Chladnokrevný ničema

Chladnokrevný ničema https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324646/bmid_chladnokrevny-nicema-xQj-324646.jpg 4 498 87

Devon Ravenel, nejúchvatnější a nejničemnější zhýralec v Londýně, právě zdědil hraběcí titul. K vysokému společenskému postavení však patří i nepříjemné povinnosti… a nejedno překvapení. Panství je zadlužené a dům dosud obývají tři neviňátka, sestry nebožtíka hraběte… a také Kathleen, lady Trenearová, krásná mladá vdova, jejíž inteligence a odhodlání z ní činí Devonova rovnocenného soupeře.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Cold-Hearted Rake , 2015

luci2
03.08.2020 4 z 5

Popravdě hezká kniha a příběh se hezky četl. Bohuzel jsem ho cetla dlouho a s přestávkami, takže jsem si ho nedokázala plne vychutnat. A proto mě víc nevnadil počínající příběh Helen a Rhyse, na který se neskonale tesim. Já ty ničeny se zlomeným srdcem mám proste rada. Kathleen a Devon nebyli špatní, ale z Devona nebyl až takový nicema a od prvopočátku se spis ukazoval jako kladas. Velmi jsem si oblíbila Westa a tesim se na jeho příběh. A Cassandra s Pandorou jsou strestene holky, se kterými doufám bude i v dalších příbězích zábava. Takže všem vrele doporučuji.

Ivet1990
14.07.2020 3 z 5

Příjemný milostný příběh. Příběh nebyl špatný místy vtipný, ale mě nezaujal na tolik abych se pustila dál do dalších dílů. Problém určitě nebyl na straně knihy, spíš na mé. Nejsem zrovna čtenář, který by vyhledával tento typ knih.

Kačka195
06.06.2020 4 z 5

Moc pěkný a vtipný příběh. Ze začátku jsem byla unešená, ale ke konci už mé nadšení sláblo. Místy mi to přišlo zdlouhavé. Zbytečně dlouhé popisy nedůležitých věcí. Ale i tak se mi kniha moc líbila a těším se na další díl.

jinbr
02.06.2020 5 z 5

Ano, klasická historická romance, byť již v poněkud modernější době (existence vlaku). Krásné a vtipné dialogy, pramenící z přitažlivé nevědomosti tehdejších dívek dané doby. Mnohokrát jsem se opravdu pobavila, tohle je přesně to, co potřebuji na zklidnění ducha.

Nibiru
24.05.2020 5 z 5

Další romanticko-erotická romance z dob viktoriánské Anglie z pera slavné autorky. Lisa Kleypas, to je sázka na jistotu, že se při čtení člověk nebude nudit ani minutu:-). Mám radši romance ze středověku, ale u knih p.Kleypas dělám ráda výjimku:-). Říct, že její knihy jsou čtivé, je zkrátka málo. Protože ony se čtou samy, zapomenete u nich na čas, aspoň mně se to stává pořád:-) Nemůžu se soustředit na nic, dokud knihu nepřečtu. Vztah Devona a Kathleen byl vzrušující, podmanivý a eroticky jiskřivý. Oba jsou výstižně popsaní, včetně jejich vnitřních rozháraných pocitů. Nemám hl.hrdince za zlé její kolísavé chování. Byla vychována prudérně, jak bylo tehdy v té době zvykem u vyšších vrstev, bez přímé mateřské lásky a okleštěná konvencemi škrobené doby. Navíc na ní po šoku ze svatební noci a událostí následujících zůstalo břímě péče o své švagrové, ač sama byla de facto stejně stará jako ony. Do toho přijde Devon se svým bratrem a jejich bezohlednými, sobeckými móresy rozmazlených nezodpovědných šlechticů. Líbil se mi pozvolný přerod Devona v zodpovědného a morálně statečného muže, snažícího se zachránit zadlužený majetek, který mu "spadl" do klína; přičemž lví podíl na tom má samotná Kathleen, do níž se zamiloval, aniž by si toho byl hodně dlouho vědom. Kathleen je pro mě prototyp ženy, která sice podléhá postupně svým hlubokým citům k Devonovi, ale zároveň se vší silou brání jakékoliv citové manipulaci z jeho strany. Rozkošná byla scéna v koupelně, kdy jí nahý a mokrý Devon stojí za zády:-) A prasátko Hamlet, to celý příběh krásně koření.... Slovní půtky a vůbec dialogy mezi Kathleen a Devonem jsou prostě dokonalé, jiskřící humorem (bavila jsem se moc) a zároveň dvojsmyslně erotické.
Shrnutí: krásné, zábavné čtení a romantika na jedničku!

