Nenávist

Nenávist https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408115/bmid_nenavist-wFe-408115.jpg 5 1559 1559

Robert Hunter série

Poprvé se setkali jako spolubydlící na vysokoškolské koleji. Dva nejchytřejší mozky, co kdy promovaly z psychologie na Stanfordově univerzitě. Jako protivníci se znovu setkali ve virginském Quantiku. Robert Hunter se stal šéfem Útvaru ultranásilných zločinů Losangeleského policejního sboru. Lucien Folter se stal nejvýkonnějším a nejnebezpečnějším sériovým vrahem, s jakým se kdy FBI střetla. Teď, po třech a půl letech věznění na samotce, se Lucienovi konečně podařilo dostat na svobodu. A zuří. Tři a půl roku nemyslel Lucien na nic jiného než na pomstu. Ten, kdo nese odpovědnost za jeho uvěznění, musí pykat, musí trpět. Ten někdo je… Robert Hunter. A konečně přišel čas uskutečnit plán.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

Hunting Evil , 2019

stehlicek
03.10.2019 4 z 5

Asi už jsem příliš rozmlsaná, ale tento díl mě bavil méně než většina předchozích Carterovek :-(

Barbarka_CZ
02.10.2019 4 z 5

Mozna zbytecne moc vysvetlovani "zrejmych" veci a myslenkovych pochodu vraha. Tedy alespon pro nas, milovniky Chrise a jeho Roberta. Ale porad velmi, velmi ctive.

ferda16
02.10.2019 5 z 5

Skvělý příběh. Četl se opravdu jedním dechem. Poprvé navazoval na předešlý díl. Kdo má rád Roberta Huntera, rozhodně si přečtěte, asi nejnapínavější díl. Už se těším na pokračování. :)

Titas9001
01.10.2019 4 z 5

Baví mě tyhle "souboje mozků", nicméně mám v hlavě Zlobu (a ta tam zůstane asi navždy). A to bylo pro mě daleko a daleko lepší čtení. Ch. Carter je můj oblíbenec a rozhodně se budu pídit i po dalších jeho knihách. Mám ale dojem, že od Hovoru se smrtí to není úplně ono. Ta mravenčí policejní práce, zvraty, krutost, držení palců vyšetřovatelům a vše další perfektně dávkované se tak trochu vytratilo. Možná mám už posunutý práh toho, co od Cartera očekávám, protože do 8. dílu se mně to četlo báječně. Ale připadá mi, že poslední dvě knihy jsou psané překotně a nejsou tak propracované, jak jsem byla zvyklá. A teď se vrhnu na nového Weavera a uvidím, zda další můj oblíbenec nezklame.

Nikusha
01.10.2019 5 z 5

Čekání se vyplatilo. Zloba je můj nejoblíbenější díl a jsem ráda, že se dočkal pokračování. Lucien si to pokračování zasloužil, protože takový magor se jen tak nevidí.

JohnnyKa
01.10.2019 5 z 5

Super jako vždycky. Chris Carter dokáže čtenáře pěkně vodit za nos. Například scéna při které Lucien pokládá bombu svádí k tomu představovat si kostel. A konec napsaný tak, že jsem si myslel že se s Robertem nadobro rozloučíme. Člověk by si skoro přál, aby Lucien zase utekl...

Twinny
01.10.2019 4 z 5

Hunter je jako droga. Můžete v průběhu roku číst nejrůznější knihy, ale jakmile víte, že vyjde nový díl, odpočítáváte dny, tasíte peněženky a běžíte do knihkupectví.
Nenávist přináší opět velice chutné popisy :D. Nevím, jestli je to Lucienem, nebo pomalejší gradací děje, ale ostatní díly mě bavily trochu více. Přesto je to skvělý příběh.

aleza1
30.09.2019 5 z 5

Přečteno za pár hodin. Další překvapivé momenty, dechberoucí situace. Hunter mě snad nikdy neomrzí, naopak začínám být na něm závislá. Skvělá série a nedočkavě čekám na další napínavé díly. Fakt super!!!

Aivlis
30.09.2019 4 z 5

Štyri hviezdičky za trochu pomalší a rozvláčny rozjazd. U Cartera som zvyknutá nedýchať tak od druhej, tretej stránky. Inak kniha výborná, myslela som si, že po všetkých tých jeho "ujetinách" som Carterovzdorná, ale ouha, posledná večera ma dostala a musela som rozdýchavať. Šialenú hostinu Tracyiných rodičov dokáže vymyslieť akurát maximálny ... Carter. Stojí to za to.

