se do série zařadit mohla.

Ella přijíždí z Londýna na venkov hlídat dům své kmotry. Hodí se jí to, protože zrovna hledá útočiště, kde potřebuje zjistit co dál se svým životem. Plán je, že se zavře v domě a bude pracovat, maluje ilustrace do knih, tak ven nikam nemusí. Co nečeká je fenka labradora, kterou má hlídat. Také jako městské děvče není připravená na všetečné sousedy a starousedlíky. Tak je, ať chce nebo nechce, i díky labradorce, vtažena do víru aktivit místní komunity.

Jestli něco Julie Caplin umí, tak je to vykreslit prostředí, ve kterém se příběh odehrává a zachytit lidské povahy a jejich rozdíly. Tentokrát nás autorka vezme kousek od Londýna a poznáme anglický venkov. A přesně tu je vidět přístup lidí z vesnice a lidí z města.
Vesnice v knize je jak vystřižená ze seriálu Vraždy v Midsomeru. Akorát tady není milý Tom Barnaby a nestane se žádná vražda, ale je tu jeden mrzutý veterinář. Mně osobně byli všechny postavy sympatické, nejen Ella a veterinář Devon, ale i ostatní obyvatelé vesničky, se kterými máme možnost se seznámit.

Začátek byl na můj vkus hodně pomalý, pořádně se nic moc nedělo a trošku mi trvalo, než jsem se opravdu začetla. Úplně jsem soucítila s Ellou, která o psech neví absolutně nic. Sama labradorka jí to neusnadnila a tak nechybí i několik vtipných momentů. Kdo má psa, tak se jistě zasměje a možná v tom i pozná svého mazlíčka.
Postupně se odhaluje nejen to co trápí Ellu, ale i proč je Devon takový mrzout. Docela jsem byla překvapená z některých odhalení a bylo mi Elly svým způsobem líto. Ale ze zlomené a nešťastné osoby se díky venkovu, a přátelským sousedům, stane nový člověk a k té dané situaci se postaví skvěle. Zatímco Ella se dokáže svému okolí otevřít, Devon je mrzout do samého konce, typický chlap :D :D Má svoji hlavu a nikdo jiný nemá pravdu!

Je to taková milá oddechovka, ideální teď na léto třeba k vodě nebo na dovolenou.

Tanya007
07.07.2023 5 z 5

Ze začátku jsem se trochu trápila, ale pak vám postavy prirostou k srdci, opět pěkné počtení...

LaBobule
06.07.2023 3 z 5

Letní milé odpočinkové čtení o hledání sama sebe, o přátelství i tom psím. Kniha se čte pěkně, ale od autorky znám i lepší.

AndreaKoz
02.07.2023 3 z 5

Oddechova kniha. Cetla jsem na dovolene. Pro me zatim nejslabsi kniha, ze serie Julie Caplin.

Modrina
30.06.2023 5 z 5

Vše už tu bylo řečeno. Co dodat? Prostě si to přečtěte, stojí to za to. :)

alnahu
29.06.2023 4 z 5

(SPOILER) Další ze zklamaných žen v novém příběhu od této autorky.V této knize Elle hlavní hrdince příběhu, oznámí přítel,že si potřebuje od vztahu odpočinout, to samozřejmě Ella těžce nese. A proto se rozhodne přijmout nabídku své kmotry Magdy a odjíždí na venkov,hlídat jí dům-ovšem ta jí zapomněla říct,že nebude hlídat jen dům,ale musí se postarat i o fenku Tess a to Ella není zrovna žádná milovnice psů.Kupodivu si na Tess časem zvykne a ta jí dělá příjemnou společnost a nejen pes ,ale i místní veterinář a tak je pes pojítkem mezi těmito nešťastníky,kteří si prošli nevyvedenými vztahy.
Další čtiva odpočinková oddechovka ze série Romantické útěky.

munka
25.06.2023 5 z 5

Pekné oddychové čítanie. Autorka nesklamala.

Ivinka.S
25.06.2023 5 z 5

Když Ella přijíždí do vesničky Wilsgrave, aby pohlídala dům své kmotry Magdy a vyčistila si hlavu, jako nechtěný bonus dostane na starost ještě fenku labradora Tess. Ella poznávám trochu mrzutého veterináře Devona a jeho skoro švagrovou Bets, která svou bezprostřední veselou povahou vytáhne Ellu z její škatulky smutku a zklamání.
S lehce ubíhajícím příběhem odkrýváme opravdové a bolestné důvody Ellina útěku z Londýna, i její opravdové já, které najednou opět ožívá a srovná si, co od života chce.
Přichází ještě několik překážek i humorných situací, které příběh krásně oživí a samozřejmě nechybí happy end :)

Svým názvem kniha svádí k zařazení do série Romantické útěky, ale není tomu tak. Kniha do této série nepatří a v originále byla dokonce vydána pod autorčiným pseudonymem Jules Wake. Příběh knihy mi přijde zajímavější, i když jde pořád o oddechovku, která lehce ubíhá. Plán na léto je jasný - přečíst si české knihy od Jules Wake a na podzim opět Julie Caplni a Vinice ve Francii.

