Konec léta

Konec léta https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360518/bmid_konec-leta-InB-360518.jpg 4 1030 1030

Roční období série

Strhující krimidrama z pera oceňovaného švédského bestselleristy Anderse de la Motte. Za soumraku na konci léta roku 1983 prolezl pětiletý Billy Nilsson dírou v plotě ze zahrady do kukuřičného pole – a nevrátil se domů. V poli našli jen jednu jeho botu. Příbuzní, policie i sousedé po něm několik dní marně pátrali. Příběh ze zapadlé jihošvédské vesnice obletěl celou zemi, zdevastoval rodinu Nilssonových a po čase se na něj zapomnělo. A pak, dvacet let poté, potká Billyho starší sestra Veronica na skupinové terapii ve Stockholmu mladíka, který začne vyprávět o svém zmizelém kamarádovi. O tom, jak si s ním hrál v zahradě. O skrýších, které důvěrně znala i Veronica… a které měly zůstat neodhaleny. Stejně jako pravda o tom, co se stalo onoho horkého večera.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Slutet på sommaren , 2016

MoničkaBerucha
19.03.2018 5 z 5

Příběh zajímavý a jsem ráda že jsem na tuto knihu narazila. Až do konce jsem přesně nevěděla jak to skončí.

Hezky se kniha čte.

ela1972
19.03.2018 4 z 5

Kniha zajímavá a na konci se nedalo knihu odložit.

Jitulle
15.03.2018 5 z 5

Moc hezká kniha, čte se opravdu dobře.

ArwenAragorn
04.03.2018 5 z 5

Přestože jsem to neočekávala, kniha mě bavila. Autor píše čtivě a poutavě. Po asi prvních sto stránkách pomalejšího rozjezdu dostane příběh ten správný spád a napětí. A v závěru se konečně dozvíme, co se s malým chlapcem stalo.

pavlina9305
26.02.2018 3 z 5

.. začetla jsem se, pak nuda, pak znovu začtená...po několika stranách znovu nuda.. tak jsem se prokousávala asi 3/4 knihy.. neříkám, že to bylo špatné, ale bylo to Dobré a nebylo to strhující. Konec knihy byl mnohem lepší. Váhám mezi 3 a 4 hvězdami... :( Konec léta je u mě jak váhy.. nevím na jakou stranu se přiklonit. Možná si ji s odstupem času přečtu ještě jednou a názor se změní, ale nyní dávám tedy jen 3 hvězdy. Využívám alespoň do čtenářské výzvy.

estar23
26.02.2018 4 z 5

Čtivá knížka, poměrně napínavá, i když konec mě trochu zklamal. Stále jsem doufala, že záhada bude nakonec přece jenom trochu překvapivější. Ale jinak příjemné čtení. Navíc jak je níže psáno, prolog nabádal k jinému konci, než který pak doopravdy byl..

Zlatovláska
25.02.2018 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a jsem mile překvapena, jak moc se povedla. Titul je napínavý od samého začátku a jeho konec je absolutně překvapivý a nečekaný; z mého subjektivního pohledu výborný...
Kniha se četla skvěle; je psána v krátkých kapitolách, tudíž text "ubíhá" čtenáři velmi rychle. Dílo hodnotím na pět hvězdiček a doporučuji k přečtení všem. :-)

DannyBlakely
24.02.2018 4 z 5

Tak bylo to hodně napínavé a čtivé, ale prostě.. byl tam nějaký prolog, že jo.. takže mě konec celkem naštval, páč o čem ten prolog vlastně byl..?! Jedině, aby zmátl čtenáře.

evasamankova
23.02.2018 5 z 5

Konec léta se v mých očích autorovi velmi povedl. Napínavý děj obestřený dvacet let nezodpovězenými otázkami zmizení malého kloučka. Vyprávění plynoucí ve dvou časových úrovních (alespoň do určité části knihy) občas proložené neadresnými milostnými dopisy. Ač to v závěru vypadalo, že se žádné výrazné překvapení konat nebude, opak byl nakonec pravdou. Velmi oceňuji, že to nebyl žádný autorův výkřik do tmy na poslední chvíli, ale vlastně naprosto věrohodné rozuzlení, k němuž nenápadně všechny střípky od začátku s promyšleností směřovaly.