Didi15
30.09.2019 5 z 5

Carter je sázka na jistotu:) Moc jsem se těšila a už jí mám v knihovně. Parádní příběh , nemám naprosto co vytknout. Potřebuju knihy s Hunterem vícekrát za rok:)

vera4669
29.09.2019 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé..
Když už si myslím, že mě nemůže Carter nechutnostma překvapit tak ouha, zase mě dostal.
Skvěle napsáno, přečteno za pár hodin, napětí, smutek, nic tomu nechybělo. Už aby byla další kniha.

lenka7679
29.09.2019 4 z 5

Musím upřímně říct, že se mi chtělo dát hvězdy tři, ale protože mám přečtené všechny díly a proto, že jak Nick, tak Hunter s Garciou jsou moji oblíbenci dávám čtyři. Tuto knihu hodnotím jako nejslabší ze série. Bylo tam zkrátka všeho moc a vše tak překombinované, že se špatně četla a já se u ní doslova modlila, ať už to skončí. Knihy beru jako fikci a i tak k nim přistupuji, ale někdy je něčeho tak příliš až je toho moc.

RADOST
28.09.2019 5 z 5

Msta. Souboj dvou geniálních mozků. Jeden je lidsky citlivý, druhý je v těle psychopata, který svůj život zasvětil působení a zkoumání zla. Je ironií, že kdysi se přátelili. Nyní je psychopat veden nenávistí a touhou ukázat své schopnosti, sílu a nadřazenost. Je to boj, v němž nemůže zvítězit nikdo. Protože i dílčí vítězství jsou zároveň velkými nenapravitelnými prohrami.
Je k neuvěření, kolik podob zla dovede člověk vymyslet a realizovat. To je hrozné, to mě odpuzuje.

MichalHoráček
28.09.2019 5 z 5

Za mě můžu jen doporučit, a to celou sérii, toto je 10 kniha Chrise Cartera...
Opět krásný čas strávený v napětí, očekávání a obavách co se děsivého přihodí.
Teď už zase to napětí a očekávání, kdy vyjde 11 kniha

tulip131
27.09.2019 5 z 5

Hltala jsem každé slovo, napsáno opět skvěle. Lucien, mistr převleku, Tracy, žal a zlost. A konec otevřený přesně tak, jak se sluší na další pokračování.

JitkaHambi
27.09.2019 4 z 5

Chrise Cartera miluju a nemohla jsem se této knihy dočkat.Ale oproti jeho předchozím knihám mi v téhle něco chybělo, nebylo to prostě ono.Chvílemi už to bylo až moc nechutné, přehnané, těžko uvěřitelné.Vždy jsem jeho knihy hodnotila pěti hvězdami, ale u této musím dát bohužel jen 4*.Ale špatná nebyla, napětí je tam víc než dost, na konci knihy se mi tajil dech, rozhodně stojí za přečtení ;-)

lenuskav
26.09.2019 5 z 5

to byla zase jízda ???????? prostě TOP TOP TOP.... Chris se zase překonal,co se týče nechuťáren a musim říct,že celou knížku sem prožila v napětí a vyplatilo se❤️❤️ nejvíc

rlupinek
26.09.2019 4 z 5

Lucien Folter je zpět! Ale musím zároveň říci, že bohužel. Od začátku víme, kdo je pachatel, víme, jaký má motiv pro svoje nechutné (v duchu knih předchozích) zločiny, takže vlastně jenom čekáme, jak to dopadne. Samozřejmě fandíme sympaťákovi Robertu Hunterovi a věříme, že vyhraje. Jenže... Proti předchozím knihám se mi tato příliš nelíbila, a to z důvodů výše zmíněných. Ne, že by byla kniha vyloženě špatná, ale Carter má určitě lepší.

Klaaarka
26.09.2019 5 z 5

Za mě...jako vždy...Carter je TOP. Miluju jeho styl i jeho hlavního hrdinu. Hunter forever ? těším se na další...

Šánka
26.09.2019 5 z 5

Tak tentokrát bohužel opět za 5* :-). Tohle je už naprosto šílené, ujeté, napínavé....a místy mimořádně nechutné.
Nenávist je jiná, než předešlé díly, navazuje na Zlobu a přímo osobně se dotýká Huntera. Řekla bych, že je to souboj dobra s úplným peklem, geniální detektiv versus geniální psychopat, tady se autor opravdu vyžil v detailech popisů všeho a nezapře své původní povolání.
Je to strhující, je to čtivé a není to nic pro slabší povahy, tak si dobře rozmyslete, jestli do toho jít :-).