Medvědářka
25.06.2023 5 z 5

Přečteno a vřele doporučuji.

U Nakladatelství COSMOPOLIS Nakladatelský dům GRADA vyšla kniha od oblíbené autorky Julie Caplin Útěk na venkov. Pozor- neplést si to s Romantickými útěky.
Ilustrátorka Ella odjíždí na venkov hlídat dům své kmotry Magdy. Potřebuje si vyčistit hlavu od událostí, které ji v předchozích měsících zasáhli a ujasnit si, co je pro ni důležité. V domě ji bude nečekaně dělat společnost nezbedná fenka Tess, se kterou vůbec nepočítala. Chtěla jen samotu a klid, ale díky Tess a lidem z vesnice ji tohle nakonec nečeká. A ačkoliv se tomu všemu brání, ruch malé vísky, pes a jeden tak trochu nevrlý veterinář ji donutí vylézt ze své ulity utrápenosti. Shodit tu slupku smutku a začít se zase radovat z maličkostí. Díky tomu všemu si uvědomí, co je pro ni důležité a jaký směr by měl mít její další život.

Tohle bylo tak hezky jiné od předchozích knih Julie. Možná vás svádí řadit si tuhle knihu k jejím romantickým útěkům dle jejího názvu, ale nedejte se zmást. Tahle kniha k nim nepatří. Jde o samostatný příběh z anglického venkova, který jako by před vámi na stránkách ožil.
Naše hrdinka si prošla nelehkým obdobím v životě ženy a rány jsou hluboko. Chce klid a samotu a místo toho má na krku milou, ale lehce bláznivou fenku Tess a zvědavé obyvatele celé vesničky. Ještě že najde nečekanou oporu u mladé dívky Bets a jejího šéfa, veterináře Devona.
Ella se pomalu, ale jistě dostává ze své ulity bolesti a uvědomuje si, co k životu potřebuje a kde bude šťastná. Zda v Londýně, který nechala za sebou nebo ve vesnici, která je uprostřed anglického venkova.
Já si knihu vychutnala do posledního písmenka. Bylo to tak, jako bych byla sama na procházce s našimi hrdiny po venkově a sledovala, jak se Tess prohání krajinou. Cítila jsem bolest ze ztráty, kterou si Ella prošla. Radovala se z rozhodnutí, která nakonec učinila, aby byl její život šťastnější a ona našla, co hledala.

Ka.Kubi
21.06.2023 5 z 5

Pohodové a odpočinkové čtení jako vždycky od této autorky :)

zdehan
19.06.2023 5 z 5

Taková pěkná oddechovka na letni dny přečteno za dva dny.

VeruHoráková
12.06.2023 5 z 5

Zelené kopce, voňavé louky a spousta psí lásky. Věta z obálky, která vystihuje celou knihu. Pokud hledáte milou, pohodovou oddechovku na léto, pak hledáte právě Útěk na venkov, protože Julie Caplin je v tomhle prostě sázka na jistotu. Romantická linka je zde tentokrát doplněná o trampoty s čtyřnohou kamarádkou Tess, která do příběhu skvěle padne a příběh byl o to milejší. Na knihách Julie Caplin se mi líbí, že i když od první kapitoly víte, které postavy si k sobě najdou cestu, tak pokaždé je to jiný příběh a z jiného prostředí. A myslím, že právě ta příjemná a klidná atmosféra je to, proč se tato kniha skvěle hodí na léto. Z příběhu cítíte, jak je fajn někdy zpomalit, cítit slunce na tváři a užít si dny právě někde na venkově. Myslím, že kniha se moc povedla a můžu ji tak vřele doporučit. A mimochodem ta obálka? Nádhera!

Kni-holka
12.06.2023 4 z 5

Příběh mi hodně připomínal film P.S. Miluji tě. Magda, kmotra hlavní hrdinky Elly, se považuje za vědmu či čarodějnici a mezitím, co je pryč a Ella jí hlídá dům, dostává od Magdy vzkazy. A vždy různou cestou. Jedná se o krátké básničky, které vždy přijdou v dobu, kdy to Ella nejvíc potřebuje. Ale až ke konci jí začnou dávat smysl.
Výjimečně tu nehraje důležitou roli jídlo. Myslím, že autorka chtěla touto knihou říci něco jiného a zdůraznit, co pro ni život na venkově znamená. Že je důležité zpomalit a vychutnat si čerstvý vzduch, vítr ve vlasech a slunce na tváři. Že to, co je v životě důležité, je rodina a dobří přátelé, kteří vás podrží a pomůžou, i když si myslíte, že pomoc nepotřebujete. A že láska k psímu kamarádovi vám dokáže změnit život.