Prostituce v nacistických táborech

Prostituce v nacistických táborech https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382943/bmid_prostituce-v-nacistickych-taborech-IBm-382943.jpg 4 144 144

Himmlerovy nevěstince. Aby nacisté upevnili svůj systém a minimalizovali vnitřní odpor, aplikovali násilné metody i proti ženám. Hitlerův věrný paladýn Heinrich Himmler do rozsáhlé strategie zakomponoval státem kontrolovanou prostituci jako součást mocenského a hospodářského zájmu. Prostitutky byly brány jako asociální zlořád, jenž představoval pro německý lid hrozbu, a ženy, které nesplňovaly představy nacistické ideologie, byly násilím sexuálně zotročeny a mnohé poslány nejen do nevěstinců pro vojáky Velkoněmecké říše, ale také do koncentračních táborů. Právě tam se běžně prováděly nucené sterilizace za pomocí vysokých dávek rentgenových paprsků. Experimentální potraty neznaly hranic a tisíce brutálních pokusů pod vedením Josefa Mengeleho vedly k bolestivé smrti. Své si prožili i homosexuálové a lesbicky orientované ženy. I když nacisté svému lidu kázali o mravnosti a hrdosti, ve skutečnosti sami činili úplný opak. V době jejich moci se tisíce žen a sotva dospělých dívek staly oběťmi různých forem sexuálního násilí, ponižování, znásilňování a mučení. Existovaly však tehdy i zvrácené formy rasového šílenství, kdy vybraní muži SS museli zplodit tisíce nových árijců v tzv. domech Lebensbornu s ochotně se nabízejícími ženami, které si vytyčily za povinnost porodit vůdci alespoň jedno dítě. Když však rozvoj nové populace nesplňoval požadovanou kvantitu, sáhli nacisté dokonce i k únosům blonďatých a modrookých dětí z celé okupované Evropy. Autor v této publikaci otevírá semknutou společenskou zvyklost, kterou dnes známe pod pojmem „tabu“... celý text

MarkétaI.
02.08.2020 4 z 5

Kniha se čte dobře a líbí se mi, že zde najdeme i pár fotografií.
Na toto téma jsem nikdy nic nečetla, takže pro mě to byla zajímavá kniha. Škoda jen, že je tak krátká.

Erizzani
30.07.2020 1 z 5

Zajímavý námět, bohužel jsem trochu zklamaná z přepírání stejných informací. Nic moc nového jsem se nedozvěděla. Zajímám se o tuto tématiku delší dobu a myslím, že podobné množství informací dostanu i z článku v časopise.

anticlovek
21.07.2020 4 z 5

svižná krátká kniha na téma sexuality a prostituce v Třetí říši. zabývá se tímto tématem i obecně a nejde tak "pouze" o nacistické tábory. velmi zajímavé (a jistě i důležité) téma, které jsem zatím jinde neviděl takto zpracované

Junekbreta
26.06.2020 5 z 5

Dnes jsem knihu dočetl a musím se přiznat, že nemám slov. Je to geniální, překvapující, silné... Tak nevím co nás učili ve školách ???

martinekczech
28.05.2020 5 z 5

Bylo to super čtení.

klaraj093
26.05.2020 4 z 5

Na tuto knihu jsem se poměrně těšila. Neříkám že jsem byla zklamaná, ale některé pasáže mě dost nebavili. Nicméně je hrozné co se dělo a účel kniha splnila. Dozvěděla jsem se o této době zase o něco více.

frantakanka
22.05.2020 5 z 5

Po dlouhé době něco nového v téhle oblasti.

beatamajta
08.05.2020 3 z 5

Zajímavá kniha, zajímavé téma, jen autor věci příliš často a téměř doslova opakuje. Dost mě to rušilo, mimo to bych ale knihu doporučila.

maruska6760
07.05.2020 4 z 5

Tato kniha je velice zajímavá, rychle a dobře se čte. Toto téma není až tak moc otevřené a docela málo se o něm mluví. Proto se nestačím divit,jaké stvůry ( ženy) v té době dokázaly být. Netýká se to jen žen, ale i můžu, dětí. Jsou to opravdu otřesné výpovědi žen.

terezarath
25.03.2020 5 z 5

Pro jednou zase něco nového a zajímavého. U tohoto autora je vždy spoleh, že přijde s "neotřepaným" tématem. Za mě velmi zajímavé doplnění znalostí.

Baja333
20.03.2020 5 z 5

Téma které se v mnoha knihách neobjevuje a je spíše tajeno.Velmi čtivé.

Opisska
05.03.2020 5 z 5

Drsné ale přínosné

konigludvik
26.02.2020 5 z 5

Oceňuji nové informace, protože knihy s tímto žánrem se pořád nudně opakují. Některé pasáže jsou drsné.

miriamjaklu
06.01.2020 5 z 5

Někde jsem tady v komentu četla, že to byl nářez, tak se pod to podepisuji. Nechtěla bych být v té době ve Francii. Knihu doporučuji a hodnotím 6 hvězdami.

lidunka1
08.11.2019 4 z 5

Autor si sám uvědomuje, že občas zabíhá k jiným tématům. Čte se to jak detektivka, žel to byla pravda a pro ty ženy to muselo být šílené. Zase jsem si uvědomila, jak se mám skvěle.

historikola
13.10.2019

Zakoupil jsem si tuto knihu a doufal, že tam najdu něco nového.Bohužel informace dle pravdy, ale čekal jsem, že se autor více rozepíše. Bohužel všechny informace jsou rozesety v jiných knihách. Nemohu napsat ani, že je shrnul. Jen snad, že načal téma, ale nevyužil potenciál svého nadpisu. Škoda, ale i přes to si knihu nechám.

Capkomi
07.09.2019 4 z 5

Někdy mi kniha přišla příliš zmatená, ale celkově ji hodnotím jako přínosnou pro ty, které toto téma zajímá. Obohatila mě o spoustu informací.

Pavelpi
01.09.2019 3 z 5

Kniha je místy dost drsná. Je mi líto všech žen,které byly v koncentrácích zneužívány a týrány.Je mi jasné, že důsledky tohohle konání si sebou nesly po celý zbytek života. Proto,když dneska slyším, že nacisté nebyli tak strašní atd. Musím si myslet, že ti kdo tenhle názor mají, to nemají v hlavě v pořádku.

HYPNOS88
05.08.2019 4 z 5

Je tam hodně obecných informací, ale rovněž i spousta věcí, které jsem zatím nikde nečetl a za to jsem rád. Že mi tato úzká knížka zase trošku rozšířila povědomí o tomto smutném období.

lištička123
26.06.2019 5 z 5

Knížku jsem si koupila v době, kdy jsem četla knížku Holanďanka, která s tématem prostiztuce také pracuje, abych si doplnila nové informace. Byla zajímavá, dobře si četla a získala jsem spoustu nových poznatků.