Prozřetelnost

Prozřetelnost https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180579/bmid_prozretelnost-EiI-180579.jpg 4 266 58

Prozřetelnost série

Strhující paranormální romance plná napětí. V městečku Providence se studentka Nina Greyová dostane do ohniska války mezi nebem a peklem. Dívka, otřesená náhlou smrtí svého otce, se s Jaredem Ryelem seznámí úplnou náhodou… nebo si to aspoň myslí. Přestože ji ten pohledný a trochu tajuplný mladík přitahuje, Nina je vůči němu podezřívavá. A když se začnou rojit otázky bez odpovědí, Jared riskuje všechno, aby si udržel ženu, nad kterou má bdít – a prozradí jí tajemství, o němž přísahal, že je bude chránit…... celý text

Romány , Fantasy

Vydáno: , Yoli (ČR)

Providence , 2010

jirka0283
jirka0283
26.02.2024 1 z 5

Mno... dalo se to jen velmi ztěžka.

alena7090
alena7090
28.03.2023 3 z 5

Série není vůbec špatná, ale není u nás dovydaná, bacha na to.

Miruneček
Miruneček
16.09.2022 2 z 5

Mno....dá se :)

kalache
kalache
11.07.2022 3 z 5

...kde byl můj Arch,když jsem bral do ruky tuto knihu!...

petulik330
petulik330
09.09.2021 5 z 5

Nina a Jared mi byly od začátku sympatičtí. Když se Jared nečekaně několikrát objevil a stejně nečekaně zmizel, myslela jsem si že je někdo jiný. Když jsem se nakonec dostala s části kdy Nině vše vysvětluje valila jsem oči.
Jinak kniha rychle odsypala, měla spád a obsahovala romantiku, trochu toho nebezpečí.
Knihu doporučuji.

Twinny
Twinny
19.10.2019 1 z 5

Obyčejná holka potká tajemného kluka, do kterého se neuvěřitelně zamiluje a nemůže bez něj žít. On je na tom úplně stejně, ale chce ji chránit před světem. Před nebezpečím a hlavně před svým tajemstvím. Před tím, že není lidská bytost.
No, jo. Bella a Edward. Edward a .... Cože? Počkat! Tohle není Stmívání?

Já nevím, na rozdíl od Stmívání mě Prozřetelnost prostě nebavila. Možná za to může anotace. Válka mezi nebem a peklem? Ne, toho jsem si vážně nevšimla. Protože válka opravdu vypadá jinak. Svět andělů a démonů mi přišel tak nějak nedotažený. Spíš jako kulisa vztahu Jareda a Niny, než hlavní dějová linie.
Nenašla jsem žádnou postavu, která by mi byla sympatická a se kterou bych se mohla ztotožnit. Do Niny jsem se nemohla vžít. Přišlo mi, že se do Jareda zamilovala asi tak za týden. A už věděla, že bez něj nemůže žít. Nemohla jsem překousnout její chování k Ryanovi, i když byla jeho blbost, že jí to dovolil. Ale být Nininou kamarádkou, tak mi Jaredovo chování v určité části přijde divné (po večeři u jeho matky). Děsilo by mě to a považovala bych to za stalking.
Žádná scéna ani dějová linka mě nezaujala. Boj, láska, pátrání. Žádné napětí, atmosféra, nic.
Další díly mě nelákají, sérii dočítat nebudu.

Amitiel76
Amitiel76
13.08.2019 3 z 5

Uf. Tahle kniha byl pro mě tedy boj. Někde do poloviny, jsem se zabývala myšlenkou, že ji prostě odložím nedočtenou. Nemohla jsem tomu přijít na chuť. Absolutně mě to nebavilo. Pak se děj konečně pohnul trochu z místa, ale stejně to bylo nemastné neslané. Přesto jsem vydržela, a po měsíci a půl ji konečně dočetla :-)
Miluji knihy s andělskou tématikou...Ale toto? To fakt néééé....
Druhý díl už mám také koupený, ale budu muset počkat, až k němu seberu odvahu.

