Řeči proti Verrovi

Řeči proti Verrovi https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68696/bmid_reci-proti-verrovi-0QV-68696.gif 5 3 1

Ciceronovy řeči proti sicilskému proprétorovi, jímž byl Gaius Licinius Verres. Toho na žádost Sicilanů, proti nimž nestoudně zneužíval úřední moci, Cicero jako kvestor pohnal k soudu roku 70 př. Kristem.

Literatura světová
Vydáno: , Odeon

In Verrem , -70

Buddyholy
21.02.2015

Môžem vrelo odporučiť. V živote som prečítal stovky kníh, ale žiadna ma neočarila ako práve "In Verrem". Aj keď sa jedná v celom vyše 400stranovom diele o žalobu, celé je to napísané akoby v tvare akejsi vyššej formy prózy. Jednoducho je až radosť čítať tak duchaplný,vysoko inteligentný a chutne skomponovaný text.Sám by som sa nechal odsúdiť. A aké to musí byť v latine,keď v češtine je to doslova literárna bašta. Až má človek niekedy chuť vzlietnuť, keď číta takú vysokú formu rétoriky.Cicero musel byť teda pán právnik. Ešte raz vrelo odporúčam. Poznámka: Je to obžaloba vysoko hamižného a skazeného človeka-akoby ste si otvorili noviny a čítali o súčasných politikoch-veľmi aktuálne.