Útěk na venkov

Útěk na venkov https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514422/bmid_utek-na-venkov-642ee3bedf187.jpg 4 655 655

Ilustrátorka Ellla odjede z milovaného Londýna na venkov hlídat dům své kmotry Magdy poté, co jí přítel oznámil, že si potřebuje dát pauzu. Chce si tam utřídit myšlenky a přijít na to, co od života doopravdy chce. Magda ale zapomněla zmínit jednu maličkost – že na ni v domě bude čekat fenka Tess, o kterou je třeba pečovat. Jak si Ella poradí se čtyřnohou spolubydlící, s mrzutým veterinářem Devonem a starousedlíky, kterým soukromí moc neříká? Přehodnotí svůj život a dá šanci lásce, i když si slíbila, že se bude mužům vyhýbat?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

A Girl's Best Friend , 2018

le21nka
29.07.2023 4 z 5

Pohodové letní romantické čtení. Už na začátku člověk ví, jak to dopadne, ale to vůbec nevadí. Jen to množství chyb mi trochu vadilo.

dam.si.knihu
28.07.2023 4 z 5

Určitě se tady nenajde moc lidí, kteří by ještě neslyšeli o autorce, která píše překrásné romantické příběhy z různých koutů světa. Autorka, která dokáže vytvořit úžasnou atmosféru, skvělou uvěřitelnou romantickou linku a popsat místo, kam se pokaždé budete chtít vydat.

V tomto díle se ocitáme na venkově, nedaleko Londýna, kam odchází na půl roku hlavní hrdinka pohlídat své kmotře dům. Osud a rodina si pro ni připraví plán a je jen na Elle, zda mu půjde vstříc.

Tohle je přesně ta krásná slowburn romantika, kterou si zamilujete. Vynikající vývoj hlavních hrdinů, který není ze dne na den, ale postupně k němu dochází a je to tak celé uvěřitelné.

Pokud nad knihami od Julie Caplin váháte, tak za mě jsou to jedny z nejkrásnějších slowburn romantik, které jsem četla a mohu Vám je jen a jen doporučit! :)

stesti.s.knihou
28.07.2023 4 z 5

Knihy Julie Caplin mám moc ráda, vždy se jedná o fajn oddechovku, u které přesně víte, jak dopadne, ale stejně vás to baví číst :)
Od autorky znám její sérii Romantické útěky, byla jsem ale zvědavá, jak bude vypadat kniha, která nespadá do této série. No, a vypadala úplně stejně :D
Hlavní hrdinka je po rozchodu, odjíždí na venkov odpočinout si od městského hektického života a tak nějak zase najít sama sebe. Naskytne se jí fajn příležitost - hlídat malebný dům jedné rodinné známé, má to ale malý háček; součástí domu je i hnědá labradorka Tess. Hlavní hrdinka si postupně zvyká na život na vesnici, kde se všichni znají, učí se fungovat s pejskem a postupně se seznamuje s novými lidmi, kteří jí dají nový pohled na život. A romantická linka taky nechybí samozřejmě :)
Ano, scénář knížky jako přes kopírák jiných autorčiných knih, zase mě to ale moc bavilo. Cestování tentokráte nahradil život se psem, což jsem si jakožto pejskomil užila.
Dávám 4/5, přece jen už mě autorčiny knihy neumí vyloženě nadchnout, nicméně jakožto odpočinková letní četba schváleno a doporučuji :)

NannyOgg24
27.07.2023 4 z 5

Oddychové čtení na léto k vodě. Romantika, pěkný příběh. Pejsci, pohoda.

okeey
27.07.2023 5 z 5

Julie Caplin je známá především díky sérii Romantické útěky a právem, všechny díly mám doma a jsou naprosto senzační!
Útěk na venkov je ale jiný, i když romantika zůstává, tak není v takovém měřítku. Tento příběh vypráví o vztahu člověka se psem, i když je to ,,pejskař nepolíbený", jak si k sobě vlastně tu cestu nacházejí a co všechno vlastnit psa může provázet. Dále samozřejmě v příběhu najdeme nějaké veterinární postupy a rady, ale také komunitu lidí na venkově, taje umění, problémy s bývalými partnery, sem tam teda lehce přitažené za vlasy, ale o to poutavější vyprávění je.
Bylo to milé, oddechové čtení, i když napětí tu máme také. Ve výsledku ale knihu hodnotím jako pohlazení po duši a vřele doporučuji.

