Konec léta

Konec léta https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360518/bmid_konec-leta-InB-360518.jpg 4 1030 1030

Roční období série

Strhující krimidrama z pera oceňovaného švédského bestselleristy Anderse de la Motte. Za soumraku na konci léta roku 1983 prolezl pětiletý Billy Nilsson dírou v plotě ze zahrady do kukuřičného pole – a nevrátil se domů. V poli našli jen jednu jeho botu. Příbuzní, policie i sousedé po něm několik dní marně pátrali. Příběh ze zapadlé jihošvédské vesnice obletěl celou zemi, zdevastoval rodinu Nilssonových a po čase se na něj zapomnělo. A pak, dvacet let poté, potká Billyho starší sestra Veronica na skupinové terapii ve Stockholmu mladíka, který začne vyprávět o svém zmizelém kamarádovi. O tom, jak si s ním hrál v zahradě. O skrýších, které důvěrně znala i Veronica… a které měly zůstat neodhaleny. Stejně jako pravda o tom, co se stalo onoho horkého večera.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Slutet på sommaren , 2016

Janča089
29.05.2018 2 z 5

Pro mě mohl autor vypustit uprostřed asi 200 stran. Měla jsem pocit, že tam byly zbytečně nacpané situace, které měly knihu jen zdramatizovat, ale s hlavní zápletkou ani nesouvisely a přišly mi nepodstatné, uměle napasované do děje. Pro mě naopak věci podstatné byly málo vykreslené, konec vzal rychlý spád a bohužel mě moc nenadchnul. Čekala jsem od knihy víc.

hzd
24.05.2018 3 z 5

Knížka se dobře četla, byĺa jsem zvědavá, jak to všechno dopadne a jestli Billyho najdou. Pro mě celkem překvapivý konec. Nicméně knížka Zapomenuté dítě, kterou jsem četla předtím, je o moc hezčí. Proto dávám jen tři hvězdičky.

koki.veru
24.05.2018 5 z 5

Pěkné krimidrama, četlo se velice dobře, zvlášť když se střídala přítomnost s minulostí. Konec mě velice překvapil, to jsem opravdu absolutně nečekala :)

Lotka
23.05.2018 3 z 5

Začátek dobrý, prostředek trochu váznul a rozuzlení za 3 *. Průměr.

Ivulka432
16.05.2018 1 z 5

Za mě nic moc. Příliš dlouhé popisování, co si, kdo myslí, jak vypadá okolní příroda. Hlavní hrdinka na x stranách honí někoho, kdo ji špehuje a ve finále je to liška. Slovo krimidrama je příliš nadsazené pro tuto knihu, natož strhující. Těšila jsem se, že bude konec knihy.

Lennji
16.05.2018 4 z 5

Na tuto knihu jsem se těšila, po přečtení trilogie Game, Buzz, Bubble se stal autor mým oblíbeným. Ale tentokrát to nebylo úplně ono, něco tomu chybělo..to, co předchozí jeho knihy dělalo tak výjimečné..Hlavní hrdinka mi nebyla úplně sympatická, konec byl zajímavý a nečekaný ve finále to vcelku nebylo úplně zlé..

Marika Vanova
14.05.2018 5 z 5

Zajímavý a smutný příběh. Po celou dobu čtení jsem v něm neviděla žádnou naději. Konec velmi napínavý, překvapivý a svým způsobem úleva.

HMirka55
06.05.2018 4 z 5

Po sérii Game jsem tento typ knihy nečekala, ale zklamaná jsem nebyla. Méně akce nahrazuje atmosféra a konec sice nečekaný, ale proč ne.

Prajzič
05.05.2018 3 z 5

Knížka se četla dobře prolínání 2 časových os mě moc bavilo a těšil jsem se až se konečně dozvím co se stalo s Billym a musím říct že konec mě totálně zklamal takové rozuzlení jsem teda nečekal.

