Napsáno krví

Napsáno krví
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454437/bmid_napsano-krvi-x09-454437.jpg 5 1391 1391

Robert Hunter série

Los Angeles, 4. prosince. Přesně tři týdny do Vánoc. Angela Woodová, mistryně kapsářského řemesla, pro dnešek právě skončila – šest set osmdesát sedm dolarů – to není špatný výdělek za necelých patnáct minut práce. Oslavuje úspěšný den koktejlem a přitom její pozornost upoutá jeden z návštěvníků hotelového baru, který se chová hrubě k nějakému starci. Angela se rozhodne dát mu ponaučení a ukradne mu na první pohled drahou koženou tašku. Uvnitř nejsou peníze ani laptop, nic cenného – aspoň ne pro Angelu. Jen černá knížka vázaná v kůži, překvapivě těžká. Zvědavost zvítězí a v pohodlí svého bytu Angela rychle prolistuje kořist. A tehdy začne nejhorší noční můra jejího života. Není to totiž obyčejná knížka – její obsah předčí i tu nejzvrácenější představivost. Napsáno krví je jedenáctým románem série o detektivu Robertovi Hunterovi a Carlosi Garciovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

Written in Blood , 2020

Petronela16
01.12.2020 5 z 5

Tentokrát som mala taký zvláštny pocit pri čítaní,vlastne už začiatok mi dako nehral.Nemohla som sa ani za toho svätého zacitat.Potom sa to rozbehlo,celkom fajn zapletka.Len ten blbý pocit, no...necham to tak, budem to brať tak, že aj spisovateľ ma niekedy horšie a lepšie chvíle, možno to bude stratou jeho partnerky.Kedze som loajalna, tak za plný počet, ale úprimne - čítala som už aj lepšieho Cartera.

danica6371
30.11.2020 5 z 5

Tohle bylo skvělé! Spisovatel chytil druhý dech, má to spád, napětí, kapitoly jsou krátké a napínavé. Úplně jiný Carter.

tulip131
29.11.2020 4 z 5

Carter píše fakt perfektně, ale zdá se mi, že tato kniha byla mírná, jeho popisy ze kterých je na zvracení, krev, kosti, kusy těl, sice nechyběly, ale bylo to slabší. Carlos tentokrát nedostal tolik prostoru, Robert opět zachraňoval situaci. Bláznivá kapsařka, která vše rozpoutala a současně díky ní mohlo dojít k zastavení vraha.

karantena
27.11.2020 5 z 5

Kniha nepotřebuje žádný komentář.Je prostě opět úžasná jako všechny knihy s Robertem a Carlosem.

hs777
26.11.2020 5 z 5

Chris Carter i Robert Hunter v obvyklé, to znamená vrcholné formě. A i když s některými situacemi by měl i Superman problém, po infarktově vyšponovaném závěru stejně nemohu dát míň než pět hvězd.

ElikaS
23.11.2020 5 z 5

Robert Hunter je můj nejoblíbenější detektiv. Na knížky Chrise Cartera jsem přišla o prázdninách a okamžitě jsem si je zamilovala. Prvních deset dílů jsem četla najednou a nemohla jsem se dočkat této novinky. Vzhledem k tomu, že díl Nenávist (spolu se Zlobou a Jeden za druhým) považuji za nejlepší díl série. Měla jsem od knížky velmi vysoká očekávní.
Nevím, jestli to bylo tím, že jsem první knížky četla narát a tuto s odstupem, ale přišlo mi, že Robert se charakterově trochu změnil. Přišel mi hodně rozvážný a tichý. Zase na druhou stranu potom všem, co prožil, se není čemu divit. Každopádně i tak je ve vrcholné (i fyzické J) formě.
I když v rámci žánru není humor na prvním místě, v předchozích dílech jsem si užívala sarkastické poznámky obou detektivů. Tentokrát mi přišlo, že žertování ubylo. To může být samozřejmě způsobeno i okolnostmi, za kterými autor knihu dopisoval. Každopádně mi v to knížce trošku chybělo.
A i když se to možná mnohým z vás bude zdát jako blbost, hodně mi chyběl základní popis života Roberta. Za těch deset dílů jsem si zvykla, že nám Carter vždy nějak shrne, že Hunter byl vždy zázračným dítětem, v kolika letech, co dostudoval a že jeho disertační práce je povinnou četbou FBI. Bavilo, že po každé ho autor představil jinak, resp. v jiných souvislostech a tak jsem si na to zvykla, že jsem to tentokrát postrádala.
Pro mě byl tento díl zřejmě nejslabším dílem celé série, to ale vůbec neznamená, že by to bylo mizerné. Stále je to výborná detektivka, jen v porovnání s ostatními se mi to zdálo horší. I tak určitě doporučuji.

Aymira
23.11.2020 5 z 5

Dávám opět 5 hvězdiček, protože to je Chris Carter a protože to je prostě pořád neskutečně čtivé a v porovnání s ostatními nadprůměrné. I když by se mohlo zdát, že Carter už vykrádá sám sebe, případně že podobný případ už jsem někde četla, stejně ale zůstává nedostižný v udržování napětí. Daří se mu to pomocí krátkých kapitol, většinou ukončených tak, že nikdy nevíte, jaká že vlastně měla být následující věta (v této knize kapitoly často končily větou "Ježíši Kriste!"). Navíc se mi u Chrise líbí, jak dokáže reagovat na současné technologie a vůbec celkový vývoj světa. Takže pro mě stále platí, že jakmile vydá novou knihu, je to okamžité must read.

