Cukrárna v Paříži

Cukrárna v Paříži
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423051/bmid_cukrarna-v-parizi-Yri-423051.jpg 4 1909 1909

V Paříži se skrývá jedna malá cukrárna, která má už ale své slavné dny za sebou. Vstupte a ochutnejte některý z dezertů. Třeba zjistíte, že minulost stačí jen oprášit, aby opět získala svůj lesk. Nině Hadleyové pomalu táhne na třicet. Pracuje jako servírka, ale už zkusila kdeco – učila ve školce, pracovala v zahradnictví, absolvovala také kuchařský kurz. Nic z toho ale nebylo to pravé. Krom toho je pro svou velkou hlučnou rodinu pořád jen malou holčičkou, kterou se všichni snaží chránit. A dobře jí radit. Nina by se ráda osamostatnila, jenže jak přijít na to, co by doopravdy chtěla dělat? Když na dva měsíce kvůli rekonstrukci zavřou restauraci, kde Nina pracuje, naskytne se jí šance odjet do Paříže. Měla by tam pomáhat s přípravou cukrářských kurzů pro amatéry. Zdá se, že je to přesně ta příležitost, na kterou čekala. Má to však háček. Kurzy vede rodinný přítel Sebastian, velmi úspěšný a také velmi protivný šéfkuchař. Nina se do něj navíc kdysi bláznivě a beznadějně zamilovala. Sebastian ovšem neměl zájem. Dokáže se Nina odpoutat od dřívějších citů a najde v malé pařížské cukrárně to, po čem opravdu touží?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Paris Patisserie , 2018

Mrňous1
15.05.2020 5 z 5

Tak já jsem opět spokojená. Na téhle sérii mě baví, že každá kniha je jiná. Má jinou atmosféru a jiné kouzlo. A ty obaly jsou perfektní. Zdá se mi, že s každým dílem ubývá chyb a překlepů, takže to vypadá, že v tom čtvrtém už nebudou žádné:-))) Těším se.

Kamilajznik
15.05.2020 5 z 5

Tahle série (Romantické útěky) mě hrozně baví. Je to pohodové, odpočinkové čtení, plné romantiky. Vždy se u těchto knížek zasměju a trošku zasním:-) a skoro vždycky dostanu hlad :-)
A navíc ty úžasné obálky!

Nelička
13.05.2020 4 z 5

Moc milé čtení, pohodový příběh z krásné sladké a voňavé Paříže. Měla jsem pocit, že všechen ten karamel, máslo a mouku cítím reálně. Už od začátku se opět dalo předvídat, jak to finálně dopadne, ale i tak jsem si zápletku (a vlastně i ten konec) užila. Jasně, není to knížka, o který byste psali rodičům domů, ale čte se pěkně, poměrně svižně a pohodově.... Nejradši bych dala o 0,5* víc, ale to nejde, tak musim takhle...:)

Už teď se těším na Pláž v Chorvatsku! :)

a.a.candys.life
09.05.2020 5 z 5

Strašně krásná a milá kniha! Tyhle příběhy mám moc ráda, těším se na Pláž v Chorvatsku.

perpe2a
07.05.2020 4 z 5

Milé, romantické čtení pro ženy. Mohu doporučit.

zandu
01.05.2020 3 z 5

Tak Cukrárna asi zatím nejslabší. Kavárna mě úplně dostala, Pekárna byla také skvělá. Vím, jde o odpočinkové čtení, nic náročného, bonusem jsou krásné popisy, ale Cukrárna mě prostě nedokázala vtáhnout natolik jako oba předchozí příběhy. Každopádně se těším na její další počin Pláž v Chorvatsku a doufám, že bude tak super, jak doufám :-)

wendulka321
01.05.2020 2 z 5

Nebylo to špatné, ale ty předchozí díly mě bavily víc. Tohle jsem měla zhruba v půlce chuť odložit, dočetla jsem jen proto abych si potvrdila konec. Za mě nic moc :(

Market-k-a
29.04.2020 5 z 5

Román přenese své čtenáře (spíše čtenářky) do prostředí Paříže. Sladkosti, které se pečou v tamní cukrárně, máte potřebu si googlit a někdy vyzkoušet doma nebo někde na cestách, protože zní prostě neodolatelně. Milá oddychovka, co milá, jsem z ní nadšená!

Luciska13
24.04.2020 5 z 5

Paříž a dortíky jdou odnepaměti ruku v ruce a neméně v tomto příběhu. Jako vždy je příběh naprosto jasný a předvídatelný, ale o to v těchto knihách nejde, člověk si musí vychutnat (a to doslova) každý dílek knihy. Akorát dvakrát jsem měla pocit jakoby hluchého místa, kde se z ničeho stalo něco, takové zvláštní prázdno.

anetka.repova
22.04.2020 5 z 5

Čekala jsem od knihy průměrný román, ale tento příběh byl tak krásný.

Hlavni postava Nina, byla tak sympatická a milá, že jsem si ji zamilovala hned na začátku příběhu. Byla nespokojena se svým životem a naskytla se ji možnost odjet do Paříže. Zde poznala skupinou lidi, kteří přišli na cukrařský kurz a hned se z nich stali přátele.