Knižní střípky
03.05.2018 3 z 5

Má první autorova kniha a jsem spokojená. Četla se dobře, místy možná mohla připadat někomu zdlouhavější, ale nevadilo mi to. Myslela jsem si, že vím, co se asi stalo s Billym, nicméně konec jako takový mě překvapil, netrefila jsem se na sto procent. A za to jsem ráda. Když mě autor dokáže překvapit či zmást, je to dobře.

sun.from.ibiza
27.04.2018 4 z 5

Měla jsem pocit, že už jsem knihu četla (což není možné vzhledem roku vydání). Thriller jako takový to za mě nebyl, ale četlo se to dobře. Něco mi tam chybělo, ale nedokážu to přesně uchopit ... za mě tak *** a půl.

ctenarkaEva
25.04.2018 3 z 5

Také na mě tato kniha působila spíše jako psychologické drama, než detektivka či thriller. Četla se celkem dobře, byla jsem zvědavá, jak příběh nakonec dopadne, ale pořád mi ještě něco málo scházelo. Hodnotím jako trochu lepší průměr.

Lokina
06.04.2018 5 z 5

V tom oceánu severských krimi románů si náruživý čtenář nemůže stěžovat a je z čeho vybírat. Konec léta určitě bude patřit ke knihám, s jejichž výběrem jsem neudělala chybu.
Konec léta je napínavý, čtivý krimi román, i když s trochu pokulhávajícím začátkem.
Při čtení mě napadaly různé teorie, co se mohlo stát s malým Billym a nakonec mé dohady byly mylné. Konec jede v rychlém tempu a byla jsem překvapená s rozpletením celé záhady. Závěr se tak opravdu povedl a já jsem s knihou velmi spokojená :-)

raty
04.04.2018 5 z 5

Přidávám se k pozitivním komentářům níže. Svižně se odvíjející napínavý příběh, který můžu jen doporučit.

medialstar
01.04.2018 4 z 5

Svižný thriller, který vás nutí číst stále dál. Pouze v polovině jsem měla pocit, že to trošku zrácí, ale posledních 100 stran byla zase jízda. Vše věrohodně vysvětleno a i přes můj letmý pocit lehké překombinovanosti je to jeden z těch lepších příběhů. Jak dlouho mi ovšem zůstane v paměti je věc druhá.

vyvodka
31.03.2018 5 z 5

Knížka měla spád, byla napínavá a rozuzlení bylo podle mě zajímavé. Vše, co bych dalšího ke knížce řekla už bylo zmíněno v pozitivních reakcích jiných čtenářů. Prostě doporučuji k přečtení.

Mermaida
31.03.2018 5 z 5

Svižné tempo a krátké kapitoly, byly pro mě přesně to pravé ořechové a sváděly k dalšímu čtení, bez dlouhého odložení.
Knihu jsme přečetla na můj vkus neobvykle rychle a přesto jsem si ji naprosto užila. Konečné rozuzlení mě hodně překvapilo, až zaskočilo. Asi jsem si po celou dobu přála aby to skončilo jinak.
Za mě pět hvezdiček, byla jsme s z celkového dojmu nadmíru spokojená.

kytarka
25.03.2018 5 z 5

V roce 1983 se ztratí 5 letý chlapec. Rozbíhá se po něm pátrání kde se chlapec ztratil. Bohužel se nedaří vypátrat žádné stopy a tak případ je stále neuzavřený. Jeho sestru to trápí cely život. Po dvaceti letech se však všichni dozví pravdu. Kniha u mě splnila vše. Dobře se mi četla, kapitolymi hezky ubíhaly. Většina kapitol končí tou větou, že si řeknete tak si dám ještě jednu. Za mě fajn víkendové čtení.

Liduka
25.03.2018 5 z 5

Po trochu nudnějším začátku, o kterém jsem nevěděla, co od toho mám vlastně čekat, jsem se od knihy nemohla odtrhnout a neustále jsem hltala řádky, abych se už konečně dozvěděla co je zač tajemný Isak - jestli skutečně ztracený Billy nebo někdo jiný a jak to všechno vlastně bylo. Troufnu si říci, že takové rozuzlení asi neočekává nikdo.

Kalina
20.03.2018 3 z 5

Příběh jako takový byl napsaný velice pěkně a čtivě. Ovšem kniha měla části, které podle mne byly zdlouhavé a s vlastní zápletkou neměli nic společného. Popisování cesty domů apod ano, ale ne na několik stránek. Rouzlení překvapující.