Galerie mrtvých

Galerie mrtvých
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388018/bmid_galerie-mrtvych-9gG-388018.jpg 5 1713 1713

Robert Hunter série

„Jedenatřicet let u sboru, a za ta léta jsem viděl šílených věcí víc než dost, ale kdybych si mohl, než umřu, vybrat jen jednu věc, kterou bych radši neviděl Tak by to byla tahle.“ Tak poručík Losangeleského policejního sboru přivítá detektivy Huntera a Garciu na místě, kde se podle všeho odehrála snad nejotřesnější vražda, jakou kdy vyšetřovali. Brzy po ní následují další, události se vyvíjejí nečekaným směrem a detektivové útvaru ultranásilných zločinů musí spojit své síly s agenty FBI. Společně s nimi se pak vydávají po stopě sériového vraha, jehož loviště nemá hranice, psychopata, pro kterého vraždy zdaleka nejsou jen zabíjení – považuje je za druh umění. Vítejte v Galerii mrtvých.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Gallery of the Dead , 2018

Lindulinek
10.12.2018 5 z 5

Opět skvěle promyšlená kniha a výborná zápletka. Carter nikdy nezklame.

Erzetka
09.12.2018 5 z 5

Chris Carter prostě umí. Umí udržet čtenáře v napětí. Čte se jedním dechem. A ten otevřený konec? Sakra, už ať je pokračování.

Lenourt
08.12.2018 4 z 5

Pro mě z Carterovek asi nejméně drastická kniha, ačkoliv recenze mluví jinak...

Jablotro
07.12.2018 5 z 5

Dalo by se napsat, že přímo zbožňuji sérii o Robertu a Carlosovi od Chrise Cartera, takže mé nadšení ze zjištění, že už je na světě další díl bylo bezmezné. Ve všech dílech předtím byl naprosto strhující WOW efekt ze zjištění vrahovi totožnosti, což mě naprosto dostalo. Teď se poprvé stalo, že jsem byla tak trochu zklamaná. Jo bylo to nahrezeno dvěma menšími wow okamžiky, ale z toho hlavního, dalo by se napsat, že již standardního, tam nebylo nic. Právě to mě na všech sériích bavilo nejvíce. To snažení o uhádnutí padoucha z těch postav, které se v knížce objevily. Tady je to o to ochuzené, což vlastně člověk zjistí až na konci a celou knížku je vlastně pln očekávání. To pak je nenaplněno a asi proto to menší zklamání. Ale to nebyl důvod k tomu, abych nedala samozřejmě 5*. Obsahově splnil Chris to, čím si mě získal a samozřejmě se těším na další díl :-)

aja0661
06.12.2018 5 z 5

Opet naprosto famozni!

Pavlnka
30.11.2018 5 z 5

Opět skvělé, Autor nezklamal ani v tomto díle.

JohnnyKa
29.11.2018 5 z 5

Hmm zase dobře čtivá kniha od pana Cartera. Vše sedělo, zápletka luštění významu vrahových vzkazů atd. Už se těším na příští knihu. Kdo čte sérii Roberta Huntera ví, že jméno zmíněné v závěru knihy, dává vědět, že to bude stát za to.

Lípa
23.11.2018 5 z 5

prostě výborné

LP113
21.11.2018

Já už k tomu vlastně nemám co říct, vše jen a jen v superlativech. Jsem na jeho knihách naprosto závislá. Tady u té mě trošičku zklamalo dopadení pachatele, ale jo jinak super. A úplný závěr???? No tak to je nářez a potřebuju nutně další díl...

rozalupe
21.11.2018 5 z 5

Jako vždy hodně, hodně drsný, až už je to místo moc, ale též jako vždy se čte výborně

Ivi835
21.11.2018 5 z 5

Skvělé! Těším se na další knihy :)

sfinxnola
20.11.2018 5 z 5

Prostě Chris Carter - nikdy nezklame

AltaMari
20.11.2018 5 z 5

Na tuto knihu jsem se těšila jako dítě na Ježíška, a že si letos dal český vydavatel na čas. A byla to fakt jízda! Chris Carter je rafinovaný estét, který čtenáři opět servíruje úchvatného psychopata - infuze adrenalinu a dopaminu přímo do čtenářovy žíly, a odkapává sakra pomalu... A na závěr tohoto mistrného ohňostroje ještě grand finále, které ocení zejména znalci předchozích carterovek. Doporučuji !

elenk
17.11.2018 5 z 5

Těžko srovnávat s kterýmkoliv jinými autory...moje druhá kniha od Cartera a je to nářez. Velké diky patří překladatelce, která to opravdu neměla jednoduché..dekuji pani Pacnerová.

