Rituál

Rituál https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417036/bmid_ritual-HW5-417036.jpg 4 164 164

"Může se princezna zamilovat do draka? Knižní předloha k filmu Legenda o drakovi." Během královské slavnosti přilétl strašlivý drak a unesl princeznu na svůj hrad. Její život se rázem změnil. Jediné, co teď s jistotou ví, je skutečnost, že má sehrát roli v prastarém Rituálu. Světlým bodem jejího života v zajetí jsou návštěvy záhadného mladíka jménem Arman. Jak se na opuštěný ostrov dostal a co je vlastně zač? Když na to přijde, je už příliš pozdě... Láska k dračímu princi je totiž hořká a velmi nebezpečná.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Ритуал , 1996

Medasek
02.11.2019 4 z 5

Abych pravdu řekla čekala jsem od knihy úplně něco jiného. S filmem má kniha společného snad jenom jméno draka. Film se mi líbil o trochu víc. Kniha se však skvěle čte.
Troch u SPOILER
Kniha se mi opravdu četla dobře, ale jenom do chvíle než Austin zachránil Jutu. Pak jsem se musela do čtení vyloženě nutit.
Závěr knihy jsem tak trochu čekala. Jenom škoda, že autoři nepřidali o dvě tři stránky navíc.

Annkag
01.11.2019 4 z 5

Velmi zajímavé čtení.Nadchol má okamih keď som túto knížku objevila v regálu knihkupectví.
Bavilo a pobavilo.....a skvělé na tom bolo to,že pohádka Dračí princ nám z příběhu na stránkách knihy dala len trocha.

Nikusscha
14.10.2019 5 z 5

Mě se tedy knížka moc líbila. Příběh byl jiný než je filmová verze, ale to mi vůbec nevadilo. Právě naopak. Hltala jsem každou stránku a netušila jsem jak to celé vůbec dopadne. Čtu a čtu dlouho do noci a najednou konec. Byla jsem strašně napjatá jak to s hlavními hrdiny dopadne. Knížku si ráda zařadím do své knihovny a někdy si ji zase přečtu :-)

Lucuschka
10.10.2019 4 z 5

Kniha se četla dobře a mám pocit, že byla variací na pohádku Kráska zvíře.
Hlavním hrdinům jsem držela palce a takový konec jsem rozhodně nečekala...
Rozhodně nelituji, že jsem si tuto "pohadku" přečetla a snad se k ní i někdy později vrátím ;-)

Katy169
07.10.2019 4 z 5

Právě dočteno a mám lehce rozporuplné pocity. Na tuto knížku jsem se opravdu těšila, jelikož jsem nedávno viděla i film, ke kterému je předlohou a z filmu jsem byla nadšená (opravdu doporučuji, ale v originále s max. cz titulkama). Nicméně ikdyž je knížka předlohou, od filmu se docela hodně liší (jména postav,...) a film se mi zdál dějově více promyšlený a lépe ukončený. V knize byly dějové momenty, které by tam ani být nemusely, také mě občas štvalo chování hlavní hrdinky i to, jak byla popisována. A konec? Jako vážně? Fakt jsem si říkala, že mi snad chybí poslední stránka...nebo aspoň nějaký poslední závěrečný odstaveček. Na druhou stranu tam byly i hezké pasáže a citáty, které si určitě někam poznamenám. Také se mi opravdu líbí obálka knihy. Knížku si určitě ještě někdy přečtu a na film se podívám ještě několikrát. :)

draci pohádky láska zfilmováno princezny princové

Autoři knihy

Marina Djačenko