Genesis

Genesis https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503828/bmid_genesis-sIc-503828.png 5 974 268

Robert Hunter série

< 12. díl

Robert Hunter je povolán k nejděsivějšímu místu činu, jaké kdy navštívil. Ještě větší znepokojení se ho zmocní, když se při pitvě najde v těle oběti verš básně zanechaný vrahem. Zanedlouho se najde další mrtvola. Metody a podpis vraha se liší, ale stupeň použitého násilí nasvědčuje tomu, že za oběma zločiny stojí stejný pachatel. Hunterovy obavy potvrdí nález druhé části básně. Tento objev však nejenže spojí dvě vraždy, ale je už jasné, že jde o dílo sériového vraha. Robert Hunter i přes nedostatek forenzních důkazů musí dostihnout nejdisciplinovanějšího a nejsystematičtějšího zabijáka, na jakého kdy narazil; pachatele, který se kochá strachem oběti a pro něhož je smrt lekcí, již je třeba udělit. Genesis je dvanáctým románem série o detektivech Robertu Hunterovi a Carlosi Garciovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

Genesis , 2022

Timkim
13.12.2023 4 z 5

Audiokniha. Jelikož mám přečtenou celou sérii, musím konstatovat, že nám Chris malinko měkne. Je to více upovídané, rozběhané s minimem zvratů. Navíc jsem chvíli nevěděl, komu mám fandit. Dokázal jsem pochopit důvody " padoucha" a mnohý by to udělal stejně.
Malou výtku bych měl k obsazení předčítajícího, ale to se dá eliminovat papírovou knihou. Suma sumárum nebylo to špatné, ale má očekávání se nenaplnila. 90%

bumble
12.12.2023 5 z 5

Opět něco neuvěřitelného, brutálního a šíleného. Ale do toho člověk asi jde, když sahá po knihách Cartera.
Musím se přiznat, že v každé knize si říkám, že už to snad nemůže být horší. Ale... ono to jde, ono jde ještě přitvrdit a dostat Vás do úplného transu. Jak vůbec někdo něco takového může dělat? Jak někdo může pozůstalé takhle psychicky týrat a trýznit? Co ho k tomu vede?
To vše v této knize najdeme a budu se opakovat, ale Carter je určitě jeden z těch, který Vám to naservíruje tak, že budete žasnout a v těle se Vám bude vařit krev.

Jack Bauer
12.12.2023 3 z 5

Půjdu proti proudu, ale mě se zdá tato kniha jako nejslabší z celé série. Carter krom svým fantasmagorických hrůz už neví o čem psát. Neustále natahování kapitol o ničem, jen aby kniha byla silnější. Zbytečná kapitola s Troyem, kdy celou dobu píše sms a diví se proč neodepisuje, i když čtenář dávno ví proč. Pak zase celá kapitola o nasazování kravaty. Žádné napětí, jen rozmílání děje. Po přečtení všech Carterovek jsem čekal něco víc, přišlo mě to celé takové divně i když čtivě psané, ale nic nového, jakoby se stále opakoval dokola. Předchozí díla se mi zdála brutálnější, tak nechápu, proč píše, že to je to nejbrutálněší co Hunter viděl? Překvapilo mě, co se zkrývá za pojmem Genesis a kdo za tím vším stál. Trocha napětí až v samotném závěru v letadle a jako třesnička na dortu v závěrečné kapitole přichystal ještě jedno překvapení. Ve výsledku kniha vůbec nebyla špatná, jen jsem čekal nějaké nervydrásající napětí.

Ráčkajda
11.12.2023 5 z 5

Opět jsem na výsost spokojená, na Cartera je prostě spolehnutí. Celá série je naprosto úžasná, nejlepší thrillery co znám a vůbec mi nevadí brutalita v knihách popisovaná. Doufám, že série bude mít ještě hooodně dílů.