martina4103
26.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Nádherné čtení. Moc mě to bavilo. Už se těším na další knihu od této autorky. Odrazovala mě tématika psí Lásky, ale nakonec si mě Tess získala. Na Jamese Harriota, už jsem myslela ještě před tím než o něm byla v knize zmínka jak mi ho to připomínalo. Dokonce i slza mi při loučení s Tess ukápla. Odpočinula jsem si krásně. Ella mi zpočátku nebyla sympatická už jménem, ale získala si mě velmi brzy. Za mě je to jedna z jejích nejlepších knih. Možná i ta nejlepší. Nechtěla sem aby skončila. Trochu mě štvala anotace protože vlastně to byla Ella kdo si chtěl dát pauzu ne Patrick. Ale obálka krásná.

LenkaMacak
25.07.2023 3 z 5

Tato kniha mě ze všech od autorky zaujala nejméně. Ella mi byla strašně nesympatická a její chování k Tess bylo dost iritující. Za půlkou se to zlomilo, příběh se četl lépe, ale stejně dávám pouze 3/5*.

pavlinka04
24.07.2023 3 z 5

No já nevím, do poloviny mě to dost nebavilo, kniha mě nezaujala, od další poloviny to už bylo lepší. Od autorky první kniha, ale cetla jsem už lepší romantické oddechové knihy.

kristy.books
23.07.2023 4 z 5

Julie Caplin všetci poznajú predovšetkým vďaka jej sérii Romantické úteky. Teraz prichádza so samostatnou knihou. Autorka je pre mňa zárukou, že vždy dostanem príjemný romantický príbeh a nesklamala ma ani tentokrát.

Musím sa priznať, že hlavná hrdinka Ella mi na začiatku nebola absolútne sympatická. Rozumiem, že si prechádzala ťažkým obdobím, ale správala sa ako namyslená fiflena, ktorej nič nebolo dobré a nad všetkým ohŕňala nos. Našťastie, neskôr sa nad sebou zamyslela, prehodnotila niektoré veci a konečne som si k nej dokázala nájsť cestu. Bola to talentovaná umelkyňa, ktorá svojimi výtvormi dokázala osloviť široký okruh ľudí. Jej bývalý bol poriadny somár a neustále Elle podkopával sebavedomie. Viac mu záležalo na úspechu ako na nej.

Páčil sa mi jej vzťah s labradorkou Tess. Najskôr vôbec netušila, ako sa má o ňu starať, no postupne sa z nich stala nerozlučná dvojka. Práve Tess bola jedným z dôvodov, vďaka ktorým si Ella začala viac užívať život. Bol to skvelý psík, ktorý vniesol do príbehu viacero rozkošných momentov.

Devon sa nám tiež nepredstavil zrovna v najlepšom svetle, ale jeho som si obľúbila skôr ako Ellu. Aj on riešil určité problémy s bývalo, ktoré sa na ňom dosť podpísali a občas si svoju zlú náladu vybil na nevinných ľuďoch. Bol to skvelý veterinár, snažil sa pomôcť čo najviac zvieratám, aj keď sa nie vždy zhodol s ich majiteľmi.

Obľúbila som si aj obyvateľov tejto malej dedinky. Našli sme tu pestrú škálu ľudí, od energických dôchodcov cez vtipného kňaza po mládež. Tvorili súdržnú komunitu, navzájom si pomáhali, usporadúvali rôzne akcie a každý člen tu mal svoju úlohu. Jednoducho to tu stále žilo a človek sa tu ani chvíľu nenudil. Aj Elle privítali s otvorenou náručou, hoci sa im zo začiatku vyhýbala. Presne takéto priateľské prostredie zbožňujem.

