Útěk na venkov

Útěk na venkov https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514422/bmid_utek-na-venkov-642ee3bedf187.jpg 4 645 158

Ilustrátorka Ellla odjede z milovaného Londýna na venkov hlídat dům své kmotry Magdy poté, co jí přítel oznámil, že si potřebuje dát pauzu. Chce si tam utřídit myšlenky a přijít na to, co od života doopravdy chce. Magda ale zapomněla zmínit jednu maličkost – že na ni v domě bude čekat fenka Tess, o kterou je třeba pečovat. Jak si Ella poradí se čtyřnohou spolubydlící, s mrzutým veterinářem Devonem a starousedlíky, kterým soukromí moc neříká? Přehodnotí svůj život a dá šanci lásce, i když si slíbila, že se bude mužům vyhýbat?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

A Girl's Best Friend , 2018

anovy64
18.08.2023 5 z 5

Od Julie jsem četla všechny knihy ze série Romantické útěky, ale tento samostatný román mi připadal lepší, krásně je popsaný vztah Elly k labradorce Tess a vztahy lidí na vesnici. Ačkoli jsem městský člověk, po přečtení knihy bych se hned na venkov přestěhovala a pořídila si psa. Příjemné čtení, doporučuji.

amenta
15.08.2023 3 z 5

Oddechovka, když potřebujete utéct od vlastních starostí. Milé, příjemné čtení.

pajaroh
14.08.2023 3 z 5

Sladké, nereálné, ale příjemné letní počtení, tak jak jsem očekávala. Naštěstí byly popisy svalnatého hrudníku sošného veterináře vyvážené slintajícím všežravým prdícím labradorem (ten byl reálný dosti). Ideální pro vyplutí ze čtecí krize.

Áňa 998
13.08.2023 5 z 5

K létu pro mě neodmyslitelně patří čtení romantických knih. Jsem proto moc ráda, že jsem se mohla v tuto dobu pustit do nové knihy od Julie Caplin, Útěk na venkov. Sama jsem si takový útěk udělala, a čerpala jsem z něj energii ještě dlouho! Venkov má prostě své kouzlo!
Společně s hlavní hrdinkou Ellou se přesouváme z rušného Londýna na klidný venkov. Čeká ji tu klid na práci, ale také hlídání domu kmotry Magdy. Do toho se ale přidá i hlídání fenky Tess. Pro Ellu, jako nezvířatomila je to šok. Pokud jste pejskaři, kolikrát se nad jejím chováním zasmějete... S Tess jí to totiž ze začátku nejde úplně dobře.
Do toho se ale přidávají i obyvatelé vesnice. Je zde krásně vidět rozdíl mezi uspěchaným Londýnem a klidným venkovem. Kolikrát mě dojala dobrosrdečnost lidí, kteří se Elly ujali. A taky, je tu krásně vidět, jak se Ella ostatním otevřela. Zpočátku byla dost uzavřená, chtěla být zalezlá doma u práce... Ale stačilo vystrčit nos!
Kniha je napsaná tak krásně, jak jsem od autorky zvyklá. Četla se sama a mně jako pokaždé bylo líto, že už je konec. Sama knihu vnímám jako takovou speciální. Za to ale může můj osobní vztah k vesnici.
Pokud hledáte milé čtení na léto, které pohladí po duši, sáhněte po jakékoli knize autorky. Pokaždé jsem byla spokojená, zamilovaná! Útěk na venkov není výjimka, opět jsem nebyla zklamaná.

Nessie72
11.08.2023 4 z 5

Neurazí,nenadchne. První polovina se vlekla a upřímně řečeno, nutila jsem se do čtení. Druhá polovina, kde se začínají objevovat vedlejší a drobné postavy, obyvatelé vesnice, kde se děj odehrává, je díky nim výrazně svižnější a lepší. Samozřejmě, jako pejskař jsem si nejvíce oblíbila fenku Tess.

nada3314
11.08.2023 5 z 5

To bylo tak milé vesnické čtení. Autorku mám moc ráda a její romány mě zatím ještě nikdy nezklamaly. Vždy dostanu, to co potřebuji. Její knihy doporučuji vždy jako první, když se mě někdo zeptá: neznáš nějakou oddechovku? Julie je vždy první, která mě napadne. Její série romantické útěky jsou také dokonalost a tento samostatný román je taky úchvatný.

