Rodinné povídky

Rodinné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420941/bmid_rodinne-povidky-OYv-420941.jpg 3 230 230

Antologie povídek – tentokrát na téma „rodina“. Na krátké ploše povídek rozkreslí osm českých zkušených spisovatelů několik lidských životních etap a postojů k životu. Životní příběhy hrdinů a jejich názory jsou rozličné a odhalují vztahy k rodičovství, partnerství, k ostatním lidem i kořeny jejich postojů. Jiřina soudí, že muži jsou ubožáci a bylo by nejlepší obejít se úplně bez nich. Jenomže aby dosáhla toho, po čem nejvíce touží, muže potřebuje. Ani v rodině malé Emy tatínky nenajdeme – jak ten její, tak maminčin bydlí totiž stejně jako Ježíšek v nebi. U Svačinových je tomu přesně naopak, tam hraje prim pánské pohlaví. A rybaření. Tři muži jsou hlavními postavami také následující povídky a i oni berou své ratolesti na dovolenou. Dopadne to ovšem… všelijak. Editor Boris Dočekal.... celý text

petula22
26.09.2020 3 z 5

Soubor osmi kratších povídek na téma rodina. Řekla bych, že všechny na stejné úrovni, já u nich strávila příjemné odpoledne.

mol378
10.09.2020 5 z 5

Výborné, velmi čtivé, nutí k přemýšlení. Nečekejte prudkou dějovost, ale mnohé povídky jsou sakra napínavé a utkví v paměti. Dokonce dokážou přimět k sebereflexi...

kalinkacz
27.08.2020 4 z 5

Koukám tu na ostatní komentáře a budu jasně vystupovat z davu... Já na povídky nejsem a jakmile je čtu fyzicky, tak je mám problém dočíst, ať jsou sebelepší... Proč mi ale nikdo dřív neřekl, že poslouchat je jako audioknihu je hrozně super?! Tohle je už druhá povídková sbírka, kterou jsem poslouchala ve formě audioknihy a bavila mě... Díky několika interpretům jsem se do povídky vždy zaposlouchala a ve výsledku byla opravdu spokojená... Nečekejte samozřejmě něco světoborného, ale jako audiokniha ke stereotypním činnostem je to prostě moc fajn volba...

FejKýý
25.08.2020 2 z 5

Přečteno za jeden den. Ale za mě ne, povídky mě nesedli, vůbec mě nebavili, asi dvě, který byly za mě nejlepší byly povídky Morče a Prut ale i tak nic moc. Nedoporučuji. Čekala jsem málo, ale až tak málo ne.

SSTknihy
12.08.2020 4 z 5

Rodiny pod drobnohledem českých autorů a autorek. Čtení nikterak veselé, ostatně jako často život sám. Někde trocha víc nostalgie, jinde zamrazí, z dalšího příběhu kouká smutek a bezmoc, ale jinde naštěstí i dávka černého humoru. Osobně mám velmi ráda úsporný styl Petry Soukupové, bavily mě nostalgické prázdniny Miloše Urbana, mrazilo mě z dokonalé matky Anny Geislerové a vyloženě jsem se bavila u pánské jízdy ve stylu S tebou mě baví svět v podání Marka Epsteina. Příjemné čtení na jedno odpoledne, zvlášť, když si pak člověk může oddechnout, že u něj to zatím není tak zlý.

Pavlína197
06.08.2020 4 z 5

Povídky se mi líbily, dobře se četly. Čekala jsem texty vtipné, odlehčené, humorné, ale většinou to byly povídky vážné, k zamyšlení, o složitých vztazích. Překvapilo mě to u Ani Geislerové při porovnání s její knihou P.S. . Ráda jsem objevila další české autory.

EvieS
05.08.2020 3 z 5

Neurazí ani nenadchne. Na zahnání nudy dobrý.

Adelen
24.07.2020 4 z 5

Povídky jsou čtivé, každá z nich je něčím zajímavá a musím říct, že mě téměř všechny bavily.