romanka26
15.11.2018 5 z 5

Tak tohle bylo opět moc dobrý :))

georginaa
15.11.2018 5 z 5

To by mě zajímalo jak Chris Carter spí. S takovými hrůzostrašnými myšlenkami, které ukazuje v knihách je to opravdu neskutečné. No v každém případě se kniha opět povedla, konec byl tak rychlý, že když jsem dočetla, divila jsem se jak to takhle mohlo dopadnout? A hned utekl z vězení ..... no určitě je to na další díl.

happy-smile
10.11.2018 5 z 5

Stejně dobré jako vždy. Velice oceňuji, že se Chris Carter snažil nabourat zaběhnutou šablonu tím, že jako posili přivolal agenty FBI. Garciovo popichování s agentkou mě opravdu bavilo. Vraždy byly stejně zvrácené jako vždy, pořád se nepřestávám divit, kam na to Chris chodí. Agent Hunter mě prostě baví, další díl, prosím.

ankaras
07.11.2018 5 z 5

Ach jo, miluji jeho knihy, je to ďábel, ale tentokrát u mě nenastalo žádné BUM, vůbec nevím proč, žádné mrazení, nic. Jinak skvělý thriller, ale tak nějak podobný všem ostatním, až na ten konec. Spíše to bude asi můj problém. Doufám, že sedí a už ale píše další!

pavčape
07.11.2018 5 z 5

Nevím co dodat... Rozepisovat se zde o thrillerech, které vypustil do světa C. Carter by znamenalo nešetřit superlativy. Ale nač to? Kdo zná jeho knihy, ví, že se má s každou další na co těšit. Tahle je trochu jiná v tom, že Robert je zde lehce upozaděn za federálními agenty, ale dá se to očekávat vzhledem k vyšetřovaným zločinům. Nicméně to neznamená, že by se do vyšetřování nezapojoval s genialitou sobě vlastní. Vidím posun v osobě jeho parťáka Garcii, dost mě bavil a už se nezdá být jen takovým Watsonem a nebo Hastingsem, který stojí až v druhé řadě, už má svůj názor, a názor v mnoha ohledech správný. Navíc jeho poznámky mě tentokrát hodně bavily. To že autor tak trochu odkazuje na chystaný nový příběh mi nevadí. Aspoň víme, co nás čeká! Další souboj supermozků je na cestě. Myslím, že se máme na co těšit! Ale to čekání bude nekonečné! :-(

Freemantle
06.11.2018 5 z 5

Tak já mu tam těch pět hvězd nasázím, zmetkovi! Ten člověk mi neuvěřitelně pije krev, stal jsem se na jeho tvorbě závislým a nedovedu si představit čekat minimálně rok, až se milostivě uráčí vyklovat do klávesnice další pekelnou jízdu, u které si budu chrochtat blahem.

Chris Carter dokázal stvořit postavu detektiva Roberta Huntera, do které se musíte (ač jako ortodoxní heterosexuál) zamilovat. Ten chlap se vám dostane pod kůži jako zákožka svrabová - akorát s tím rozdílem, že život bez svrabu si, na rozdíl od života bez hlavního detektiva UNZ, dovedete představit.

Carter se s každou knihou navyšuje laťku, dokonce i překlad se mi zdál lepší (i když se překladatelka madam Pacnerová držela tentokrát na uzdě, "chřípí" je tam častěji, než by bylo zdrávo, naštěstí jsem tolik neregistroval její oblíbená slova "anžto", "aťsi", "sjetina", které v moderní literatuře, zejména tohoto žánru, jsou přežitek). Líbila se mi spolupráce s FBI, vykreslení postav agentů, dokonce i to, že tentokrát autor Huntera trošičku upozadil a nechal prostor pro vyjadřování Garciovi, který je dokonale sarkastický.

Mrzí mě, že konec byl tak rychlý. Kniha je napínavá, od začátku je jasné, že to bude zážitek, že to bude něco a taky to něco je! Ale co ten konec? Toužil jsem po pořádném honu, napětí, delším vysvětlování... za toto bych autora nejraději mrskl tenkým kabelem přes hlavu, pro jistotu dvakrát, jen by to plesklo. Na druhou stranu si to u mě pak zase vyžehlil. Jak? Tam na samém konci knihy... těch několik málo řádků... po zádech mi přeběhl mráz a na rtech se objevil (psychopatický) úsměv.

A teď už na nic nečekejte a běžte číst, vážení čtenáři, protože to fakt stojí za to!