Šánka
22.02.2018 4 z 5

Téma ztraceného dítěte je noční můrou všech rodičů, ale velmi časté a vděčné téma pro napsání thrilleru, tady spíše psychothrilleru. Někdy se povede lépe, jindy, jako podle mne v tomto příběhu, k dokonalosti něco maličko chybělo.
Příběh je ale napsaný dobře, žádný krvák, jen spousta otázek, co se tehdy na konci léta stalo pětiletému chlapečkovi. Od půlky se kniha dostává do toho správného tempa a vše vystupňuje výborný a myslím si i překvapivý závěr.
Já bych knihu doporučila, pokud nebudete očekávat nějaký thrillerový zázrak.

astra3
21.02.2018 3 z 5

Čtivé, zajímavé, ale předchozí trilogie byla lepší.

iška
20.02.2018 3 z 5

Spíše psychologický román než detektivka či thriller. Četlo se mi to dobře.

SilvieSisinka
18.02.2018 4 z 5

Kniha stojí určitě za přečtení.Není to žádná drastarna.Klasická detektivka,hodně dobře napsaná.Četla se sama od začátku do konce.

Eunike93
15.02.2018 4 z 5

Konec Léta mě oslovil hned od začátku a s napětím jsem pokračovala až do podařeného konce. Bohužel však musím srovnávat a to s knihou Manželé Odvedle, která vyšla dřív a připadá mi, že A.De La Motte se nechal inspirovat. To ovšem ještě nic neznamená a já Konec Léta vřele doporučuji!! :-)

Iwíček
13.02.2018 5 z 5

Tato kniha se mi hodně líbila. Je na ní zřejmé, že autor psát umí. Pohrál si s kompozicí, prolnul umně dvě časová období a ještě ke všemu do svého díla dokázal vměstnat spoustu kontrastů. Co se týče zápletky, autor vás tahá za nos až do úplného konce. V průběhu čtení jsem neměla ponětí, jak všechno dopadne, což je super. Nemám ráda knihy, kde je vrah známý téměř od začátku. Mohu vřele doporučit všem milovníkům detektivek, thrillerů, ale i těm, kteří nad knihami rádi dumají.

rode
13.02.2018 3 z 5

Pro mě teda Konec léta představuje dost velké zklamání. Od autora jsem již četla jeho triologii Game a z té jsem byla naprosto nadšená, proto jsem očekávala víc. Kniha sama o sobě byla čtivá o tom žádná, ale jako ten samotný příběh a to rozuzlení na konci. Co to sakra bylo? Mám rozporuplné pocity, ale převládá spíš vztek, protože to konečné vysvětlení je naprosto přitažené za vlasy a prostě se mi nelíbí.
Kdyby to šlo, ohodnotím 2,5 hvězdičky, víc opravdu ne.

ptoček
13.02.2018 5 z 5

Tak tohle mě bavilo! Velmi čtivé, napínavé až do konce, skvělý námět, skvělé zpracování. Do rozuzlení jsem se svými tipy byla vedle jak ta jedle :-)

Didi15
12.02.2018 4 z 5

Odebírám jednu hvezdičku, protože jsem četla mnohem lepší knihy:). Jinak celkem povedené , čtivé, akorát mě možná mrzelo, že konec -rozuzlení nastalo tak rychle, vysvětlení krátké, uvítala bych asi více.

perpe2a
12.02.2018 4 z 5

Mě se kniha líbila, byla napínavá až do konce a rozhodně nechybělo několik zvratů, které vás trochu zmátly. Za sebe mohu doporučit, i když nějaké chybičky by se našly.

Calibra
11.02.2018 5 z 5

Moc hezká knížka, do děje mě vtáhla hned na začátku a v napětí udržela až do konce, u kterého mě i srdce zabolelo. Přesně takové příběhy mám ráda.