Galerie mrtvých

Galerie mrtvých
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388018/bmid_galerie-mrtvych-9gG-388018.jpg 5 1717 1717

Robert Hunter série

„Jedenatřicet let u sboru, a za ta léta jsem viděl šílených věcí víc než dost, ale kdybych si mohl, než umřu, vybrat jen jednu věc, kterou bych radši neviděl Tak by to byla tahle.“ Tak poručík Losangeleského policejního sboru přivítá detektivy Huntera a Garciu na místě, kde se podle všeho odehrála snad nejotřesnější vražda, jakou kdy vyšetřovali. Brzy po ní následují další, události se vyvíjejí nečekaným směrem a detektivové útvaru ultranásilných zločinů musí spojit své síly s agenty FBI. Společně s nimi se pak vydávají po stopě sériového vraha, jehož loviště nemá hranice, psychopata, pro kterého vraždy zdaleka nejsou jen zabíjení – považuje je za druh umění. Vítejte v Galerii mrtvých.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Gallery of the Dead , 2018

JitkaHambi
08.02.2019 5 z 5

Wow, to bylo zas počteníčko :-) A ten konec??????Už mám všechny knihy od Cartera přečtené a teď doufám, že opravdu brzy napíše pokračování, protože (budu se opět opakovat)Carter a "jeho" Robert Hunter nasadili laťku hooooodně vysoko a já mám problém se do jiných knih začíst :-)

aneta.giraffe
07.02.2019 5 z 5

Vynikající Carter! Ani po deváté nezklamal. Ke konci knihy jsem se v jednom místě lekla - naštěstí zdání klame (a to by nám snad autor neudělal) :)

Petulla72
06.02.2019 5 z 5

Tak tohle byla moje historicky první kniha od Cartera a musím říct, že vůbec nelituji!
Kniha je úžasně čtivá, čtenáře nechá v napětí od začátku až do konce. Promyšlené dílo s detailními prvky, rozhodně to není poslední kniha, co si od něj přečtu! (Už teď objednávám další!)

Arsi
05.02.2019 5 z 5

Další skvělé čtení, supr detektivka. Od začátku až do konce Carter udržuje čtenáře v napětí a dovrší to útěkem Luciena. Možná "upoutávka" na další knihu, kdo ví. Jako vždy dost drsné, ale velmi čtivé.

JiříM
04.02.2019 5 z 5

Kdo je Lucien Folter?! Poslední věta, co tě udrží v napětí. :-D

moudivlacek
29.01.2019 5 z 5

Zase jeden příběh, kdy se člověku tají dech a kdy se ptá, jestli ty hrůzy jsou skutečně možné. Pravděpodobně ano, jen si přeji, abych je nikdy nemusela vidět na vlastní oči a přesvědčit se o nich. Každopádně skvělé spojení speciální jednotky ÚBA FBI a UNZ při LAPD. Ale přesto Hunter je Hunter, i když musím říci, že i Garcia zde slušně boduje. Na závěr velký šok hned dvakrát - u agentů FBI a informace pro Huntera v úplném závěru.
Dokonalá hrůza, dokonalý šok, obojí slibuje další příběh s Hunterem. Už se na něj moc těším. Doporučuji.

EliCZ
26.01.2019 3 z 5

POZOR SPOILERY

Tak v této knize se konečně trochu milostně zajiskřilo mezi detektivem Robertem Hunterem a neodolatelnou charismatickou profesorkou psychologie Tracy Adamsovou - jsem velmi zvědavá, jak se to vyvrbí v dalších dílech.

Ovšem už na začátku knihy jsem chtěla zvláštní agentku FBI Ericu Fisherovou co nejdříve zabít. Takhle protivná a arogantní postava byla sice pravděpodobně úmysl, ale já ji nějak nemohla překousnout.

Carlos Garcia byl skvělý jako vždy.

Vrah nic moc. Zápletka též nic moc. Celkově se mi kniha až tak moc nelíbila. Snad bude další díl lepší (konec knihy nás na to vyloženě láká).

pifffka
25.01.2019

Novodobý Sherlock Holmes a profesor Moriarty. Měření intelektů, které může pokračovat do nekonečna. Trošku krkolomná zápletka s ještě krkolomnějším vysvětlením. Střelných ran jak u "Verdunu" a pouze jeden mrtvý.