Aymira
08.12.2023 5 z 5

Na Chrisovy knížky vždy čekám jak na smilování, ideální by bylo, kdyby vydával jeden román denně :-) Kolikrát používáme klišé "čte se to jedním dechem", ale u jeho knih to opravdu platí. Dokonce jsem naštvaná, když musím čtení uprostřed přerušit a jít třeba do práce, asi si na to budu vybírat dovolenou :-)

Jak někteří píší, že jsou na něj jeho knihy moc brutální kvůli různým surovým popisům, mně to tak nepřijde. Nemyslím, že by moc barvitě vykresloval, co se ve scéně děje, spíš to nechává na fantazii čtenáře. Ano, jsou to naprosto nechutné vraždy, ale nic jiného by se asi k Útvaru ultranásilných činů nehodilo.

Moc mě baví ty situace, kdy začne kapitola s nějakou dosud neznámou postavou – to je pak jasné, že hra s obětí začíná. Jsem už několik let tajně zamilovaná do Roberta Huntera, mám ráda klidné a inteligentní muže, i když žít zrovna s Robertem asi nejde :-) Ale i to jsou jedny z mnoha důvodů, proč mi svědomí nedovolí hodnotit Chrisovy knihy méně než 5 hvězdami.

Knižní střípky
08.12.2023 5 z 5

Mělo to neskutečný náboj, švih, spád rychlost. A musím také říci, že to bylo opravdu mimořádně brutální, co tentokrát Carter vymyslel, bylo hodně silný kafe, v jednu chvíli jsem uvažovala i nad tím, není-li to již za hranou...

Prostě geniální...

Anna27
05.12.2023 5 z 5

Za mě to nemělo chybu, stačilo pár hodin a byla jsem na konci. Bylo to napínavé, děsivé, hlavně první půlka knihy. Chris opět nezklamal.

petrzel
27.11.2023 5 z 5

Bylo to skvělé od začátku do konce.

harena
23.11.2023 3 z 5

Téměř celou polovinu knihy zabírají popisy brutálního mučení a zabíjení lidí a popisy toho, jak trpí pozůstalí. To jsem přeskakovala, takže jsem v knize byla brzy na konci. Chyběly tam nějaké zvraty, překvapení, ani příběh nebyl moc zajímavý, naštěstí od poloviny už probíhalo hlavně vyšetřování, které bylo čtivé a napínavé. Dalšího Cartera si už odpustím.

biairicia
18.11.2023 4 z 5

Carter je prostě božan. Jeho knihy se čtou prostě samy. Ikdyž jsou někdy dost brutální. Je to prostě jistota napínavého počtení, které Vás nenechá v klidu.

SalemJohn
13.11.2023 4 z 5

Určite nejde o najlepšiu Carterovku aj napriek tomu, že vyšla hneď v tvrdej väzbe Tento ťah vydavateľa trošku narúša kontinuitu doteraz vydanej série v paperbacku. Remeselne je to opäť zvládnuté na vysokej úrovni, ale čo začína byť problémom, je opakujúci sa modus operandi, tentoraz nie vraha, ale autora. Uznávam, že pri počte vydaných dielov série je problém byť vždy inovatívny a prekvapivý, ale tu už mi to „repetitio“ prišlo príliš zjavné. Plusom je, že vzhľadom k obsahu knihy je názov Genesis zvolený viac ako vhodne ! toto sa Chrisovi podarilo. Motívom primárne zostáva strata milovanej osoby a vysporiadanie sa s týmto údelom. Po životných skúškach autora za posledné roky nečudo, že sa Chris aj takouto formou skúša vypísať zo svojho životného údelu. Klobúk dole, a silné štyri hviezdy.

eliska7699
10.11.2023 3 z 5

No já nevím. Kniha mě bavila, nenudila, byla opravdu čtivá. Ale! Taky mě dost rozčilovala neoriginalita, neustále stejné fráze, stejné slovní obraty, nic nového? Styl psaní mě prostě začal štvát i přesto, že jsem od Cartera měla déle jak rok pauzu. Prostě začíná to být jak přes kopírák a při tolika knihách to začne prostě vadit a působit vlastně i nevěrohodně (pozn. mám přečtené všechny Carterovi knihy). Moje pocity velmi vystihuje recenze od "Friedulka". Další knihu bych si asi přečetla, ale pevně doufám, že se tam dočkám něčeho nového a jiného.

birgitte
07.11.2023 5 z 5

Jak už bylo řečeno v mnoha komentářích, famózní, skvěle napsaná detektivka, od začátku do konce, četla jsem zatím 3 knížky od tohoto skvělého autora, a budu pokračovat, ač jsou některé drastické, některé míň, nevadí. Jen tak dál pane Carter, budu se těšit na další pokračování ...

