Půlnoční sny

Půlnoční sny https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2153/bmid_pulnocni-sny-ts0-2153.png 4 426 35

Sympatická Martina se brzy přesvědčí o tom, že jedničky ve škole nejsou tím nejdůležitějším na světě. Na škole, kde její táta učí matematiku a platí za postrach všech studentů, to platí tím spíš. Martina musí překonávat komplexy učitelského dítěte a po úvodních průšvizích a nedorozuměních vybojovat svoje místo v kolektivu vrstevníků. Nachází přátele ve škole i ve sportovním oddíle juda a obhajuje svou první a báječně velkou lásku ke studentu průmyslovky. Její půlnoční sny tak vcházejí do života. Dotisk se stejným ISBN v roce 2005.... celý text

raphelia
16.03.2024 4 z 5

Jedna z těch uvolněnějších knih Lenky Lanczové. Hlavní hrdinka sice zdatně testuje nervovou soustavu svých rodičů, ale už má na řadu věcí svůj vlastní názor a dokáže poznat, co je dobré a co zlé - není to ta klasická puberťačka, co s ní hormony "třískají ode zdi ke zdi". Navíc je román protkán humornými scénkami ze života s mladšími bratry a zejména pak hlášky malého Ondry, chodícího čerstvě do druhé třídy základní školy, jsou naprosto bezkonkurenční.

Na knihách Lenky Lanczové se mi líbí, že dost často - byť nenápadně - cílí nejen na náctileté, ale i na jejich rodiče. A tato kniha je důkazem toho, že samé jedničky na vysvědčení a kádrový profil rodičů nemusí být důkazem toho, že daný člověk není šmejd.

Smoothie
18.06.2022 5 z 5

Ve čtení knih Lenky Lanczové jsem pokračovala vlastně jen proto, že jsem tak trochu posedlá odškrtáváním bodů ze seznamů a přesně jeden takový (a ne zrovna krátký) je i na konci jejích knížek... Přesto musím přiznat, že i přes poměrně časté věty s chybějícími slovy či nesprávně použitými pády u některých slov, ze kterých si mnohdy málem rvu vlasy (a o chování řady hlavních hrdinek nemluvě), mě čtení těchhle nenáročných příběhů z mládí mé mamky vlastně docela chytlo a zatím stále pokračuji prakticky na jeden zátah:)
Co se týče Půlnočních snů, musím dát 5 hvězd a poprvé od Lucky Luka mě Lanczová opět vyprovokovala k napsání komentáře. Samozřejmě se to nedá srovnávat s 5 hvězdami třeba pro Hrabala, ale knihy od Lanczové mají svůj vlastní žebříček a můžu říct, že z dlouhé řady hrdinek, které mi spíš lezly na nervy a ve svém věku (i když rozhodně ne tak vzdáleném tomu jejich) jim už moc nerozumím, si sympatickou Martinu Svobodovou zapamatuji a její příběh mi nesplyne v ostatních "tuctových" lanczovkách:)

monika9308
01.06.2022 5 z 5

Nádherny romanticky priběh. Už jsem knihu četla dřív jako nactiletá a ted se k ní vracím. ;)
Lenka Lanczová nezklame.

Damonka12
08.01.2022 3 z 5

3,5 skvělá kniha z našeho prostředí, pro dívky ideální.

LucieVero
30.12.2021 5 z 5

Super knížka, vtipná, napínavá, zamilovaná,...moc dobře se četla

ValentynaSamko
18.07.2021 5 z 5

Knížka se mi líbila. A z vlastní zkušenosti vím, jak je složitém mít rodiče učitele a být s nima na stejné škole. Jak vás děti nemají rádi za to, že vás rodič je kantor a údajně vám nadržuje. Stejně jako Martina měla jizvu na obličeji a já mám dyslexie. A nikdy jsem to neměla jednoduchý. Některý reakce rodičů mě dosti překvapili. Jinak jsem ráda, že jsem si knížku přečetla.

nikikostadinova
02.02.2021 3 z 5

Oddychová kniha na večer. Nemůžu říct, že Martina by byla moje kamarádka, ale měla charakter. Jisté projevy rodičů mě celkem dostaly. Jsem sama učitelka.

Klopotkova
18.11.2020

Jak se jmenuje novější kniha, ve které je zmínka o Martině?

picris
08.09.2020 3 z 5

Tuhle knihu jsem četla dohromady snad 4x. Vždy mi přišla jedna z těch nej od autorky. Nyní (možná proto, že už ji znám) mne až tak neuchvátila, děj mi přišel trochu nudnější a táhlý. Každopádně jako všechny knihy od Lenky Lanczové, i tato skrývá ponaučení a rozhodně má čtenářce co říct.

RendyaDav
13.01.2020 5 z 5

Na základce jsem měla hodně ráda od této autorky knížky...Dobře napsané , čtivé.

SleepyAllDay
09.12.2019 4 z 5

Půlnoční sny před lety nastartovaly moji éru Lenky Lanczové.
O víkendu jsem po knize znovu sáhla, chtěla jsem na chvíli být zase puberťačka a zapomenout na svět dospělých.

Martinu jsem vnímala jinak než před lety, kolikrát bych jí za chování nafackovala (kdežto před lety jsem s ní sympatizovala).

Rik je slaďoušek, popisované vymoženosti tehdejší doby jsou úsměvné (Windows 98; Pentium 3; emailová schránka pro celou rodinu).

Krásné vzpomínání.

Aknel26
21.08.2019 5 z 5

Martinu prostě nejde nemít rád! Potíže s rodiči-učiteli, komplexy z drobné „vady na kráse“, přestup na novou školu a hlavně velká láska – samé normální, běžné starosti i radosti středoškolačky, jaké jsou blízké každé šestnáctileté holce.

Amneris
18.07.2019 5 z 5

S Martinou jsem se od začátku velmi ztotožnila, na střední škole jsem měla také problémy se spolužáky. Rik mi byl sympatický od začátku, i když to byl trochu průšvihář, ale líbil se mi jeho charakter. Přečteno za den.

Ana72154
18.03.2019 4 z 5

Teda nedovedu si představit co bych dělala, kdybych byla Martinou.
Ježiš, jak mě ty její rodiče po celou knihu štvali. :-D

Vendula39
23.02.2019 3 z 5

Krásná knížka dobře zpracovaná. Martina je sympatická, ale ve škole ji tak neberou. Skvělé čtení.

Terisek99
23.12.2018 5 z 5

Úžasná kniha stojí za přečtení.

Kingomolka
29.06.2018 5 z 5

Po dlouhé době jsem sáhla po této autorce a vrátila jsem se do dob dospívání. Skvělé čtení :)

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

Oblíbená kniha i autorka. Je to jedna z mých prvních knih přečtených od této autorky. Super. Doporučuji.

Hrefna
16.02.2017 4 z 5

Můj hřích z mládí, který mě drží dosud :) Moje nejoblíbenější kniha od ní. Jako bonus, jsem loni četla jednu z jejích novějších knih, ve které jejich příběh pokračoval v pozadí hlavního dění!

pavlinkaa
09.02.2017 5 z 5

Martina je opravdu sympatická a s Rikem jí fandím. Musím knihu zařadit mezi mé oblíbené.