Cukrárna v Paříži

Cukrárna v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423051/bmid_cukrarna-v-parizi-Yri-423051.jpg 4 1905 1905

V Paříži se skrývá jedna malá cukrárna, která má už ale své slavné dny za sebou. Vstupte a ochutnejte některý z dezertů. Třeba zjistíte, že minulost stačí jen oprášit, aby opět získala svůj lesk. Nině Hadleyové pomalu táhne na třicet. Pracuje jako servírka, ale už zkusila kdeco – učila ve školce, pracovala v zahradnictví, absolvovala také kuchařský kurz. Nic z toho ale nebylo to pravé. Krom toho je pro svou velkou hlučnou rodinu pořád jen malou holčičkou, kterou se všichni snaží chránit. A dobře jí radit. Nina by se ráda osamostatnila, jenže jak přijít na to, co by doopravdy chtěla dělat? Když na dva měsíce kvůli rekonstrukci zavřou restauraci, kde Nina pracuje, naskytne se jí šance odjet do Paříže. Měla by tam pomáhat s přípravou cukrářských kurzů pro amatéry. Zdá se, že je to přesně ta příležitost, na kterou čekala. Má to však háček. Kurzy vede rodinný přítel Sebastian, velmi úspěšný a také velmi protivný šéfkuchař. Nina se do něj navíc kdysi bláznivě a beznadějně zamilovala. Sebastian ovšem neměl zájem. Dokáže se Nina odpoutat od dřívějších citů a najde v malé pařížské cukrárně to, po čem opravdu touží?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Paris Patisserie , 2018

Lofda
12.10.2020 4 z 5

Moc hezké odpočinkové čtení.. Hned bych se rozjela do Paříže, sedla si ke stolku zapadlé cukrárny a vychutnala si kávu a k ní nějaký ten výborný zákusek, mňam. Za mě o něco hezčí příběh než Pekárna v Brooklynu. Časem se určitě pustím i do dalších příběhů této autorky.

aniger
02.10.2020 5 z 5

Autorku jsem objevila, když jsem si koupila knihu Pekárna v Brooklynu, a opět mě nezklamala. Miluji Paříž a pečení, takže jsem se díky autorce přenesla do ulic Paříže a ještě jsem si mohla vychutnávat dorty společně s hrdiny (samozřejmě jen skrz knihu). Postavy byly příjemné a líbilo se mi, že autorka ukázala příběhy všech, co se jim v životě přihodilo.

marwinmh
02.10.2020 4 z 5

Pro mě první kniha série, nemám tedy s čím srovnávat. Chtěla jsem nenáročnou romantiku a tu jsem dostala, jako bonus spousty popisů chutí, vzhledů zákusků, což je moje slabina :-) Všechny postavy mi byly sympatické, prima skupina různých osobností, jež spojila jedna malá zašlá cukrárna.
Líbilo se mi, že hlavní postavy svá nedorozumění vyřešili během pár stránek a nepotřebovali k tomu třičtvrtě knihy, prostě řekli co si myslí a ne že se "domnívali", co si myslí ten druhý a co ho vedlo k danému jednání....
Možná pro to vše se mi kniha líbila.

Niu
29.09.2020 2 z 5

Moc se mi líbila atmosféra Paříže, nebo spíše cukrárny (mohla by být kdekoliv) - samé dobroty, kombinace chutí, až jsem měla chuť něco nového ochutnat nebo upéct :o) Tyhle části příběhu se mi četly samy. Marcel, kurz a přátelství, které vznikalo v Cukrárně C, měnící se prostředí cukrárny. Ale osobní trampoty a dialogy nebo myšlenky hlavních protagonistů mi přišly někdy strašně protivné. Nina byla dospělá, ale tam, kde by to bylo třeba, mlčela jak ryba. Sebastian byl v-l a Ninina rodina, respektive Nick, ten mi přímo pil krev. Rodinní příslušníci, kteří až moc zasahují do života, to nemůže nikdy dobře dopadnout. Vztahy v knize mě znervózňovaly, stejně jako nabubřelost některých postav. Těšila jsem se, až to dočtu, což trvalo celkem dlouho na to, že jsem knihu zvolila jako oddechovku.

Susan94
28.09.2020 3 z 5

Bohužel se mi tento díl vůbec nelíbil. Hlavní postavy nebyly sympatické a nezachránilo to ani celkem dobrých posledních 100 stran. Oproti předešlým dílům se autorka nezaobírala vůbec prostředím, kde se děj odehrával a hlavní zápletka nebyla vůbec sofistikovaná. První díl byl skvělý, druhý byl celkem dobrý, ale tento za mě ne.

