Konec léta

Konec léta https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360518/bmid_konec-leta-InB-360518.jpg 4 1030 1030

Roční období série

Strhující krimidrama z pera oceňovaného švédského bestselleristy Anderse de la Motte. Za soumraku na konci léta roku 1983 prolezl pětiletý Billy Nilsson dírou v plotě ze zahrady do kukuřičného pole – a nevrátil se domů. V poli našli jen jednu jeho botu. Příbuzní, policie i sousedé po něm několik dní marně pátrali. Příběh ze zapadlé jihošvédské vesnice obletěl celou zemi, zdevastoval rodinu Nilssonových a po čase se na něj zapomnělo. A pak, dvacet let poté, potká Billyho starší sestra Veronica na skupinové terapii ve Stockholmu mladíka, který začne vyprávět o svém zmizelém kamarádovi. O tom, jak si s ním hrál v zahradě. O skrýších, které důvěrně znala i Veronica… a které měly zůstat neodhaleny. Stejně jako pravda o tom, co se stalo onoho horkého večera.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Slutet på sommaren , 2016

lencze
26.07.2018 4 z 5

Kniha se četla dobře, konec byl překvapivý a do poslední chvíle před čtenářem ukrytý, k čemuž určitě přispělo i to, že karty jsou vyloženy na stůl až na posledních několika stránkách knihy. Osobně bych byla raději, kdyby závěrečnému rozuzlení byl věnován větší prostor.

tanjaj
25.07.2018 4 z 5

Kniha mne bavila od začátku až do konce. Napínavý děj, který se neustále posouval až k samému rozluštění Billyho zmizení, mě nenechal ani na chvilku vydechnout. Za mě čtyři hvězdičky *

bara1447
23.07.2018 3 z 5

Celkem zklamání, díky častému rozsáhlému popisu všeho možného nepodstatného jsem měla nutkání přeskakovat odstavce, takže přečteno jsem měla velmi rychle. Rozuzlení na konci příběhu jsem sice nečekala, ale čekala jsem mnohem lepší konec než tohle. To už mě víc bavil Zmizelý od C. L. Taylor.

Atak
22.07.2018 5 z 5

Neuvěřitelný příběh, s úžasným závěrem až do posledního slova.

certik003
21.07.2018

Knížka se dobře četla, měla hodně zajímavou zápletku, byla přiměřeně napínavá a moc se mi líbilo střídání minulosti se současností. Ke konci knížky už jsem začala tušit, kdo stojí za Billyho zmizením, ale ostatní okolnosti a taky kdo všechno o tom věděl, pro mě bylo překvapením.

VladiKlaisner
19.07.2018 4 z 5

Brilantní detektivní psychothriller, jehož krátké kapitoly mají spád a to zprvu hlavně díky častému střídání dějových linií. Styl psaní i vyvrcholení zápletky (kdo by čekal takové rozuzlení?) se autorovi opravdu povedlo. Kniha se četla jedním dechem a občas se nedala ani odložit.
Téma už bylo poněkud fádní a okoukané, polovinu knihy jsem měla pocit, že něco velmi podobného jsem už dávno četla. Asi je to tím, že knihy se ztraceným dítětem se v poslední době množí jak houby po dešti. To však nemění nic na tom, že se k autorovi ráda vrátím.

intelektuálka
19.07.2018 5 z 5

Podle mne skvěle postavený příběh, který mne chytil od prvního okamžiku.

Nezvěstné dítě, rodinná tragedie a sestra chlapce, která se po letech vydává po stopách - potřebuje se vypořádat i sama se sebou.

Postav je tu hodně a ty vsuvky dopisů mne přivedly na část rozluštění...
Ale ten závěr jsem nečekala.
Ale přála jsem rodině, že se případ uzavřel - na konci léta....

Doporučím.

icewind
15.07.2018 4 z 5

Anders mě dostal už v trilogii Game, Buzz, Bubble, takže tohle byla věc, na kterou jsem se hodně těšil. Jak se příběh odvíjel, připadal jsem si občas jako při hraní nějaké docela tuhé adventury, kde se dějové linky celkem slušně zamotávají až vám nakonec s rozřešením hádanky pomůže kamarád a vy si jen řeknete "vždyť jsem to měl celou dobu před očima....". Bavilo mě to, bavilo mě to hodně, podle mě se povedlo vykreslit rozpoložení a pohnutky postav tak až se z toho občas dělalo úzko a tomu kdo má děti tak možná ještě víc.....pár bodíků bych ubral za ne úplně originální zápletku, zejména v poslední době kdy jak by řekl klasik "rozmohl se nám tady takový nešvar" a místo třídních knih se jaksi začaly ztrácet děti, ovšem o to víc si užijete cestu po švédském venkově k jejímu rozuzlení. Fakt to stojí za to.

eva2114
14.07.2018 4 z 5

Cakala som viac. Nie zla. Nie taka, po ktorej by som siahla znova.

jiri77
14.07.2018 4 z 5

Dobře napsaný thriller ,který se mi četl skvěle a neviděl jsem tam žádná hluchá místa. Prolínání časových rovin někdy knize uškodí ,co se naštěstí netýká této knihy. Asi v půlce knihy jsem začal tušit ,že vše nebude tak jak to vypadá a konec mě o tom přesvědčil. Rozhodně kniha,která stojí za přečtení.