Něco málo k dějiPřesunuli jsme se na vesnici, kde nás přivítala nádherná fenka labradora s krásným jménem Tess a charismatický veterinář, trošku bručoun. Baráček, který hlídá kamarádce své matky, si hned zamilujete, už jsem se viděla, jak chodím po zahradě a obdivuji vše, co se tam podařilo vypěstovat. Elle, naše hlavní hrdinka, je ze začátku smutná a neumí si atmosféry vesnice plnými doušky užívat. Plácá se od ničeho k ničemu ani práce a malování, které miluje, ji nejde od ruky. Ale vy celou dobu tušíte, že přijde čas, kdy se jí nebude chtít zpět do Londýna Moc jsem Elle přála, aby zapomněla na Londýn a byla konečně šťastná. No jak to skončí je už od začátku jasné, ale stejně jsem si příběh neskutečně užila. Doporučuji, na dovolenou skvělá letní oddechovka.

lucky_ideas
08.08.2023 3 z 5

Útěk na venkov je mou druhou přečtenou knihou od Julie Caplin, protože jsem tento rok četla Hrad ve Skotsku, který se mi překvapivě líbil víc.

Ella a Devon, kteří jsou hlavními postavami mi zrovna do oka nepadly. Působili na mě nesympaticky, i když vývoj Elly byl postupem knihy lepší, tak i přesto jsem v nich těžko nacházela sympatie.
Za fenku Tess však patří palec nahoru, miluji, když v knihách vystupují hafani.

Celkově kniha působí hlavně jako odpočinková literatura, protože vás do děje sice vtáhne a má svůj spád, ale nečekejte žádnou náročnost, akci nebo zvláštní originalitu.

Útěk na venkov je nenáročný a velmi čtivý příběh, který nepatří do série romantických útěků, ale jistě si zaslouží čtenářskou pozornost, i když má své mouchy.

Verrrunka
07.08.2023 3 z 5

Dala jsem si zas jednou takovou lehkou oddechovku od Julči.
Bavilo mě vykreslení rozdílů mezi životem na anglické vesnici a a životem v Londýně, ale jinak mě asi víc chytla její série, kde se cestuje, tam je aspoň nějaký další přesah a Julie umí skvěle popsat atmosféru jednotlivých zemí.
Tohle byla prostě jen obyčejná romantika s drobným kynologickým okénkem. :-)

Nelly
07.08.2023 3 z 5

Klasická oddechovka pro něžnou polovinu lidstva.

Surmei
06.08.2023 5 z 5

První knížku, kterou jsem od autorky četla byla Chata ve Švýcarsku. Tohle je druhý kousek. Už po první knížce jsem si říkala, že bych si koupila všechny knížky, ale udržela jsem se. Teď už se asi neudržím.
Ano, asi to není nic extra, ale v dnešní době je to prostě naprosto perfektní oddychovka, která vás na čas přenese pryč a dovolí vám žít příběhem. Za labradorku Tess dávám jako pejskařka body k dobru.
Byla to prostě trefa a vhodně zvolená knížka na deštivé nedělní odpoledne. Teď už jen vybrat a pořídit si další kousek do sbírky.

Marry123
06.08.2023 5 z 5

Znovu krásná oddechovka od Julie Caplinové... nemám co dodat, miluju to :) I když mě ze začátku Ella trošku vytáčela a dala bych jí pár facek tak se spravila. A Devona, i když byl někdy protivný, mi bylo spíš líto. Podtrženo sečteno, prostě zase super. :) Amen

orson
04.08.2023 4 z 5

Fajn oddechovka na pláž. Tedy až na to ilustrátorské pozadí - nedovedu si představit, že by ilustrátor kreslil a teprve podle jeho obrázků by vznikala knížka. To je trochu ustřelené a nedomyšlené.

martineden
03.08.2023 3 z 5

Kýčovitá idylka, ale ten psí motiv to o dost zvedl. Je fajn ukazovat i na stinné stránky soužití s pejskem (nemoci, zlobení, uklízení, strach o psího kamaráda) Ale jinak postavy prvoplánové, hlavní hrdinka neskutečně naivní, to že má být umělkyně? Ale člověk občas potřebuje lehké čtení.

Kaja1
03.08.2023 4 z 5

Bylo to pěkné, nenáročné počtení. Láska bývá někdy slepá, a když vás podrazí ti, které milujeme, bolí to tím víc. Němá tvář vás miluje bez výhrad.
Romantiku Caplin prostě umí.

Knihomolka97
02.08.2023 3 z 5

V prvé řadě musím pochválit krásnou obálku! Útěk na venkov díky ní zaujal okamžitě.