Mishi
17.09.2020 4 z 5

Tahle série mě baví, i když je od prvních stránek jasné, jak to dopadne a kostra příběhu je shodná s předchozími. Autorka píše čtivě a vždy pohladí romantickou část mého já.
Jen by na obálce mělo být varování "Po přečtení o dvě kila více ", protože se tam píše o tolika dobrotách, že je těžké odolat a nejít si taky něco zobnout :-)

astra3
15.09.2020 5 z 5

Pěkná milá romantika. Cesty jsou někdy spletité. Už se těším na další knihu této autorky.

Knihobolka
14.09.2020 4 z 5

Další kniha ze série. Moc se mi líbila, nejvíc ze všech. Mělo to hezký příběh, který se prolínal se vzpomínkami vedlejších hrdinů.

Naivita i čistota hrdinky mě nepřekvapila, už jsem si na to zvykla.

Pohodové čtení běžná velkého přemýšlení.

sestricka1
14.09.2020 2 z 5

Tak na romantiku " nevyzrala blbka se zamilovala do hezouna" uz nemam ten spravny vek. Tady jsem uplne ustrelila. Ale naivni pribeh s cukrarnou me docela bavil. Precteno na plazi, tudiz jako letnicka dobry :-))

Kombajnerka
11.09.2020 2 z 5

U třetího dílu této cestovatelské romantiky mi trvalo trochu déle, než jsem se začetla. Taky mi byla nejméně sympatická hlavní hrdinka. Ale hodně je to tím, že autorka u mě nasadila vysokou laťku předchozíma dvěma díly. Kdybych tuto knihu četla jako první, líbila by se mi.

Mišule_11
09.09.2020 4 z 5

Oddechová letní romantika, jejíž příběh je propojený se spoustou sladkého, lásky a přátelství! :) I když se mi ze začátku hůře do děje ponořovalo, posléze se to napravilo, ale konec se mi zdál, tak trochu useknutý a dal by se více rozepsat..:)

Páájinka
09.09.2020 5 z 5

Moc hezký příběh. Krásně se vnoříte do děje a už se vám nechce ven.

akšuram37
07.09.2020 5 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. Když jsem se do knihy začetla, nemohla jsem se od knihy odtrhnout a přečetla jsem jí pak skoro celou naráz.

Chování Sebastiena mě tak trochu štvalo, ale na konci vlastně zjistíte, proč se tak choval. Hlavní hrdinka Nina mi byla sympatická, ztotožňovala jsem se s ní (chování rodiny je tak nějak podobné jako u nás doma :-D). Účastníci cukrářského kurzu krásně dokreslovali atmosféru :)

Četla jsem už třetí knížku od této autorky, příběhy jsou víceméně na stejné brdo - nemají se rádi, stejně spolu skončí. Ale čím to autorka vynahrazuje, tak je popisování měst a míst. V Paříži jsem byla před 11 lety se školou a po přečtení knihy, opět uvažuju o navštívení, ale o ochutnání éclairek :-) Měla jsem i to pokušení si doma zkusit něco upéct. Příběh o staré cukrárně mě vážně bavil, bylo to takové přenesení se do staré doby.

Ale i přes to všechno se mi knížky od této autorky čtou vážně pěkně :) A už se těším na Pláž v Chorvatsku :)

orson
05.09.2020 4 z 5

Příjemná oddechovka, ale tak trochu na stejné brdo jako další knihy autorky, takže doporučuji proložit jinou četbou :)

Malinali
02.09.2020 5 z 5

Romantický útěk do Paříže to tedy bylo naprosto super, byla jsem tam, takže s knihou jako bych se vrátila zase zpět. Výborná parta a Nina je skvělá. Kniha se velmi dobře čte, výborná oddechovka.

marli58
01.09.2020 3 z 5

Když je čas na oddychovku, sáhněte po ní. Prostě romantika.

RoseDadas
27.08.2020 3 z 5

3,5*
Po Kavárně v Kodani a Pekárně v Brooklynu jsem se na Cukrárnu moc těšila. Příběh jede podle klasického mustru - hlavní hrdinka vycestuje do cizího města, seznámí se se skupinou prima lidí, zamiluje se do hezouna, ochutnává místní speciality a na konci všeho čeká happyend. Do krásně vyvedené obálky má člověk chuť se zakousnout, spousta dobrot ale čeká čtenáře i uvnitř. Přesto jsem po dočtení cítila drobné rozpaky.

AliceTief
19.08.2020 4 z 5

tenhle díl mě vůbec nezklamal, krásně se četlo, člověk si připadá jakoby památky sám navštěvoval =)

kyselina_24
25.07.2020 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Ze začátku jsem sice měla velký problém se do knihy začíst, má takový pomalejší ,,rozjezd" .... Ale pak, když se to ,,rozjede", jsem ji přečetla za jediný večer. Dokonce i slzička ukápla. Moc pěkný příběh s nádherným koncem. Doporučuji všem ! :)

Modrina
20.07.2020 3 z 5

Po Kavárně v Kodani jsem asi čekala trochu víc, tedy na tenhle typ literatury. Ale jako totální oddech dobré. :)