Syn větru a prsatý muž

Syn větru a prsatý muž https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176634/bmid_syn-vetru-a-prsaty-muz-KI2-176634.jpg 4 181 37

Prsatý muž série

< 2. díl

Prsatý muž se po osmi letech vrací na ostrov Siberut a zjišťuje, že se v mnohém změnil, stejně jako jeho život. Jedinečný příběh o změně tak velké, že si ji jen těžko dokážeme představit. Kdo je Syn větru a jak ovlivnil příběh Davida Zajíce? Kniha je věnována místům a bytostem, jež zmizely,a láskám, co zůstaly. Pokračování bestselleru Prsatý muž a zloděj příběhů.... celý text

Lenka1386
15.11.2016 3 z 5

Moc mě baví formát a ilustrace. První třetina knihy se mi líbila nejvíc, pak to trochu skomíralo. Na dovolenou ideální.

Evik30
25.07.2016

Takový lehký příběh, který se nejlíp čte večer před usnutím

qydko
26.02.2016 5 z 5

Knihu Prsatý muž a zloděj příběhů jsem si zamilovala. O to víc jsem zajásala, když jsem dostala Syna větru. Chviličku mi trvalo se začíst, ale kniha mě nezklamala. Dokonce jsem u ní i slzičku uronila... kolik je asi na světě ještě míst, které nezničila naše "civilizace"?

niknikita
25.01.2016 5 z 5

Jsem z toho příběhu trochu smutná, ale takový je už běh světa, ve kterém žijeme. Každopádně mne to nezklamalo a dalo víc, než jsem čekala.

LBZ
06.01.2015 4 z 5

Moc veselé čtení to není. Hlavní postava/autor je hlavně zklamaná ze zanikání kultury, kterou měl rád. Je možné, že domorodci byli šťastnější s jejich původní kulturou, ale osobně si nemyslím, že bychom si měli přát, aby pro nás zůstali jako skanzen na úrovni doby kamenné.

evickakyticka
04.09.2014 4 z 5

Tak tohle je cestopis, který se opravdu dá číst. Má to příběh, vtip, originalitu, něco k zamyšlení a i jeho celkové provedení včetně kreseb má hlavu a patu. Moc se mi to líbilo, děkuji za příjemné chvilky při čtení.

Lamanai
20.05.2014 4 z 5

Je to vlastně prastarý známý příběh o tom, jak je potřeba projít svět bahnem i osvěžující lagunou, aby člověk pochopil, že poklad jeho života najde doma v krbu. Ale neméně odvěké vyprávění o bílém muži, který vystoupí z lodi na pobřeží, kde pak tisíc let neporoste tráva. O mizení tradic a kouzla z tohoto věta, pokrytého do posledního čtverečního centimetru mobilním signálem a satelitním příjmem. Dobrodružství silně zatížené pesimismem, ze kterého se těžce dýchá. I když se tam malinký kousek naděje přece jen zablýskne. Překážely mi jen dvě věci - ne úplně pečlivá redakce knihy, ve které se objevuje řada překlepů, chybějících teček, posunutých čárek - ruší to. A pak Formánkova Er-forma a kapitola o tom, že při psaní je příběh třeba zasadit do známých kulis a v nich si hrát, že se skutečnost a čirá fabulace mají prolínat. I když mám tušení, že většina knihy smyšlená není, sráží to pro mě její uvěřitelnost. Přesto jsem příběh přečetl jedním dechem za den a jedno odpoledne. Je v něm řada krásných myšlenek, jen trochu rozcuchaných... synem Větru?

Slávka 1970
06.04.2014 2 z 5

Knížka mne zklamala. 1. třetinu bych úplně vytrhla a vyhodila. Snažila jsem se začíst a pochopit, ale působilo to na mne tak depresivně , že mi čtení kazilo náladu. Chvílemi byl Formánkův slovník až nevkusný. Po první autobiografické a cestopisné knize ze Siberutu jsem rozhodně očekávala více. V tomto díle však ani část ze Siberutu mne nijak zvláště nenadchla a nic zajímavého, nového, pěkného nepřinesla. Myslím, že pan Formánek svůj nejlepší román už napsal a to hned ten první. Nic jiného se mi od něj nelíbí. Bohužel. Moc kladně hodnotím grafiku a formát knihy (akorát do ruky) a ilustrace od Dalibora Nesnídala.

markuc
01.04.2014 3 z 5

Sice porad docela dobra kniha, ale pro me asi nejslabsi od Formanka, byl jsem od nej zvykly na lepsi pribehy. Tento mi prisel takovy utahany a nudnejsi a hlavne predvidatelnejsi.

Martin, Vyškov
25.02.2014 5 z 5

Myslím, že Pan Formánek nemůže zklamat, opět velmi povedený příběh. Docela by mě zajímalo, jak moc je tato knížka o něm samotném :-)

Vec1980
22.02.2014 5 z 5

Osobitý styl jak jsem doufal. Nejde zařadit ani jako román a ani jako cestopis. Bohužel o co lépe napsané o to více smutnější jako celek. Formánek má bohužel v dnešní uspěchané technické době tu smůlu, že během pár let stihl kulturu Siberutu jak objevit tak i úplně ztratit. :-( .. bohužel doba A.V.Friče, kdy ten mohl jižní Ameriku poznávat v průběhu života a nezažít úplný zánik kultur je dávno pryč.

Melanka
13.01.2014 4 z 5

Skvělé čtení, kniha povedená i výtvarně. Tak si teď přemýšlím, co je správně. Nechat přírodní národy v izolaci? Máme právo do jejich života zasahovat?

mish
09.12.2013 5 z 5

Formánek je skvělej. I když No.1 pro mě byla knížka Mluviti pravdu. neuvěřitelnej román.

už se těším na další..

rakytnik
08.11.2013 5 z 5

Snahou nás lidí je neustále poznávat nepoznané (nedotčené). Bohužel už naším poznáváním nedotčené měníme.
David Zajíc se svým temným démonem má opět co nabídnout.

tomas 67
08.11.2013 5 z 5

knizka co ma sem/tam misto stranky zrcatko .... a jako obvykle precteno na jeden nadech ...

Askarinka
11.10.2013 5 z 5

Nemám ráda, když knížky na které se rok těším mají ani ne 300 stránek A NAVÍC tak mrňavých :-) Opět nezklamal...Knížka mě pohltila ( jako všechny Formánkovi knihy)... Když jsi vzpomenu jak jsem před pár lety v knihovně náhodou narazila na Prsatého muže a zloděje příběhů... Všichni jsme od té doby ušli dlouhou cestu...Díky za další povedený příběh :-)

čertina
02.10.2013 3 z 5

Tak na to se také moc těším !