Chladnokrevný ničema

Chladnokrevný ničema https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324646/bmid_chladnokrevny-nicema-xQj-324646.jpg 4 498 87

Devon Ravenel, nejúchvatnější a nejničemnější zhýralec v Londýně, právě zdědil hraběcí titul. K vysokému společenskému postavení však patří i nepříjemné povinnosti… a nejedno překvapení. Panství je zadlužené a dům dosud obývají tři neviňátka, sestry nebožtíka hraběte… a také Kathleen, lady Trenearová, krásná mladá vdova, jejíž inteligence a odhodlání z ní činí Devonova rovnocenného soupeře.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Cold-Hearted Rake , 2015

prcek19
11.11.2018 4 z 5

Nejsem moc fanoušek historických románů až na Pýchu a předsudek, moji nejoblíbenější knihu, ale musím říct, že tahle kniha mě bavila..na konci sem se bála, jestli to nedopadne jinak, než bych si přála :-D a teď hurá na pokračování..

marhoul
22.10.2018 4 z 5

Autorčin styl psaní mi vyhovuje, knížka mě bavila, vyšší hodnocení dávám z důvodu, že se jedná o vyloženě odpočinkovou literaturu, která je někdy také zapotřebí. :-)

anishta
14.10.2018 4 z 5

Šla jsem do toho bez očekávání a líbilo se mi to. Příjemně mě překvapila druhá romantická dějová linka, která pravděpodobně bude v dalším díle. Jsem zvědavá. ;)

Terez9119
09.10.2018 4 z 5

Ze čtyř zatím vydaných je jednička asi nejslabší. Celý ten příběh by byl moc fajn, jakási chemie mezi hlavními postavami funguje, jen kdyby Kathleen nebyla taková upjatá nána. V dalších dílech už je naštěstí normální. Od tohoto dílu absolutně zbožňuju Westa a moc se divím, že s jeho příběhem autorka otálí až na pátou knihu!

rampapa
05.09.2018 5 z 5

Krásná knížka.

Jass
26.08.2018 4 z 5

Jak se mohlo stát, že jsem na tuhle knížku po dočtení úplně zapomněla a nedala si ji do přečtených, ani nenapsala komentář? Upřímně to vážně nechápu, protože to si tahle knížka rozhodně nezasloužila...
Už v průběhu čtení jsem si říkala, že jsem vážně idiot, protože i když se jedná o první díl, přečetla jsem ji až jako poslední (v době kdy byly díly tři)... kdybych četla pěkně popořadě, mohla jsem si ušetřit řadu nejasností... Nicméně první díl je opravdu povedený, a i když je mým favoritem ten třetí, škorpení hlavních protagonistů bylo k popukání. Došlo to dokonce tak daleko, že jsem si řadu scén musela přepsat do svého sešitku... :D

Noctua8
21.08.2018 4 z 5

Červenou knihovnu normálně nečtu, ale nijak ji neodsuzuji. Chladnokrevný ničema se mi dostal do rukou náhodou, ale zřejmě v dobrém načasování, a protože je občas potřeba intelektuálně vypnout, tak jsem si ho přečetla s chutí. Bylo to milé čtení. Lisa Kleypas je určitě velice dobrá spisovatelka-vypravěčka. Struktura příběhu je dobře poskládaná. Prvotní zápletka, nástup na scénu, rychlé odsouzení, pomalé přiblížení, dramatické události, zadostiučinění.... vše co má dobrý román mít, aby vás nepustil. A že už od začátku víte, jak to dopadne, to přece nevadí :-) Obzvlášť když si potřebujete odpočinout. Důležité je, že se neztrácí krása jazyka, charakter postav a alespoň nějaká zápletka. A to vše v této knize najdete.

Maruš.D
15.08.2018 5 z 5

Lisa Kleypas mne snad nikdy nezklame. Její knihy a postavy miluju. O stylu psaní ani nemluvím. Její příběhy mají hlavu i patu a nikdy se nenudíte. Tento příběh mne zaujal především vývojem charakteru postav a to nejen těch hlavních. Ačkoliv mi trochu vadilo jak byla Kathleen tvrdohlavá. Knize to však moc neuškodilo a už se těším na další příběhy!

janqa410
23.07.2018 5 z 5

Lisa nezklamala. Byla jsem velmi zvědavá, co po delší době půjde na pulty knihkupectví a jsem velmi spokojená, že jsem neodolala a ihned jsem si koupila celou sérii. Kathleen a Devon. Pár, o kterém bylo od začátku jasné, že to bude fungovat, přesto to Lisa dokázala podat tak lehce, že jsem si jejich příběh opravdu užila. Kniha mě velmi bavila, občas předídatelný děj, ale často také překvapivý, plný zvratů a nebylo možné se od něj odtrhnout. A tak to má být. Už se těším na další díly. Jak to asi dopadne s Helen a Rhysem?

