Napsáno krví

Napsáno krví
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454437/bmid_napsano-krvi-x09-454437.jpg 5 1391 1391

Robert Hunter série

Los Angeles, 4. prosince. Přesně tři týdny do Vánoc. Angela Woodová, mistryně kapsářského řemesla, pro dnešek právě skončila – šest set osmdesát sedm dolarů – to není špatný výdělek za necelých patnáct minut práce. Oslavuje úspěšný den koktejlem a přitom její pozornost upoutá jeden z návštěvníků hotelového baru, který se chová hrubě k nějakému starci. Angela se rozhodne dát mu ponaučení a ukradne mu na první pohled drahou koženou tašku. Uvnitř nejsou peníze ani laptop, nic cenného – aspoň ne pro Angelu. Jen černá knížka vázaná v kůži, překvapivě těžká. Zvědavost zvítězí a v pohodlí svého bytu Angela rychle prolistuje kořist. A tehdy začne nejhorší noční můra jejího života. Není to totiž obyčejná knížka – její obsah předčí i tu nejzvrácenější představivost. Napsáno krví je jedenáctým románem série o detektivu Robertovi Hunterovi a Carlosi Garciovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

Written in Blood , 2020

marek7167
28.12.2020 5 z 5

Poprvé jsem jakoukoliv knihu přečetl za pouhé dva dny. Neskutečně čtivé, Chris Carter a jeho R.H. opět nezklamali. Oproti pro mě slabší Nenávisti se Chris vrátil v plné síle a postavil proti Robertovi solidního protivníka. Škoda, že jeho parťák byl upozaděn a spíš jen suploval čtenáře s dotazy na Roberta a jeho brilantní vysvětlení choré mysli záporáka. I tak skvělá kniha, jejíž závěr je při hlubším zamyšlení spíše smutný, nežli opovrženíhodný.

Anette99
28.12.2020 5 z 5

Skvělý Carter mě opět chytil a nepustil. Během pár hodin přečteno, opravdu se nešlo odtrhnout. Opět šílenec, tentokrát ale perfektně připravený na každý krok vyšetřovatelů. Napětí vzrůstalo po celý děj, na konci se dalo doslova krájet a já četla četla se zatajeným dechem. Už teď se těším, až vyjde další kniha s Hunterem a Garciou.

Erlif
28.12.2020 5 z 5

I já měla knihu přečtenou za dva dny. Jestli Carter něco umí, je to psát thrillery.
Opět se vše týká jen řešení zločinu, nějaké vztahy či omáčka kolem hlavních detektivů, v knize nic takového nenajdete. Nechybí ani vrahův pohled, za co jsem vždycky ráda. A i tady mě Carter něčím dostal, člověk si říká, jo jasně a pak bum je to úplně jinak :)
Klobouk dolů, že se po smrti životní partnerky dal dohromady a napsal/dopsal skvělý příběh. 11. kniha v pořadí a stále mě to "baví"!

Eliška82
28.12.2020 5 z 5

Opět ani trochu zklamání.Neskutecny jak je Chris Carter skvělý.Vsem vřele doporučuji.Přečteno za dva dny.Ted opět čekání na jeho další knihu ze série

AlbionFoxyFox
27.12.2020 5 z 5

Knihu nešlo odložit, za 2 dny jsem měla přečteno. Kapitoly jsou psané klasicky tak, že prostě musíte přečíst ještě jednu. Začátek neměl chybu, škoda, že deníku se detektivové už pak tolik nevěnovali. V porovnání s ostatními díly mě trošku mrzela druhá polovina, kdy už šlo jen o závod s vrahem a závěrečný souboj byl na mě málo uvěřitelný.

Misan1993
27.12.2020 5 z 5

Opět velice rychlá záležitost. Ani tentokrát Chris nezklamal a po jedenácté v řadě dávám 100%.

Mrs.MF
26.12.2020 5 z 5

Opět vynikající, ne že bych od Cartera čekala něco jiného. Přečetla jsem ji jedním dechem.