Odpočinkový, nenáročný příběh se špetkou romantiky, který se odehrává v zajímavém prostředí anglického venkova poblíž Londýna.
Četl se dobře, ale nemůžu říct, že by mě nějak víc zasáhl. Je to ten typ příběhu, který pravděpodobně brzy zapomenu, protože není ničím moc originální.
Hlavní hrdinka Ella byla sice sympatická, ale občas dětinská a zbytečně urážlivá.
Jistý veterinář by si zase občas mohl nějaké řečičky odpustit. A taky ta jeho přehnaná hrdost..
Ti dva si podle mě byli podobní víc než tušili. Oba naivní a příliš důvěřiví.
V příběhu hrála velkou roli také Tess, fenka, o kterou se Ella musela postarat. Líbilo se mi, jak Ella měkla. Tess byla zkrátka zlatíčko, i když někdy nezbedné. :-D
Oblíbila jsem si i partičku lidí, které si Ella postupně pouštěla do života.
Za mě příběh, který neurazí, ani příliš nenadchne, ideální na odpočinek třeba někde u vody.

le21nka
29.07.2023 4 z 5

Pohodové letní romantické čtení. Už na začátku člověk ví, jak to dopadne, ale to vůbec nevadí. Jen to množství chyb mi trochu vadilo.

dam.si.knihu
28.07.2023 4 z 5

Určitě se tady nenajde moc lidí, kteří by ještě neslyšeli o autorce, která píše překrásné romantické příběhy z různých koutů světa. Autorka, která dokáže vytvořit úžasnou atmosféru, skvělou uvěřitelnou romantickou linku a popsat místo, kam se pokaždé budete chtít vydat.

V tomto díle se ocitáme na venkově, nedaleko Londýna, kam odchází na půl roku hlavní hrdinka pohlídat své kmotře dům. Osud a rodina si pro ni připraví plán a je jen na Elle, zda mu půjde vstříc.

Tohle je přesně ta krásná slowburn romantika, kterou si zamilujete. Vynikající vývoj hlavních hrdinů, který není ze dne na den, ale postupně k němu dochází a je to tak celé uvěřitelné.

Pokud nad knihami od Julie Caplin váháte, tak za mě jsou to jedny z nejkrásnějších slowburn romantik, které jsem četla a mohu Vám je jen a jen doporučit! :)

stesti.s.knihou
28.07.2023 4 z 5

Knihy Julie Caplin mám moc ráda, vždy se jedná o fajn oddechovku, u které přesně víte, jak dopadne, ale stejně vás to baví číst :)
Od autorky znám její sérii Romantické útěky, byla jsem ale zvědavá, jak bude vypadat kniha, která nespadá do této série. No, a vypadala úplně stejně :D
Hlavní hrdinka je po rozchodu, odjíždí na venkov odpočinout si od městského hektického života a tak nějak zase najít sama sebe. Naskytne se jí fajn příležitost - hlídat malebný dům jedné rodinné známé, má to ale malý háček; součástí domu je i hnědá labradorka Tess. Hlavní hrdinka si postupně zvyká na život na vesnici, kde se všichni znají, učí se fungovat s pejskem a postupně se seznamuje s novými lidmi, kteří jí dají nový pohled na život. A romantická linka taky nechybí samozřejmě :)
Ano, scénář knížky jako přes kopírák jiných autorčiných knih, zase mě to ale moc bavilo. Cestování tentokráte nahradil život se psem, což jsem si jakožto pejskomil užila.
Dávám 4/5, přece jen už mě autorčiny knihy neumí vyloženě nadchnout, nicméně jakožto odpočinková letní četba schváleno a doporučuji :)

NannyOgg24
27.07.2023 4 z 5

Oddychové čtení na léto k vodě. Romantika, pěkný příběh. Pejsci, pohoda.

okeey
27.07.2023 5 z 5

Julie Caplin je známá především díky sérii Romantické útěky a právem, všechny díly mám doma a jsou naprosto senzační!
Útěk na venkov je ale jiný, i když romantika zůstává, tak není v takovém měřítku. Tento příběh vypráví o vztahu člověka se psem, i když je to ,,pejskař nepolíbený", jak si k sobě vlastně tu cestu nacházejí a co všechno vlastnit psa může provázet. Dále samozřejmě v příběhu najdeme nějaké veterinární postupy a rady, ale také komunitu lidí na venkově, taje umění, problémy s bývalými partnery, sem tam teda lehce přitažené za vlasy, ale o to poutavější vyprávění je.
Bylo to milé, oddechové čtení, i když napětí tu máme také. Ve výsledku ale knihu hodnotím jako pohlazení po duši a vřele doporučuji.