katslana
21.07.2018 4 z 5

Bylo to milé letní čtení. Démon teda Devon byl super. Kdo by si ho nezamiloval. Kathleen mě mírně rozčilovala svojí paličatostí. Zřejmě proto,že si jsme povahou podobné :-D Knížku doporučuji a těším se na Helen s.....;-)

vcielka
13.07.2018 5 z 5

No velmi sa mi to pacilo. Devona si je lahke oblubit, Kathleen uz trochu menej. Zato jej svagrine som zrala vsetkymi desiatimi. Aj Devonovho brata. Pacila sa mi jeho premena a i pristup k sesterniciam a povaha. Celkovo sa tesim kedy bude o nom kniha. Celkovo mam strasnu slabost na darebakov :) ale hrdinky mam radsej presne ako bola svagrova a sesternica Pandora.

kanitsuj
01.07.2018 2 z 5

Román Chladnokrevný ničema by se klidně mohl jmenovat Nestoudná vdova a název by lépe odpovídal obsahu:-) Zmátl mne přebal knihy, který dával tušit, že se bude jednat o vkusnou historickou romanci. Nejdříve jsem měla trochu problém se začíst a orientovat ve větším počtu postav, ale s příchodem prvních sexuálních scén jsem zároveň pochopila, že nepůjde o veledílo, ale o dosti lacinou harlekýnku. Nejednou jsem se podivila nad naivitou, nelogičností nebo historickou nepřesností bijící do očí. Román se dá číst jako krajní možnost zvládnutí dlouhé chvíle, ale určitě bych ho nedoporučila. Druhý díl "Svatba s Winterbornem" bude asi v podobném duchu, protože náznak tématu, který je v závěru prvního dílu je už sám o sobě naprosto nelogický:-)))

Majjina
24.06.2018 4 z 5

Kniha mě nijak nenadchla. Hlavní hrdinové jsou sice sympatičtí, ale děj se ze začátku hrozně vlek. Dlouho trvalo, než jsem se začetla.

tereza1198
23.05.2018

Chladnokrevný ničema je spíš horkokrevný hrdina. Doba se mění a průmysl začíná vítězit nad starými venkovskými pořádky. A naši hrdinové se s tím musí popasovat, stejně jako se vzájemným a společensky nevhodným jiskřením. Proto se zbavme černého sukna na oknech Eversby Priory a fanděme lásce.

Litocha
06.04.2018 4 z 5

Po matných knihách ze současnosti je tady konečně to, co Lise opravdu sedí. A já jsem s výsledkem celkem spokojená.
Na téhle autorce se mi líbí, že píše tak nějak lehce - není pro mě příliš vážná, příliš křečovitá ani příliš sentimentální. Vyhovuje mi, že v knížce nejsou žádné extra dramatické situace, třeba souboje, intriky, únosy, usilování o život. Líbí se mi podání příběhu z hlediska více než jedné postavy - tady jich bylo dokonce několik. Časté sarkastické poznámky mě pobavily a na rozdíl od jiných mi byla Kathleen sympatická - třeba tím, že se v nejmenším neostýchala se Devonovi (nebo i jiným) postavit, její neochvějnou loajalitou, soucitem s nájemci i tou snahou o dodržování pravidel.
Ke konci se bohužel trošku ztrácí spád a taky těch erotických scén na mě tentokrát bylo trošku moc. (A název knihy není podle mého šťastně zvolený.) Protože jsem ráda, že se Lisa vrátila k historickým romancím, ten kousek, co jí u mě chybí do čtyř hvězdiček, zaokrouhlím nahoru.

keiko33
21.03.2018 4 z 5

Celkom prijemne prekvapenie. Autorkin styl mi vyhovuje, ale dost mi vadili postelove sceny. Najprv pol knihy nic a potom az privela opisu. K historickym romancam mi to nepasuje. Pacil sa mi vtip a lahkost rozpravania.

Irenka8
26.02.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Moc se mi líbila.

Rozinka28
19.02.2018 4 z 5

Chladnokrevný ničema vlastně vůbec není bezcharakterním mužem, spíš naopak. Hlavní hrdinka mi nesedla svou konzervativností, ale celkově je kniha čtivá a zpříjemnila mi několik večerů.

dqenisa
11.02.2018 5 z 5

Knížka byla krásná, vtipná a veselá ale zároveň i smutná a napínavý. Líbilo se mi prostředí ve kterém se příběh odehrává a milost napsaného textu, bylo to velmi ctive.

katy87
11.02.2018 3 z 5

Román pro ženy s pár hodně explicitními erotickými scénami. Pokud od toho nečekáte víc, tak nezklame. Já asi nebudu cílová skupina :-).