Romantická linka bola skôr jemná, ale to mi nevadilo, pekne dopĺňala ostatné dianie v príbehu. Ella a Devon si najskôr nevedeli prísť na meno, ale postupom času sa z nich stali dobrí priatelia a neskôr aj niečo viac.

Hoci som zo začiatku mala z príbehu trochu zmiešané pocity (najmä kvôli správaniu Elly), nakoniec som si Útěk na venkov užila. Ak sa vám páčili Romantické úteky, neváhajte siahnuť ani po tejto knihe.

Jirinamac
22.07.2023 3 z 5

Tato sladká romantika nepatří mezi mé oblíbené čtení, ale všichni kolem mne mají v knížkách této autorky zalíbení a jelikož psíčci patří mezi mou lásku, tak jsem to zkusila. Milé a odpočinkové čtení, jen místy už mi to přišlo zdlouhavé a nudné. Možná zkusím od ní ještě něco jiného, když se tady často opakuje, že je toto její nejslabší knížka.

knihovniceS
22.07.2023 4 z 5

Útěk na venkov
Dočetla jsem milý příběh o psím štěstí. Tím chci říct o tom, jak pes umí člověka udělat šťastným. Příběh Elly, která je zklamaná z partnera, přišla o nenarozené dítě, utekla z Londýna na venkov, aby přišla na jiné myšlenky, a to se povedlo. Nic neprozradím, začtěte se, doporučuji. Dávám 4 hvězdy

knihomolkaJani
21.07.2023 5 z 5

Útěk na venkov je #standalone.
Kniha láká na: zelené kopce, voňavé louky a spousta psí lásky.. a všechno dokonale splňuje a nejen to.. Dočkáte se příběhu dvou zajímavých zbloudilých duší, které hledají svou životní cestu a mají před sebou nejednu životní zkušenost.
"Otevři srdce, a prozřou tvoje oči, dát volný průchod pocitům uvolní pouta, co tě ničí."

Devon je veterinář a mé srdce si získal okamžitě, i když i on má lehké mouchy.. "Zrovna když si o něm začala myslet, že je to docela fajn chlap, kapitán Bručoun se vrátil se vší parádou." Ovšem každý jeho přešlap mu všichni čtenáři ihned odpustí, nikdo není dokonalej a on se občas i snaží..
"Společnost anonymních idiotů. Prvním krokem je uznat, že jste idiot. Ahoj, jmenuju se Devon."
Ilustrátorka Ella mi taky hned přirostla k srdci. Snaží se žít nový život a najít nejen sebe, ale i smysl bytí.. Její charakter je velmi zajímavý.

Jako celek kniha není dokonalá, má pár nudných pasáží a ne každému sedne autorčin styl. Ovšem pro věrné fanoušky (vždy budu v prvních liniích), je to další skvost, který dosahuje stejně stejně vysokých hranic jako Romantické útěky.
Dočkáte se nejen lásky k přírodě, lidem, ale i psům.. Krásný námět a úžasné hlavní i vedlejší postavy. Kniha je velmi čtivá a místy i vtipná, nečekejte žádná přehnaná dramata a jen si děj užívejte.
Knihu Vám určitě doporučuji..

EvikU.
20.07.2023 5 z 5

V červenci mám šťastnou ruku na knihy. Útěk na venkov je vlastně taková sonda do hlubiny své duše. Žiju tak, jak si přeji?Jsem se svou prací spokojená, se svým stávajícím partnerem? Nebo je to jen zvyk, pohodlnost, nerozhodnost něco měnit.

Ella přijíždí na venkov, kde se bude starat o dům svojí kmotry. Zároveň si líže rány po bolestném prožitku. Rodiče jí navíc narafičí na starost psa labradora, fenku Tess. Pomalu se seznamuje s ostatními lidmi z vesnice, kteří ji zapojují do různých programů a získává v nich přatelé.

Na jedné procházce se setkává s veterinářem Devonem. Pomalu se u nich rozvíjí přátelství, které přeroste v ten nejkrásnější cit. Ale na začátku Devon působí jako mrzout a Ella jako namyšlená fiflena.