Láďa92
25.12.2020 5 z 5

Kdo má rád tuto sérii, tak ani u této knihy nebude zklamán! Napsáno krví se opět vyznačuje strhujícím tempem a kniha se opravdu velmi špatně odkládá a to i díky krátkým, ale strhujícím dějem nabitým kapitolám, v tomto je Carter skutečný mistr! Nemohou chybět ani velmi brutální vraždy, které jsou jedním z poznávacích znaků série, byť některé předešlé díly mi přišli v tomto ohledu ještě drsnější. Tato sérii je má oblíbená a řadím ji na první místo v mém žebříčku thrillerů a detektivek! Každá z knih si drží až neuvěřitelně vysokou laťku kvality a ani ta nejnovější není výjimkou!

Sabi163
24.12.2020 5 z 5

Jako vždycky skvělé, autor nikdy nezklame. Už se těším na další.

Shanib
23.12.2020 5 z 5

Tak jsem se konečně dočkala pokračování mé nejoblíbenější thrillerové série. Trochu jsem se bála, jestli knihu Chris Carter dopíše, vzhledem k tomu, co ho bohužel potkalo. Ač jsem zastáncem toho, že série by měly mít omezený počet knih a nebýt nekonečným "seriálem", tak mám stále pocit, že Robert Hunter nám má co říct a hlavně bych chtěla vidět v jeho životě trochu toho trvalého štěstí, když Tracy vzala do zaječích.
Jinak příběh jako vždy brilantně vygradovaný a čtivý. Napětí mistrně dávkované a závěrečné kdo z koho jsem takto podané opravdu nečekala. Vraždy a jak k nim docházelo mi připomínalo knihu Dokonalá kořist od Helen Fields a samotný vrah byl jako vystřižený z Brutální Nikity. I tak ale Chris Carter od druhé poloviny knihy válí.

Pjater
23.12.2020 5 z 5

Další skvělá kniha tohoto autora. Určitě doporučuji.

Blondebookdevil
22.12.2020 5 z 5

Napsáno krví - 5⭐️/5
Jedenáctý díl ze série, jedenácté setkání s hlavními hrdiny Robertem s Carlosem, jedenácté čtení knihy od mého nejoblíbenějšího spisovatele. Vy, kdo také Chrise Cartera zbožňujete víte, jak je těžké si jeho novinku šetřit a pak při čtení popadat dech.
Tentokrát má dvojice detektivů co do činění s vychytralým vrahem, na nějž se dojde až po neplánované krádeži deníku, v němž jsou detaily vražd skoro desítky lidí. Tento deník chce vrah zpět a jak zlodějku jeho zápisků, Angelu, tak samotného Roberta Huntera, čekají nepříjemné chvilky...
Tento díl je však něčím jiný. Jako by Chris brutalit mírně nechal a po deseti knihách ubral. Celou knihou prostupuje řada ženských postav, emocionálně text praská pod prsty. Pravděpodobně to přičítám neštěstí, které Chrise postihlo, a i když se z toho dokázal vypsat, samozřejmě dal teď do knihy něco víc ze sebe. Prostě to tak cítím.
Děkuji mu za to, že je a budu doufat, že bude psát pořád tak napínavě a skvěle, abych ho mohla všude a všem doporučovat, protože Chris je víc než pět hvězdiček a víc než srdcová záležitost.

Hotovson
21.12.2020 5 z 5

Je to úplně stejný jako u předchozích Carterovek - chytí a nepustí. Opět se mi to stalo. Čtení jsem přerušil spánkem a to jenom proto, že už mi padala hlava únavou, jinak se prostě nešlo odtrhnout. Neni to známka dobrýho čtení? U mě určitě, proto dávam zase za pět.

I když jsou ty knížky víceméně stejný, tentokrát tu nebylo tolik popisů detailů vraždění, což mi teda vůbec nevadí. Padouch je opět narušená osoba, nastává honička s vrahem a s časem (v jednej části doslova, napětí se dalo krájet), finále opět strhující, Hunter hraje na zabijákovo ego, o všem rozhodujou vteřiny. To všechno už tu bylo a přesto je to pořád a stále strhující.

Tak snad CC bude psát dál, byla by velká škoda, kdyby měl přestat.