Dada077
Dada077
01.08.2019 3 z 5

pre tínejdžrov, ale keď už som začala, čestne som dočítala :)

Ewiczka
Ewiczka
10.02.2019 1 z 5

Už nejsem teen ale i tak ten žánr mám obvykle ráda, ale tohle není dobře napsané, úplně to křičí nevyužitým potenciálem :( škoda že jsem si rovnou pořídila i druhý díl, půjde do bazaru rovnou :D

Janule809
Janule809
01.02.2019 3 z 5

Nebylo to špatné, ale spíš pro nactilete..

tereza5564
tereza5564
12.07.2018 3 z 5

Připadalo mi to spíš jako příběh o vztahu Niny a Jareda, paranormálna tam moc nebylo, až na zmínky o něm. Čekala jsem to asi akčnější a více...více andělů a toho všeho. Nedostatek prvků, o kterých kniha hlavně měla být mě zklamala. Nina mi taky trochu neseděla, jednu chvilku se snažila být ''bezcitná'' a potom brečela snad kvůli všemu. Některé věci se zdály hodně přitažené za vlasy, ale nakonec to byl celkem příjemný příběh, spíš taková oddechovka. Nic co bych si přečetla znovu nebo se vrhala na druhý díl.

EleanorJane
EleanorJane
07.04.2018 3 z 5

Miluju fantasy. Pokud vás baví příběhy s anděly, pak je to pro vás to pravé.

veveronka
veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

Rozinka28
Rozinka28
19.02.2018 4 z 5

Knihu jsem si v knihovně vytáhla z přihrádky Sci-fi, takže jsem od ní očekávala víc, i podle anotace. Doma jsem zjistila, že jsem si půjčila román, kde se víc řeší vztahy než paranormálno a akce je v ní pomálu. Příběh Jareda a Niny mě však bavil, romány mám ráda. Ryana jsem si, narozdíl od jiných čtenářek, prostě neoblíbila, přišel mi tam dost navíc. Od poloviny knihy mě štval chvílemi i Jared a jeho neustálé stýská ní si nad tím, že Ninu vůbec kdy oslovil. Na druhou stranu jde o příběh s dobrým koncem, kde se hlavní hrdinové postaví "osudu" a dokazují, že nic v našich životech není předem dané natolik, aby se to nedalo změnit.

ardeas
ardeas
14.10.2017 3 z 5

Strašná cukráreň o tom niet pochýb. Veľké mínus je, že hlavná hrdinka je nesympatická osoba s nevyrovnanou povahou, ku ktorej si neviete vytvoriť vzťah. Nebyť toho, dá sa opomenúť aj tú dokonalosť ohľadne Jareda. Žiaľ je to nevyvážené a aj napriek všemožnej snahe autorky v podobe rôznych zádrheľov a konfliktov, je to veľmi priamočiare a moc moc dokonalé. Takto je to slabý priemer vo všeobecnosti a v rámci autorkynej tvorby je to dosť podpriemerná, ba až nedostatočné. Škoda

Mishak
Mishak
24.09.2017 1 z 5

Pro mě byla kniha obrovským zklamáním. Napětí žádné, téma dobré, ale celý příběh by se dal smrsknout na třetinu stránek kdyby se vypustil Ninin vztah. Já upřednostňuji mnohem více akce, je mi líto...
Věřím, že si kniha své čtenáře jistě najde. Já k nim ale nepatřím a knihu ráda pošlu do světa... :)

Charmedka
Charmedka
11.02.2017 3 z 5

Prozřetelnost má být paranormální romance, avšak toho paranormálna tam je naprosté minimum. Příběh je primárně zaměřen na vztah mezi Ninou a Jaredem. Romance mám ráda, ale zde toho bylo až moc a v knize byla absence pořádné akce, napětí a propracovanějšího děje.

LucieWiki
LucieWiki
01.12.2016 5 z 5

příjemná čtivá oddechovka, která se čte jedním dechem. Krásné pojetí lásky i nadpřirozena. Škoda jen že nakladatelství Yoli zatím nezvažuje vydání posledního dílu této série.

zuzana1995
zuzana1995
15.11.2016 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, byla čtivá, napínavá a příjemná

nikol2178
nikol2178
06.10.2016 5 z 5

Kdybych mohla dát více hvězdiček, tak to udělám. Tato kniha mě pohltila a moc se mi líbí. Oblíbila jsem si hlavního hrdinu, hrdinka byla u mě neutrální. Těším se na další díl a určitě doporučuji tuto nádhernou knihu. :)

zlo láska pro ženy dobro padlí andělé

Jamie McGuire
americká, 1978