DUNIKO
06.05.2020 5 z 5

Nádherná!!! Všechny postavy byli moc simpatické.Dychtivě se vrhám na další díl.Paní Kleypas prostě umí:):):)

Ála1968
01.05.2020 3 z 5

Jsem z knihy na rozpacích.Myslím,že dřívější tvorba autorky byla o moc lepší.

lucie.dc
24.03.2020 3 z 5

E-knihu mam ve slovenstine (Bezohľadný darebák), tz. ze si nejsem jista, zda se mi pribeh nelibil vlivem prekladu nebo jako takovy (jinak slovenstinu zboznuji).

Asi po 150 strance me Kathleen zacala uz k smrti nudit a otravovat s tim jejim vecne predstiranym smutkem a ta jeji etika mi uz lezla pekne na nervy, na muj vkus byla az moc urazliva (za zbytecnosti) a nedobytna. Kathleen a Devon se malo setkavali a dlouho se tak mezi nimi vlastne nic nedelo... Kdyz doslo ke zraneni (jako snad v kazde knizce), vubec jsem Kathleen slzy neverila, protoze cela kniha se nese v duchu spolecnych hadek a opovrhovanim z jeji strany.

Dvojcata jsou naprosto uzasna a cely pribeh korenila.

Konec byl az neuveritelne rychly a nabada k precteni dalsiho dilu, trochu mam obavy se do nej pustit, mam ho (želbohu?) taky ve slovenstine.

Irenka8
18.03.2020 5 z 5

Úžasná kniha.

Lalina3
31.12.2019 4 z 5

Splnilo to mé očekávání. Děj svižně plynul, postavy jsem si oblíbila.
Velmi doporučuji jako oddychovější čtení, které nezklame :)

kacenka6144
09.12.2019 5 z 5

Lisa Kleypas asi prostě nemůže zklamat. Knížka má poměrně slušný spád a dá se říct, že se "pořád něco děje". Vztah Kathleen a Devona musí samozřejmě projít podle pravidel tohoto žánru všemi stádii - prostě houpačka nahoru-dolů. Ale směřuje pouze k jednomu cíli, kterým je svatba. Korespondence obou hlavních postav je už pouze malou třešničkou na dortu tohoto svižně psaného díla. Těším se na další díly této série.

Fuza95
16.11.2019 5 z 5

Přečteny zatím všechny díly ,jako vždy u této spisovatelky nebylo zklamání.Už se těším na pokračování.

Petra-1
09.11.2019 4 z 5

Moc hezká knížka. Vtipná a vtáhne do děje jako všechny od autorky.

JanaSustr
25.10.2019 5 z 5

Hezky se to četlo. Podle mého vkusu je to moc hezká knížka.

lusitta05
08.10.2019 4 z 5

Príjemná, zábavná, romantická, oddychová. Mám rada mužov, ktorí vedia čo chcú a nevzdávajú sa. A aj inteligentné, vtipné hlavné hrdinky. Idem na druhý diel, na Rhysa sa teším.

moudivlacek
02.07.2019 5 z 5

Jsem ráda, že jsem do ruky vzala tuhle knihu. Opravdu jsem se pobavila, břicho mě bolí od smíchu. Je to romantický příběh z dob staré Anglie s kostnatou etiketou. Přesto se vždy najde někdo, kdo ji chce porušovat. Devona jsem měla ráda, že velice rychle pochopil "své povinnosti" vůči panství a lidem v něm. Jeho bratra Wese lze obdivovat, jak se změnil, pak byl opravdu "muž" a ne floutek. Kathleen je ukázkou manželství bez lásky a jeho následků. Je to také pěkná dračice, její švagrové jsou mladé dívky, Helen tichá, ale v budoucích dílech nás určitě překvapí. No a dvojčata, to jsou prostě malé rebelky. Rhys je tu sice vykreslen jako lump. Ale já tomu nevěřím, tuším, že to bude jen jeho společenská maska, aby mu nikdo nemohl citově ublížit. A tuším, že i on ještě zasáhne do dalších dílů a změníme na něj názor.
Pro pobavení a odreagování knihu vřele doporučuji.

malazluta
14.06.2019 3 z 5

Příjemná a oddychová historická romance, která pobaví, ale časem zapomenete, o čem vlastně byla.

cukrovka
18.02.2019 4 z 5

Oddychová romantika na klidné odpoledne. Příjemně plynoucí vyprávění bez větších zvratů a happyendem. Líbilo se mi i nenásilné naznačení o čem by mohl být další díl.

avalonek
14.12.2018 5 z 5

Na knihy od Lisy se vždycky těším a tahle byla jako všechny moc krásná..Příjemné je,že nás první díl pomalu připravuje na druhý díl,který si myslím bude opravdu dobrý,protože Rhys je dost pekněj hajzlík..Ale hlavní dvojka v této knize byla okouzlující,vášnivá,milá a vtipná..Takže zase super čtení

Bobina74
02.12.2018 4 z 5

Mé první setkání s autorkou a můžu říct, že dobrý. Příjemné, nenáročné čtení, za jeden den slupnuté. Jdu na další díl ;-) .