Cukrárna v Paříži

Cukrárna v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423051/bmid_cukrarna-v-parizi-Yri-423051.jpg 4 1905 1905

V Paříži se skrývá jedna malá cukrárna, která má už ale své slavné dny za sebou. Vstupte a ochutnejte některý z dezertů. Třeba zjistíte, že minulost stačí jen oprášit, aby opět získala svůj lesk. Nině Hadleyové pomalu táhne na třicet. Pracuje jako servírka, ale už zkusila kdeco – učila ve školce, pracovala v zahradnictví, absolvovala také kuchařský kurz. Nic z toho ale nebylo to pravé. Krom toho je pro svou velkou hlučnou rodinu pořád jen malou holčičkou, kterou se všichni snaží chránit. A dobře jí radit. Nina by se ráda osamostatnila, jenže jak přijít na to, co by doopravdy chtěla dělat? Když na dva měsíce kvůli rekonstrukci zavřou restauraci, kde Nina pracuje, naskytne se jí šance odjet do Paříže. Měla by tam pomáhat s přípravou cukrářských kurzů pro amatéry. Zdá se, že je to přesně ta příležitost, na kterou čekala. Má to však háček. Kurzy vede rodinný přítel Sebastian, velmi úspěšný a také velmi protivný šéfkuchař. Nina se do něj navíc kdysi bláznivě a beznadějně zamilovala. Sebastian ovšem neměl zájem. Dokáže se Nina odpoutat od dřívějších citů a najde v malé pařížské cukrárně to, po čem opravdu touží?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Paris Patisserie , 2018

Restang
18.07.2020 2 z 5

Byl to risk, normálně knihy tohoto typu nečtu, kromě Sparkse apod., ale to je jiný levl. První kniha z této série, kterou jsem četla. Myslím, že člověk o nic nepřijde, když nějakou vynechá. Bude to stejně jako číst 4 v 1, později 5 v 1..atd. Sladké, hrozně sladké, také mě nejvíce zajímal vývoj cukrárny a ministřípky z Paříže. Třeba si zase přečtu nějakou z této série, ono se to dobře čte i když je to romanťárna, ale dám si pauzu, byla bych přeslazená od hlavy až k patě. Dilema hvězdiček, tak za 1,5 * za náctiletou romantiku, za čtivost půl a za příběh kavárny půl navíc. Tak sumárum 2,5 * Víc fakt ne.

MarkétaI.
11.07.2020 4 z 5

Cukrárna v Paříži je další oddechová kniha, ale asi nejslabší (pláž v Chorvatsku jsem ještě nečetla). Tím nechci tvrdit, že je špatná. To určitě není, ale.. Chyběla mi tam romantika. Připadalo mi to takové hrozně rychlé. A sotva něco začalo, tak už byl i konec knihy.
Je to opět milé, příjemné čtení u kterého si člověk pěkně odpočine.

oskarina
23.06.2020 3 z 5

Příběh je hezký, ale nějak jsem na něm nenašla to "něco extra", čím by se kniha nějak lišila a čím by mě extrémně zaujala. I když musím říct, že pár dní po přečtení jsem přemýšlela, jak by asi příběh pokračoval a to se mi moc často nestává:)

Rosana
19.06.2020 5 z 5

Skvělý příběh z Paříže, a opět taková milá romantika. Všechny tři knihy od této autorky se mi moc líbily.

pip11
17.06.2020 4 z 5

Byl to miloučký a velmi ‚sladký‘ příběh, jak už sám název napovídá. Děj je klidný a nenáročný, také se občas budete brouzdat Paříží a mlsat. Tento díl se mi líbil více než Pekárna v Brooklynu.

Blaufik
16.06.2020 5 z 5

Jedná se o opravdu okouzlující příběh, ve kterém nechybí pořádná hrstka odvahy, špetka drzosti, kotel dobrých přátel a hromada skvostných zákusků. To všechno dohromady tvoří tento nezapomenutelný příběh vonící právě upečenými a ozdobenými Éclairkami, do kterých se zbývá jen zakousnout.

TheMelorry
12.06.2020 5 z 5

Krásná romantická kniha, při jejímž čtení člověk dostává chuť na něco sladkého. Jak už název napovídá v knize je velké množství pečení (popisy postupů i samotných výrobků), ale také procházek po dominantách Paříže i jejích méně známých uličkách.
Jako příjemné odpočinkové čtení s dávkou romantiky, je tahle kniha ideální.

Kristy.Seb
10.06.2020 5 z 5

Cukrárna v Paříži mě bavila. Bavilo mě, s jakým nasazením zkouší stále dokola jedno a to samé cukroví. Popis samotné Paříže byl parádní a to cukroví jsem si dokázala živé představit jak chutna. Jen romantická zápletka mi přišla zbytečně jednoduchá.