Nikusha
23.01.2019 5 z 5

Opět další díl, co stojí za přečtení. Originální nápad, tentokrát bez mučení (díky bohu po náloži z předchozích dílů :D ) a líbilo se mi i spojení vyšetřování s FBI. Mně nejspíš tvorba Ch.Cartera nikdy neomrzí. A šachovnicového vraha jsem si opravdu vygooglila :)

Niu
23.01.2019 5 z 5

Tahle knížka byla opravdu odlišná. Čekala jsem něco trošku jiného, tak, aby to poukázalo na název knihy. Četlo se to dobře, ale postrádala jsem tam "drive", který byl v jiných dílech. Pachatel byl takový, že na něho asi rychle zapomenu (myslím jako dopadení nic moc). Závěr překvapivý a těším se na další pokračování. K postavě Roberta Huntera netřeba nic dodávat. Bylo by fajn mít jednoho takového Huntera jako životního mentora. Jeho hlášku "hodně čtu" snad nikdy nezapomenu :-)

NachlJ
21.01.2019 5 z 5

Na každou jeho novou knihu se těším jako na ježíška :D ale tentokrát byla trochu jiná a hned od začátku sem se nemohla začíst jako u ostatních, ale postupem mě to vtáhlo do děje a nakonec jsem byla zase velmi spokojená a nakonec naštvaná takže já jen doufám že bude brzy další kniha a ne za půl roku nebo rok

lenka7679
18.01.2019 5 z 5

Soudím jako slabší díl, ale na druhou stranu stále nadprůměrný a proto dávám za pět. Od knihy jsem mohla v pohodě odejít, což se mi u této série ještě nestalo. Motiv vraždy jsem si tipla již u první vraždy. Pak jsem byla svedena scestí, nicméně brzy jsem se ke své teorii vrátila zpět, což mě trošku zklamalo, protože Chris Carter je výborný vypravěč a dokáže do příběhu neuvěřitelně vtáhnout a jeho zvraty jsou doslova epické, tady se žádné překvapení nekonalo. Erica byla nesympatická a byla tak vytvořena záměrně a tak to bylo svým způsobem předesláno, jak dopadne. Tentokrát mi zkrátka přišla kniha více průhledná. O vrahovi toho v knize moc nebylo, najednou byl a byl konec. Nechci toho prozrazovat moc z děje, takže proto se nebudu dále rozepisovat a nic prozrazovat. Nicméně musím podotknout, že nemám moc ráda návraty zavřených vrahů a tak jsem napnutá, zda mě další díl přesvědčí o opaku. Už se těším!

Mil@n
18.01.2019 4 z 5

Perfektní, napínavé, ale slabší.

biki
17.01.2019 5 z 5

Ke knize jsem se odhodlávala poněkud déle, mimo jiné i na základě ne úplně příznivého hodnocení (jedno z nich také od mé dobré známé). Jenže pak příšlo překvapení. Protože Carter je asi fakt dobrý psycholog, předchozí, vesměs extrémně brutální vraždy, nahradil úplně odlišným modus operandi; trochu jiný přístup k vyšetřování - nucená spolupráce s FBI; a co jsem zvlášť ocenila - podstatně větší role Garcii, který ke konci situaci zachránil - jo, jo, občas se vyplatí dodržet předpisy; ovšem žádný happyend pro Eriku (bylo mi jí moc líto, i když mi taky byla protivná). No, a motivem příběhu je další módní záležitost, v mnoha případech zneužívaná či vystupňovaná ad absurdum, jak skoro denně můžeme číst v tisku či na netu. A ještě bomba na závěr ... Tudíž tuto knihu hodnotím jako lepší než předchozí, jenže 6* dát bohužel nemůžu.

limruska
17.01.2019 5 z 5

Další Carterovská pecka! Promyšlené, strhující, detailně propracované.
Spisovatel, který to prostě s námi umí, přišpendlit nás pod deku a nechat hltavě číst. A pak si rok počkat na další ... a zase nezklame.

piittii
14.01.2019 2 z 5

Chrise Cartera mám hodně ráda, všechny jeho předešlé knihy v čele s Robertem Hunterem byly skvělé. Ale Galerie mrtvých, to už je vaření z vody :(

Matne
14.01.2019 3 z 5

Pro mě je tento díl ze série asi jeden z nejslabších. Čte se pěkně, ale mám raději, když se vrah tak nějak z ničeho nic nezjeví, ale je to postava, se kterou se setkáme v průběhu děje, jen nevíme že je to on. Navíc jsou zde otázky, ... v restauraci viděl vrah plakát na stěně a hned mu bylo jasné, kdo bude příští oběť, není už dále rozvedeno, kdo ta oběť měla být? A motiv je taky takový divný. Proč byla při první vraždě všude krev, potřené stěny, nábytek. Mám až moc otázek a najednou se vrah zjeví jakoby z ničeho.

Jitka822
14.01.2019 4 z 5

Nesnáším krimi kvůli barvitému popisu týrání a strachu. U této jsem si na začátku říkala, že je to děs, ale nakonec super!

Luciane
14.01.2019 5 z 5

trošku jiná kniha než jsme zvyklí ale taky parada :)hlavně konec mě překvapil

Dela111
11.01.2019 5 z 5

Další kniha z pera mistra krvavých příběhů, mučení a zvráceností, z kterých by se snad i ďábel pozvracel... ;-). Ovšem přesně tak to od tohoto autora čekáme. Tím jsem chtěla říct, že je to skvělé jako vždy.
Neobvyklý motiv a provedení zločinů, napětí, velký spád. Chris Carter ví jak zaujmout své čtenáře.