Rok vdovou

Rok vdovou https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1055/bmid_rok-vdovou-tTE-1055.jpg 4 637 86

Rút a Eddie – dva prolínající se příběhy se spoustou peripetií a komplikací; z obou vyrostou spisovatelé, z ní slavná a úspěšná, z něj téměř neznámý autor, ale o to úspěšnější milenec starších dam; zážitky z dětství však na oba tragicky působí celý život.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

A Widow for One Year , 1998

Gerbasin
11.08.2016 5 z 5

Pro mě jedna z nejoblíbenějších knih vůbec! Pro někoho je chování Marion možná nepochopitelné, ale ten kdo něco podobného prožil nebo si alespoň částečně dovede tak strašnou věc představit prostě ví, a doslova hltá příběhem dál a dál. Navíc se dokonale povedla i filmová adapatace (Dveře v podlaze) v hlavních rolích Jeff Bridges a Kim Basinger, což mě jen těší, protože zmrvit tak dobrý příběh by byl hřích. Film sice čerpá jen z 1. části knihy, ale to vůbec nevadí, do jednoho filmu by se to stejně nevešlo. Naivně věřím, že časem možná dotočí i zbytek. Komu se zdá první část jaksi moc pochmurná nebo nemastná neslaná, věřte že pro zbytek knihy je důležitá, a že ten pravý čtecí adrenalin najdete až v dalších částech. Pro mě jednoznačně zatím to nejlepší od Irvinga.

DarkFireflies
24.07.2016 4 z 5

Stejně jako ostatní jeho knihy vypráví i Rok vdovou o skutečných problémech jistým jedinečně poutavým a surově upřímným způsobem a dělá to skvěle...
Ale taky vím, že to Irving umí ještě o něco lépe, proto 4*.

čuřil
05.07.2016 3 z 5

Já se touto knihou vysloveně protrápil. Né že by mě vysloveně zklamala, ale ani nepřesvědčila. Příště snad od pana Irvinga to z mého pohledu bude lepčejší.

cizinka1
22.06.2016

Knihu jsem nedočetla...

JustWomen
21.06.2016 3 z 5

Léto 1958- skvělé čtení, další části docela nudné, nesympatické postavy, k dočtení třetí části jsem se musela přinutit. Nejprve jsem chtěla dát za 4, ale musím ubrat za ten konec, brrr.

archandelka
30.03.2016 4 z 5

Kniha má klasický Irvingovský tah na branku, ale nemůžu si pomoct - postavy děsně nesympatické.

Zdeňula
13.02.2016 5 z 5

Styl psaní autora se mi velmi líbil. I když měla kniha více stránek, tak se četla moc hezky a rychle.....i když byla v knize místa, která bych klidně vynechala.

akdar72
20.01.2016 5 z 5

Nádhera, velmi silný příběh... I já jsem se rozplakala.

Ethela
02.01.2016 4 z 5

Moje první kniha od Irvinga. A byla jednoduše skvělá, poslední věta mě rozplakala a to se mi zas tak často nestává.

Red_Fox
20.05.2015 4 z 5

Irving píše opravdu čtivě. Přestože kniha není extra tenká, člověk, který si dokáže udělat čas, ji zvládne rychle a bez problémů. Jde o oddechovku, nad kterou se nemusí moc přemýšlet...
Bohužel ale nedokázala překonat vysokou laťku, která byla nastavena Garpem. Ten pro mě zatím zůstává na vrcholu žebříčku, ale nechám se zlákat další Irvingovou tvorbou :)

Elisa.Day
27.02.2015 5 z 5

Četla jsem ji hodně dlouho, Irving pro mě prostě není ten typ autora, jehož knížku začnu číst a nepřestanu, dokud nejsem u konce, ale i přesto mají jeho knížky jakési kouzlo. Tahle mě bavila moc a nebála bych se jí zařadit společně s Garpem na třetí místo (za Pravidla moštárny a Owena Meanyho). Irvingův smysl pro ironii a tragikomiku se prostě nezapře.

martunka
11.01.2015 3 z 5

Knížka je dobrá, ale pro mě je ze všech Irvingových knih nejslabší. Téma mě moc nezaujalo - i když jinak je to Irving, takže stará láska nerezaví a proto ji ještě beru za tři.

nikola.v
25.10.2014

Zvuk, který se snaží nevydávat zvuk. Těšíte se, až knihu konečně dočtete, ale zároveň nechcete, aby někdy skončila. Ach, Rutinko..

Skjaninka
06.09.2014 4 z 5

Každý jeden Irvingov román je jedinečný práve preto, že v každom jednom sa objaví aspoň jedná bizarná, či niečim výnimočná osobnosť, ktorá utkvie v pamäti čitateľa a práve pre ktorú sa daný román stáva výnimočný. U tejto knihy to tak nie je. Aj napriek jej detailnej prepracovanosti, práve túto jedinečnú vlastnosť Irvingových románov postráda. Je to škoda, pretože príbeh Eddieho a Rút je chytľavý, je zaujímavý, ale....nevymyká sa z priemeru priemerných románov. A to bolo pre mňa sklamaním. 3,5/5

H.O.
03.09.2014 5 z 5

Já prostě styl psaní a vyprávění Irvinga m i l u j u ! :-) Od začátku poutavá knížka, strhly mě postavy i jejich vnitřní myšlenky, nádherně napsané.... (ačkoliv se přiznám, že v jedné pasáži - ve 4/4 obsahu mě děj až tak nezaujal, ale pak to zas nabralo obrat). Rozhodně kniha ale stojí za přečtení a - ostatně jako většina autorovy tvorby - mě oslovila, vtáhla a úplně jsem se těšila, až budu zase sama doma - a jen s ní:-)).
P.S.: Jak tu už někdo psal - ten konec by mohl být otevřený a ne takto "sladce" příkladný, ale na celkovou kvalitu a názor na knihu má tato maličkost jen velmi nepatrný vliv:-))

Dymond
12.08.2014 2 z 5

Toto je má první kniha od Irvinga a nijak mě nenadchla... Připadalo mi, že se děj motá v kruhu a nikam dál se neposunuje. Chvíli jsem si dala pauzu a už jsem se k ní nedokázala vrátit... Tímto samozřejmě nezavrhuji autora, podívám se ještě na nějakou jinou jeho knihu a třeba mě nadchne...

tlapička
16.07.2014

Zajímavé, poučné, pěkný sloh

Mi-šu-le
12.04.2014 3 z 5

Byla to moje první Irvingova kniha, jedna z jeho jednodužších, skvělý příběh, velmi zajímavá, zápletkami Irving nešetřil, akorát ten závěr, to mně velmi zklamalo, otevřený konec by byl daleko lepší a nutil by přemýšlet čtenáře, jak to asi dopadlo.

nejpet
15.03.2014 5 z 5

Pro mě nejlepší Irvingova kniha a zůstává na žebříčku nejlepších knih, co jsem vůbec kdy četla.

studentice
25.02.2014 3 z 5

Me bohuzel tato Irvingova kniha nezaujala. Zacatek byl docela zajimavy, mou pozornost pripoutal "milostny viceuhelnik", ale dalsi casti knihy me vesmes nudily a musela jsem se nutit, abych knihu docetla. Nesedelo mi prilis velke mnozství postav a jejich zivotnich pribehu. Chybel mi jeden hlavni hrdina