Martule44
06.11.2023 5 z 5

Opět famózní Carterovka, jak vyšitá! Při čtení ovládne vaši mysl, protože je skutečně úžasně napsaná, působí na vaši psychiku a rozhodně vás místy rozbolí tělo, pokud máte velkou představivost.
Čtení jsem si užívala, ač to bylo drsné...

axspevak
05.11.2023 5 z 5

Na muj vkus to bylo opravdu drasticke,velmi podrobne popsane vrazdy,chvilemi se mi zdalo,ze se vlastne ani moc nevysetruje jenom se ceka,co za vetsi drastarnu jeste autor vymysli.V knize se vubec neresilo nic jineho nez vrazdy,v jinych krimi romanech se clovek seznami s pozadim zivota vysetrovatelu..tady mozna moje chyba,ze to je moje prvni autorova kniha?Nicmene celkovy dojem supr,zapletka mi dava smysl.

mfe
05.11.2023

Dost drsně podaná realita, ale velmi čtivou formou podaná.

Petra1323
04.11.2023 5 z 5

„Ve tmě chodby, v mezeře mezi dveřmi a veřejemi, spatřila tvář, která se na ni usmívala.“
Tak to je poslední věta první kapitoly. Ještě žádná krev a žádná mrtvola, ale kdyby mi v tu chvíli pípla v mobilu sms, tak bych se asi posmolila strachy. Nepípla. Autor dokázal po pár stránkách navodit napětí k prasknutí. Čtu dál. Musím číst dál. Napětí pomalu povoluje a čekám, co se bude dít. Tvořím si své vlastní teorie, ale s každou další vraždou a indicií se mé teorie hroutí. A není to jako jednoduchý logický problém ve stylu: Melissa má červený dům a nemá psa. Kirsten chodí v pátek tančit a má ráda steak. Oliver nehraje šachy a chová papouška. Kdo zabil Diega, když v pondělí po tenise baštil pizzu a krmil kočku ve svém bílém domě?
Postavy jsou jednoznačné, žádné záludnosti a zbytečné kudrlinky k matení čtenářů, nikdo tam není navíc. Propracované charaktery, popisy situací přesné. Stojím Robertu Hunterovi přímo za zády a pozoruji vyšetřování, i tu jeho únavu a prvotní bezmoc pociťuji.
Po odhalení pachatele opadne z člověka napětí. Chápe jeho motiv, dokonce mu začíná i trochu držet palce, aby to dotáhl do konce. Prostě oko za oko, zub za zub. Ale stále zůstává zvědavost, proč to udělal a proč zrovna takto. Na předposlední straně se to dozví. Excellent Surprise!

gordon13
02.11.2023 4 z 5

Můj komentář k nové knize Chrise Cartera je shodný s komentářem přede
mnou, takže bych se opakovala...jen za mě ještě poznatek, že již tradičně
počítám s tím, že jakkoliv děsivý čin vrah provede, snaží se ho autor v
závěru obhájit, že je to v podstatě chudák dohnaný ještě horšími okolnostmi!
P.S. Moc se mi líbil úvodní autorův proslov!

RoBertino27
28.10.2023 4 z 5

Poněkud mi začíná vadit hodnocení - "ještě děsivější čin než ty předchozí". Těžko posoudit, neřekl bych více, ale jinak. Ačkoliv jsem prošel poctivě celého Cartera, začíná se mi zdát, že pozvolna lape Deaverův syndrom - vytěženost nápadů, překvapení pomalu odeznívají a jsou nahrazována prověřenými postupy. Napsáno samozřejmě na velice dobré úrovni, ale obávám se, aby Christe nezačal Robert Hunter tak nějak pomaloučku svazovat. Tím nechci říci, že jsem nedočetl - to ano a vyhlížím, co bude dál. Ale jak píšu, docela maličké obavy se hlásí...

Dédečko75
25.10.2023 5 z 5