Netopyr07
06.07.2020 3 z 5

Nakladatelství LISTEN se ve své edici Česká povídka rozhodlo prezentovat dílka českých autorů, kteří vymyslí povídku o nejodpudivějších vztazích v rodině. Velice se jim to podařilo. Pevně věřím, že vztahy, které jsou názorně vypsány v povídkách, v ČR, či spíše po celém světě, nepřevládají. Také mě zaráží nespisovný jazyk a používání četných vulgarismů (zvláště u ženských autorů). Další odraz současné společnosti?

Možná bychom mohli jako "laici" napsat k těmto povídkám PROTIKLADY, ve kterých budou příběhy, kde vztahy fungují.

Tři hvězdičky jsou za to, že mě znechutil obsah. Jinak jsou povídky čtivé a vskutku mistrné, dá se říci.

Opatov
18.05.2020 3 z 5

Už podle autorek jednotlivých povídek jsem nečekala nic veselého. Tušení mě nezklamalo. Líbila se mi nejvíc první povídka. Celkově hodnotím jako slabší průměr.

Eifka
02.04.2020 3 z 5

Musím říct, že pod názvem Rodinné povídky jsem si představila odpočinkové pohodové příběhy, ideální do tohoto stresujícího období...ale zrada, většina povídek má poměrné silná témata.
Celkem v knížce najdete 8 povídek (mezi autory jsou moje oblíbené autorky jako Petra Soukupová nebo Alena Morštajnová), ale +- se mi líbila tak polovina, proto 3*.
Velmi mě svým stylem psaní mile překvapila Aňa Geislerová.

allebra
31.03.2020 4 z 5

Povídky si čas od času přečtu docela ráda, takže jsem se na ty Rodinné těšila a nebyla jsem zklamaná. Nejvíce se mi líbily první tři povídky, těm bych dala plné hodnocení. Poslední tři povídky také nebyly vůbec špatné, u mě za 4*. No a prostřední dvě mě zaujaly tak nějak průměrně. Celkový dojem příjemný, i když za pár dní si už asi nic moc nevybavím, ale to už tak s povídkami většinou bývá.

petrucha86
29.03.2020 3 z 5

Neurazí, nenadchne, ale na kratší zabavení ideální.

bagel
23.03.2020 3 z 5

Tak tři povídky se mně líbily hodně, zbytek byl slabší.

Gooverka
11.03.2020 2 z 5

Ani nevím, co jsem od tak krátkých povídek čekala. Navzdory tomu, že mám povídky obecně ráda, a líbí se mi ten element nedokončenosti a krátkosti, musím říct, že tohle asi nebyl můj šálek čaje. Nechci říct, že by se mi žádná z povídek nelíbila - Dvořáková se Soukupovou i Mornštajnovou jako vždy bodují, ale nenašla jsem v souboru nic, co by mi po dočtení rezonovalo hlavou a co bych si ještě za pár dní pamatovala. Bohužel.

Lexand
10.03.2020

Chlapi tady dostavájí na prdel. Jako autoři jsou zastoupeni pouze dva a jejich texty jsou slabé, pod jejich úroveň. Chlapi jako postavy v povídkách ženských autorek jsou zbabělci, sráči a slaboši, případně tam vůbec nejsou. Jedinou výjimkou je otec a manžel Michal v Morčeti od Ireny Hejdové. Normální chlap. Jinak dobré, Dvořáková, Soukupová, Myšková a Mornštajnová jsou opravdu současné prvotřídní autorky a Hejdová a Geislerová s nimi drží krok. Jen vyznění je často až příliš podobné a bolestínské.

Ivana11
03.03.2020

Kniha mě nezaujala, odkládám ji.

Beruska18
01.03.2020 2 z 5

Malá knížka, ve které najdete osm krátkých povídek od osmi autorů. Jsou to příběhy ze života, některé vás určitě přinutí k zamyšlení.

Bar16
29.02.2020 3 z 5

Kniha povídek, které se četly docela rychle, ale ne všechny mi sedly. Jsou ze života, ten není vždy lehký, ale trochu víc úsměvné být mohly. Tři hvězdičky - cca každá druhá povídka se mi líbila :-) Milé zpestření.

alnahu
12.02.2020 3 z 5

Kniha v které si přečteme osm krátkých povídek na téma rodina od různých autorů-příběhy k zamyšlení.Nejvíce se mi líbila od Soukupové a Dvořákové.