Nádherný, milý, laskavý příběh zamilovala jsme se jak do postav, které se v příběhu vyskytovaly, tak do prostředí mé milované Paříže.
Autorka krásně popsala prostřední cukrárny, to bylo tak krásné, hned jsem se tam viděla.

Samozřejmě tu byla i romantická dějová linka, která celý příběh pěkně okořenila.

Určitě si knihu přečtu znovu.

MonikaSmrk
22.04.2020 3 z 5

Příběh nezklamal, jen po dvou předchozích dílech je děj dost podobný. Je škoda, že konec se dá předvídat téměř od počátku. Na knihu jsem se těšila, bohužel jsem se nemohla prokousat na konec :-(

Sotek43
21.04.2020 5 z 5

Moc pěkná knížka....navíc se u ni pekne sbíhají sliny ????

janasim
21.04.2020 5 z 5

Cukrárna v Paříži. Ani nevím, co víc bych k tomu měla dodat. Opět to bylo tak krásné, romantické, sladké, milé... Autorka je prostě už mojí srdcovkou. Čtení jejích knih mi dělá skutečně dobře. No a tentokrát mám i chuť přihlásit se do cukrářského kurzu a naučit se pár sladkých dobrot.

Monačte
20.04.2020 5 z 5

Láska, jídlo, cestování. Zase. Jako v Kodani a v Brooklynu. A zase je to super.

katst
14.04.2020 4 z 5

Pohodové, oddechové, přiměřeně romantické čtení z prostředí kouzelné pařížské cukrárny... Kniha ve mě opět vyvolává touhu cestovat a ochutnat všechny dortíky v Paříži .... I třetí kniha od Julie Caplin se mu líbila, 4* jen proto, že Pekárna v Brooklynu byla o něco lepší...

Marekh
11.04.2020 3 z 5

Tuto knihu bych hodnotil průměrně, spíše kniha určená pro ženy. Vyskytuje se v ní romantika, humor a také různé dobroty, které peče naše hlavní hrdinka Nina s lidmi, kteří se zapsali do cukrářského kurzu. Neplánuji číst další knihy z této série, poněvadž si myslím, že tyto knihy budou psány ve stejném stylu jako tato kniha. Myslím si, že autorka se mohla vyvarovat opakujícím se větám (např. obrátila oči v sloup) a mohla je nahradit jinými větami. To bylo do očí. Určitě jsem v minulosti četl lepší romantické příběhy, které mne více oslovily a které mne více vtáhly do děje. Tato kniha je oddechovka a nepochybně si autorčiny knihy najdou své čtenářky. Knihu hodnotím na 3,5*.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Drž si přátele blízko a nepřátele ještě blíž.

Udělej to, co považuješ za nejlepší. Udělej, co si ty sama myslíš, že je správné, a ne to, co ti říká někdo jiný. Netrap se tím, co si kdokoliv myslí. Jdi za svým srdcem.

Jedna moudrá žena mi řekla, že když jste s tím správným člověkem, je to, jako by poslední dílek skládačky zapadl na místo.

Noisette73
08.04.2020 5 z 5

Skvělá romantická kniha, která se čte hezky a i když na takové knihy úplně nejsem, po několika špatných zkušenostech se k tomuhle žánru moc často nehrnu, ale tady ta stála za to. Nině jsem trošku záviděla tu velkou soudržnou rodinu od, které se ona chtěla tolik odpoutat a Sebastiena jsem měla od začátku ráda a to jsem čekala tuplovaného náfuku, jak bylo slibováno v anotaci, možná jsem ovšem divná já. Také mě při čtení drželo neustálé nutkání jíst sladké, takže je ta kniha trošku nebezpečná, možná i návyková, procházka po Paříži byla také skvělá a obálka božská.

bookcase
07.04.2020 5 z 5

Milé a pohodové čtení plné sladkých zákusků.

mmartinastef
29.03.2020

"Voňavá" romantika jako trám. Ale velmi příjemné pohodové čtení.

LilianaFalcon
21.03.2020 5 z 5

Pro mě nejlepší díl série. Na všechno se mi strašně sbíhaly sliny. Sama sebe jsem viděla, jak piluju dorty a vymýšlím příchutě :D
Strašně se mi líbilo, jak to mezi Ninou a Sebastianem jiskřilo a jak elegantně autorka ze všeho vybruslila, aniž by z nich udělala hlupáky. Hlavně za mě byla tou špatnou Nina a to je prostě skvělá změna. Vždycky je ten špatný chlap. Ale nechápejte to špatně, i když mi to na konci trochu pocuchalo nervy, i tak to byla krásná oddechovka. A jelikož jsem knížku četla teď v době, karantény, kdy jsou všechny kavárny a cukrárny zavřené... Až bych brečela, abych se do nějaké dostala. Kavárny a cukrárny vymetám klidně sama s knížkou už od gymplu a s babičkou jsem pekla úplně od mala. Tohle zkrátka byla knížka jak mně šitá na míru.