Nonča
20.12.2020 5 z 5

Tahle knížka nepotřebuje komentář, prostě úžasný,za den a půl přečteno..

happy-smile
20.12.2020 4 z 5

Je to až neuvěřitelné, už 11. díl série a pořád tomu nedochází dech, je to čtivé, napínavé, člověk to slupne jako malinu a nemůže se dočkat až za pár měsíců začne další lovná sezóna. Některé předchozí díly byly lepší, ale to nic nemění na tom, že to byla dobrá detektivka.

PočetBook
19.12.2020

Carter je jeden z autorů u kterých jsem si uložil "povinnost" přečíst každou jejich novou knihu. Proto jsem se na 11-tý díl nedočkavě vrhl. Musím říct, že to není úplně vrcholné dílo ze série, ale jak vyplývá z autorova doslovu, její vznik provázely neblahé události, a málem ta kniha vůbec nevznikla. Takže alespoň tak.. Na závěr jenom drobná technická poznámka k elektronické verzi od BB-Art: můj Pocketbook i pocketbook android aplikace v mobilu vždy lehly, když jsem se v knize dostal na cca 20-tou stránku. Po delším výzkumu se ukázalo, že za pády může v Html zdroji 6-té kapitoly použití soft-space před znaménkem "minus" u GPS souřadnic. Je třeba ji nahradit hard-space (kód 160). Tolik tedy pro ty, kdo měli problémy el.knihu přečíst. Myslím, že BB-Art toto zatím neopravilo.

Lavender756
18.12.2020 3 z 5

(SPOILER) Ač zde pozoruji velmi vysoké hodnocení, já hodnotím jako lepší Carter klasika. Jaksi nic nového pod sluncem a navíc mi, bohužel, vadilo předlouhé vykecavani Huntera s vrahem, které na mě silně křičelo: Pozor, klišé! Takový průměr a hlavní chyba- silný začátek, ale slabší, klesající konec...

GYROTOURBILLON
17.12.2020 5 z 5

Tady není co dodat. Na tohoto autora je dobré se těšit. Knihy mají spád, bez zbytečností jdou přímo k věci. Již napsané komentáře to dft. potvrzují
Samozřejmě dávám 5 * a doporučení. A bohužel i upřímnou soustrast C.C. za smrt blízké osoby.

klokan.1905
17.12.2020 5 z 5

Napsáno krví...
Chris Carter nám načal druhou desítku ze série Robert Hunter... Milovníky thrillerů zřejmě zaujme už obal knihy... ;-) Její obsah? Naprostý thrillerový skvost... Jestliže však nemáte rádi tento druh literatury, tak se knize velikým obloukem vyhněte... Avšak Carterovi nadšenci, mezi které se hrdě hlásím i já, musí mít tuto sérii přečtenou celou...
Jinak se u jedenáctého pokračování objevila od nakladatelství BB/art taková novinka v této sérii, a to do vazby vpletená záložka v černém provedení...
V úvodu knihy nás autor seznámí s mladou kapsářkou Angelou Woodovou... Tato měla právě úspěšný kapsářský den... Z kapes několika losangeleských občanů dokázala nepozorovaně dostat celkem 687 dolarů... Toto oslavuje koktejlem v jednom z barů... Při popíjení koktejlu si všimne nevhodného chování jednoho hosta ke staršímu muži... Angela se rozhodne muže vytrestat tím, že mu zcizí koženou tašku... V tašce je však pouze těžká černá kniha - vázaná v kůži... Co je jejím obsahem se dočtete v této - také černé knize - s krvavým nápisem Napsáno krví...
Co udělat s Chrisem Carterem?
Návod jsem objevil v této knize... Ruce mu spoutat třiceticentimetrovým řetězem, který je potřeba protáhnout skrz kruh uprostřed kovového stolu... Posadit ho na židli... Stůl i židle by měly být přišroubované k podlaze...
Na stůl mu dát počítač a Chris bude muset jenom psát a psát... ;-) Nevím, jak to přežiji do dalšího pokračování... Závidím těm, kteří Cartera teprve objeví a čeká je jedenáct dílů za sebou... Mně nezbývá než čekat na pokračování dvanácté... ;-)

Tammy11
15.12.2020 5 z 5

Chris Carter - to je naprostá špička! Opět nezklamal.