Dela111
22.11.2020 5 z 5

Příznivci této série, kterým pomalu dochází superlativy, můžou v komentářích už jen hodnotit jestli i další díl je stejně výborný jako předchozí a jestli autor stále drží laťku vysoko. Za mě ano.
I v tomto díle dostávají Hunter a Garcia zabrat při hledání jednoho extra sadistického, ale zároveň velmi schopného zločince. A na jeho stopu se tentokrát dostanou úplnou náhodou...
Děj je strhující, napínavý, závěr vygradovaný tak, že i nervy čtenářů dostanou co proto. Uff... to byla jízda! ;-)

Klaaarka
21.11.2020 5 z 5

Pokud chcete jít brzy spát a přečíst si oddychovku,tak s touhle knihou ani nezacinejte.
Je to děsivé,je to šílené a je to Carter. Hunter je jeden z mých TOP knižních hrdinů a nezklamal. Kniha je místy tak brutální,že se mi o tom i zdálo. Přesto jsem se nemohla odtrhnout. Doporučuji všemi deseti a zároveň se bojím další knihy...zase půjdu strašně pozdě spát a budu se možná i trochu bát,ale stojí to za to.

JustWomen

Pecka, jako vždy...

JajaPaja
20.11.2020 5 z 5

Skvělá Carter jak vždy krvavé a napínavé

Hanyma
20.11.2020 4 z 5

Byla jsem trochu zklamaná, opět dobrá čtivá kniha, ale něco bylo jinak. Nechci vypisovat, abych neprozradila nic pro ty, kteří ještě nečetli, ale od určitého dějového okamžiku mi najednou bylo jedno, co se s hlavními hrdiny stane, hlavně teda s Angelou ... Ale vzhledem k jeho osobnímu životu tu změnu chápu.
I přes to všechno mě kniha bavila

rottwy
20.11.2020 5 z 5

No, prostě klasickej Carter. Čekáte na něj rok, a pak máte za pár hodin po všem. Jakmile začnete číst, nedá se přestat. Opět skvělá napínavá jednohubka, s kterou jsem strávila skvělej večer, a i když je to vlastně pořád všechno na stejný brdo, je to pořád skvělý! Tak já jdu vyhlížet další díl :D

Ticiana
19.11.2020 4 z 5

Další supr dil. Líbila se mi hodně Angela a doufala jsem, ze to dobre skončí. Chyběl mi trochu vic detailu vražd. A chyběla mi Tracy, doufala jsem, ze to dopadne jinak. Snad bude další dil.

INCOGNITOREADER
19.11.2020 5 z 5

Měl jsem strach, jestli Chris bude dál psát po tom co se mu na podzim 2019 stalo. A nyní tu máme jeho další knihu takže důvod k oslavě. Zápletka je zajímavá. Víc k ději ani nemohu říct, když anotace prakticky popisuje jen první kapitolu knihy. Takže pojďme na dojmy. Je to starý dobrý Carter? Je! A v nejlepší formě. Ale je potřeba podotknout, že jsou zde určitě menší změny oproti předchozím dílům. Už zde není tolik detailních popisů nechutných a brutálních scén. Více se hraje o Robertovo myšlení. Konec byl za mě napínavý až k prasknutí. Někomu se možná líbit nebude jak se to celé s vrahem zakončí, ale napětí se tomu upřít rozhodně nenechá. Jediné co bych zmínil na závěr je malá výtka k překladu. Toto se objevilo už v předešlých dílech. Místo slova nápověda a nápovědy je použito nápovědi. Samozřejmě je to jen drobnost.

Medovnice
19.11.2020 4 z 5

Docela příjemná carterovka. Jen ten konec moc rychlý. Ale jinak pěkně odsýpá a čte se sama.

anndy
18.11.2020 5 z 5

Luxusní thriller, nedalo se přestat číst. Napínavé od začátku do konce

Titas9001
17.11.2020 5 z 5

Tak tentokrát bez námitek! Sice jsme ušetřeni neutuchjícímu proudu krvavých scén (také nechybí), ale zase jsme svědky Robertovu geniálnímu uvažování. Posledních 100 stran a dialog mezi vrahem a Hunterem byl strhující a scéna souboje perfektní. Mně se to líbilo více než Nenávist a jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo. A příště si dáme zase úplně nový příběh, kde se nebudeme k nikomu vracet. Dávám plný počet a už se těším na další knihy.

Wabinka
17.11.2020 4 z 5

Pro mě,Cartrovu fanynku, teda bohužel nejslabší díl.I tak ale samozřejmě čtivá kniha.
Chyběly mi ty nechutné detailně popisující scény,na které jsme u něj zvyklí a naopak mi některé věci hodně vadily.Nechci se rozepisovat,abych něco zbytečně nevyzradila. Ale vzhledem k tomu,za jakých tragických okolností knihu dopisoval, mu v hodnocení přidávám nějakou tu hvězdu navíc a budu se těšit na další skvělý díl.

Palele
17.11.2020 4 z 5

Carter opět nezklamal, za mě jeden z mála autorů, kterému se stále daří držet nastavenou laťku. Po delší době kniha, kterou jsem nedokázala odložit.