Atanone
14.07.2018 5 z 5

Zkraje mi to připadalo hodně rozvláčné a takové neslané-nemastné,hlavně asi kvůli Veronice. Možná proto,že nebyla ochotná si někoho pustit k tělu. Ani mě. Ale postupně,jak jsem se dozvídala víc,jsem ji začala mít ráda. A teď je mi až líto,že „léto už skončilo“
Navíc se tetelím radostí,že jsem zase jednou dostala příběh tak dobře vystavěný,že mi vůbec nic nedošlo,přesto že jsem to měla celou dobu před očima. Nápověd tam byla hromada.
Pane de la Motte,tleskám!! A už teď se těším na další příběhy.

Iki1
10.07.2018 5 z 5

Podle mě povedený thriller, napínavý od začátku až do konce, i když uprostřed dost rozvleklý. Navíc autor vymyslel opravdu nečekané rozuzlení. Výborné počtení plné zvratů a napětí.

čef
17.06.2018 4 z 5

Čtenář tohoto psychologického thrilleru musí být velmi trpělivý a velmi vděčný za každý popis běžných činností rozervané mladé ženy jako je dýchání, chůze a sáhodlouhé dialogy a monology. Pro mne je však tohoto až příliš a příběh, ač vcelku zajímavý, nemá na to, aby unesl tolik stránek. Chtěl bych něco pochválit, ale kromě zápletky nemohu na nic přijít.

kikies
10.06.2018 4 z 5

Slušný, ale spíše průměrnější thriller. Pořád čekám, kdy se autorovi podaří další Game - i MemoRandom byl slabší. Je fakt, že kdybych neznala autorova předchozí díla, na základě tohoto kusu by se asi mým oblíbencem nestal. Díky volbě tématu kniha tak trochu zapadá, měl by sázet na to, v čem byl originální a nejlepší.

Dousabel
09.06.2018 4 z 5

Velice slušný thriller. Dobře se četl, zajímavá zápletka a závěrečné rozuzlení fakt překvapivé, spíš až krutě šokující. Jen série Game a MemoRandom byly o chloupek lepší a s thrillery se ztracenými dětmi se teď roztrhl pytel.

Kerberos
09.06.2018 4 z 5

Série Game se mi líbila mnohem více a doufám,že se autor k podobným tématům vrátí.Konec léta není špatný příběh, jen podobných knih je teď mnoho.

jasmína
07.06.2018 3 z 5

Kniha je psaná dobře, ale četla jsem asi do 60.strany, potom jsem jich několik se tedy přiznám přeskočila, prostě mi tam chybělo napětí, spíš zdlouhavé povídání, útržky dopisů, a konec mě tentokrát nepřekvapil, dalo se to tak trošku tušit, ale špatné to úplně nebylo, ale kdybych měla srovnat jinou severskou detektivku, která mě dostala a nepustila, s touto švédskou, bude to určitě jiná kniha, třeba Žena v kleci či autoři jako Indridason, Nesser, K.Ohlssonová apod.

Adush
05.06.2018 5 z 5

Od A. de la Motte, který napsal již předtím tak skvělé krimi knihy (sérii Game a MemoRandom), jsem nečekala nic jiného než opět úžasné a napínavé čtení. Líbí se mi prostředí Švédka, ty názvy, které nikdy nevím, jak se čtou, ale prostě si vytvořím svůj vlastní překlad.
Kniha je napínavá od začátku až do konce, plná zvratů a zápletek. Až do konce jsem si myslela svoje a byla jsem překvapená jak to dopadlo. Jelikož jsem četla knihu bez obálky, tak mi pak také docvakla ona modrá bota a celý její příběh.
Líbí se mi poslední rozhovor na konci -
"Co to znamená?" zeptá se. "Ten severní vítr?"
"Konec léta" odpoví...

A také krásný konec knihy. Chytla mě a nepustila. Těším se na (snad) další knihy od autora.

P.S.: Přemýšlím nad tím, jakou roli v knize hrála liška? Pokud někdo pochopil, dejte prosím vědět, ráda podebatuji. :)

Terez25
01.06.2018 4 z 5

Kniha, ze které jsem měla pořádně zamotanou hlavu. Četla se s lehkostí, děj byl zajímavý, ale to rozuzlení na konci... nějak nevím, jak se k tomu postavit. Je škoda, že se to tak rychle utlo, klidně tomu mohlo být věnováno ještě pár stránek navíc. A také (MŮŽE BÝT SPOILER) mě trochu zklamalo, jak se to nakonec s Isakem vyvrbilo. Škoda, pevně jsem věřila, že je to znovunalezený Billy.
Anders de la Motte je ale určitě talent a jen u jedné přečtené knihy nezůstanu.

bafuskyBaf
01.06.2018 4 z 5

Přečetla jsem to za pár dní a musím uznat, že to byla poměrně zajímavá knížka. Ten konec jsem absolutně nečekala, ale přišlo mi, že to vysvětlení bylo jen na pár strankách, možná to trošku chtělo rozvést.