Selket
10.06.2020 2 z 5

Chtěla jsem si přečíst něco odpočinkového, něco u čeho sice budu vědět, jak to skončí, ale i tak se budu pubertálně uculovat a fandit hlavním hrdinům, ale ne. To se vážně nestalo. Tedy opravdu jsem věděla, jak to dopadne, ale to je asi tak všechno. Nina mě neuvěřitelně štvala, Sebastian otvíral kudlu v kapse. Jejich poruchy paměti a neujasněná osobnost by se možná hodila k hrdinům, kteří mají o deset a více let méně. Jediné, kvůli čemu jsem to nakonec dočetla, byla cukrárna sama. Nakousávala se tu jakási slavná minulost a postupné odhalování starého vzhledu se mi líbilo, ale i tohle vyšumělo do prázdna. A Ten Konec?! Ne, děkuji...

Jenny3
06.06.2020 5 z 5

Tady není o čem diskutovat. Svižně napsaná kniha z úžasného prostředí Paříže. Nic jsem od knihy nečekala a proto jsem byla velmi mile překvapená. K téhle knížce se ještě ráda někdy vrátím.

hellena1523
03.06.2020 1 z 5

Totální klišé a od prvních stránek tušíte, jak se příběh bude vyvíjet. Postavy mi příliš nesedly. Hlavní hrdinka byla slepice a hlavní hrdina byl namistrovaný debílek.
Pokud hodnotím jako odpočinkovou literaturu, která vám má pomoct zabít čas během pobytu v nemocnici, tak nedoporučuju...chvílemi jsem zvažovala, jestli by nebylo lepší být na patologii.
Ale musím uznat, že je kniha velmi čtivá a když od ní nic nečekáte, tak nebudete zklamaní.

Banni37
01.06.2020 5 z 5

Ta Julie to prostě umí, nejen, že Vás vtáhne do krásných zákoutí světa a je to přesně jako kdybyste se procházeli ulicemi Paříže spolu s hlavní hrdinkou, ale občas jsem věřila i tomu, že přesně vím, jak který dortík chutná. Úžasně oddechový útěk za poznáním jiných koutů sladkého světa!

happy-smile
31.05.2020 5 z 5

Opět kniha s příjemnou obálkou, která slibuje pohodové čtení. A opět nezklamala. Příjemná kniha s romantikou a humorem. Tentokrát bez erotických scén, což je za mě plus. I když se většina děje odehrává v kuchyni, tak na čtenáře i tak zapůsobí kouzlo Paříže. Těším se na další knihy autorky, ale musím si dát chvilku pohov. Přeče jenom romantický žánr většinou moc nečtu, takže bych se nerada přesladila. :-)

janyska13
28.05.2020 4 z 5

Tohle byla zas taková krása. Jen škoda, že konec byl tak urychlen i když byl hezký, klidně mohl být delší.

Lvíček835
27.05.2020 5 z 5

Velká spokojenost moc se mi líbila , Paříž cukrařina láska prostě dokonalá kniha .Moc se těší na její další knihy

Eva88
27.05.2020 3 z 5

Těšila jsem se na Paříž, těšila jsem se na cukroví a těšila jsem se na romantiku... A jsem tak nějak zklamaná. Asi velká očekávání. Ale i tak se knížka četla dobře.

Toňula
26.05.2020 4 z 5

Do třetice všeho dobrého od J. Caplin - tentokrát v zapadlé pařížské cukrárně. Milý, čtivý příběh plný laskavosti, dobrých zákusků, hodných lidí a samozřejmě lásky, která se ukrývala pod zdánlivým škarohlídstvím a mrzutostí a která měla původ v minulosti, aby v současnosti došla naplnění. Takové další "pošušňáníčko" pro ženskou čtenářskou duši.

klodnerovic
25.05.2020 4 z 5

Romantický útěk č. 3 - Sladký jako pocukrovaný dortík, milý a ... caplinovský. Od začátku víte, jak to dopadne, přesto čtete, dokud nedočtete. Nebo ... právě pro to :D. Některé popisné pasáže bych dokázala postrádat, ale některá přirovnání byla fakt dobrá :D. Už se těším na útěk č. 4 ;-).

HDosoudilová
22.05.2020 5 z 5

Knihy této autorky jsou pro mě už taková jistota milého čtení. Opět se jedná o krásnou oddechovou romantiku, která má však příběh. Hlavní hrdinka Nina mi byla od začátku moc sympatická, to se ovšem nedá napsat o Sebastianovi. Ten mi byl naopak ze začátku docela protivný. Ale do děje krásně zapadal. Co se týče party z kurzu, občas jsem měla trochu problém se orientovat kdo je kdo. Ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Námět s cukrárnou a ještě k tomu v Paříži se mi moc líbil. Autorka píše velmi čtivě, tudíž jsem měla pocit, že jsem součástí děje. Ovšem konec mi už přišel docela přehnaný, byť jsem čekala možná něco podobného. Celkově však hodnotím kladně... a ta nádherná obálka :-)

Mrňous1
15.05.2020 5 z 5

Tak já jsem opět spokojená. Na téhle sérii mě baví, že každá kniha je jiná. Má jinou atmosféru a jiné kouzlo. A ty obaly jsou perfektní. Zdá se mi, že s každým dílem ubývá chyb a překlepů, takže to vypadá, že v tom čtvrtém už nebudou žádné:-))) Těším se.