Celý příběh je křehký, bolestný, zároveň plný naděje na nový začátek pro oba. Oba prožili zklamání v životě a začít věřit někomu novému je těžké. Malířce Elle přichází nová inspirace, najednou má v hlavě nápady na nové obrazy.

Kniha je i vtipná a moc se mi líbila ukázaná láska člověka ke psu. Ella a Tess se do sebe zamilovaly na první pohled. Příběh je dojemný, čtivý a nečetla jsem ho naposledy.

vekkr
20.07.2023 4 z 5

30/23Začíná mě bavit čekání na to,kdy příjde první polibek.Tentokrát strana 160 ,a pak až na konci.Nepřekvapí,ale plní,co čekáte.

Adris
18.07.2023 4 z 5

Milé vyprávění, tak jak to Caplin umí. Laskavá atmosféra, příjemný pobyt na venkově (kde nechybí všeteční obyvatelé;) v kontrastu k chladnému životu ve městě. Do toho trocha dramatu, kdy stačilo málo, a mlátila jsem knihou o gauč (Patrick!). Zpočátku mě trochu nebavily popisné a poetické pasáže, ale chápu, že dokreslují atmosféru. No, Magdin dům s kouzelnou zahradou bych brala okamžitě.

Co bych vytkla, je, že se autorka trochu bojí jít víc do hloubky u dramatických scén (ač je to zvláštní tvrzení, když mě to rozčiluje, že?:D). Zkrátka, mohla by do toho ještě víc vrtat. Působí na mě lehce odbytě, když se vlastně plně nedozvím, jak se dořešily spory mezi lidmi. Navíc jsou na můj vkus někteří až příliš laskaví. Na druhou stranu, je jasné, že tento typ knih má přinést pohodu, laskavost, štěstí, takže v tomto kontextu je tam toho akorát:).

A vše završuje porce psí lásky. Labradorka Tess je opravdu číslo. A vesnický román ve spojení s veterinární klinikou a tím pádem i zvířaty, to je lákavé. Jen škoda, že to nebylo jak historky z Herriota:).

vera5841
18.07.2023 4 z 5

Taková typická romantická oddechová literatura.
Ella mi zpočátku nebyla moc sympatická. Byla nešťastná a bylo jí proti srsti vše okolo. Nakonec se z ní stala dívka, která ví jak se nejen o sebe postarat.
Trošku bych vytkla, že oba hlavní hrdinové se chovali trochu hloupě - vlastně byli ve stejné situaci, ale ani jeden z nich neviděl svůj problém (zato poradil tomu druhému) a nakonec se všechno vyřešilo tak nějak samo a vlastně až moc dobře.
Díky za Tess, byla příjemným zpestřením příběhu.

Luccy24
17.07.2023 3 z 5

Příběh je milý, předvídatelný, avšak možná příliš zbytečně zdlouhavý, kdy jsou dlouze popisovány i některé nezáživné pasáže. Nevím, jak je to u ostatních knih autorky, ale v této knize mi tedy osobně styl psaní moc nesedí.

Imor
17.07.2023 2 z 5

Půjdu proti téměř všem komentářům, protože pro mě výběr této knihy bylo šlápnutí hodně vedle. Zdlouhavé, ufňukané, předvídatelné, takže je to kniha ze které si nic neodnesu.

BarkaS
17.07.2023 3 z 5

Oba dva hlavní hrdinové jsou takoví naivkové, ale i tak je to velmi milé letní čtení. Hvězdička dolů za uspěchaný konec.

JanaDor
16.07.2023 4 z 5

Fenka Tess zde hrála důležitou roli, protože díky ní začala Elle chodit na procházky. Pochopila jak je na venkově krásně a město ji nechybělo, i když si to na začátku myslela. Tess v ní probudila tvůrčí inspiraci, která se na chvíli ztratila se smutkem a zklamáním v soukromí. Tess byl lék na duši a autorce se to moc dobře podařilo zachytit.
Pokud máte rádi romantiku, psy a přírodu určitě si knihu přečtěte. Je to opět milé a pohodové čtení na léto.