Děkuji, sestřičko...

Děkuji, sestřičko... https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116751/dekuji-sestricko-116751.jpg 4 462 134

Prosím vás, sestřičko série

< 2. díl

Jde o pokračování knihy Prosím vás, sestřičko... Pokračování křehkého osudu mladé sestřičky, který se odehrává v sedmdesátých letech minulého století v prostředí, které křehkým citům právě nepřálo. Příběh o tom jak si poradit se životem bez cizí pomoci, cestou vlastnoručně ohmataného poznání, vykoupeného občas trpkostí, občas zakopnutím. A někde na té cestě se najde přátelství, láska i schopnost vypořádat se s malichernostmi, které by jinak dokázaly otrávit život.... celý text

Briv
04.02.2016 5 z 5

Doporučila mi ji k přečtení tchýně a naprosto se mi trefila do vkusu. Knížka se mi četla sama, je velice čtivě psaná, vtáhla mě do děje a musela jsem ji co nejdříve dočíst. Pro mě výborné oba dva díly.

HDosoudilová
23.10.2015 4 z 5

Jak se mi líbil první díl, druhý díl snad ještě víc. Přišlo mi, že zde bylo více děje. Každopádně se mi obě knihy dobře četly. A i když jsem tehdejší dobu nezažila, troufnu si říct, že lidi jsou pořád stejní ať je doba jakákoli. Dovedla mě k tomu nejedna část knihy. Je docela škoda, že není i třetí díl...

TaLu
19.08.2015 5 z 5

Během několika dnů jsem přečetla oba dva díly.
Už jsem je kdysi dávno četla, ale jak v poslední době velmi ráda a dost často čtu knihy od této autorky, o které si myslím, že píše čím dál tím lépe, tak jsem znovu vytáhla i knihy již jednou přečtené.
A nelitovala jsem.
Vlastně takto v odstupu jsem si uvědomila, že nejvíce mne tentokráte nadchlo to zasazení příběhu do doby socialismu. Nebylo vůbec na škodu si připomenout to všechno, co už trochu ve vzpomínkách zavál čas.
Díky za oživení těch situací a praktik, se kterými se potýkali hlavní hrdinové knihy a se kterými jsme se museli vyrovnávat i my, co jsem v té době žili a pracovali.
Průvod 1. MÁJ - kdo by mohl zapomenout ?
Někdo řekl: "Kdo si nepamatuje minulost, je odsouzen k jejímu opakování."
A já sama za sebe musím říct - už nikdy víc !

Leniiis
24.05.2015 5 z 5

Třetí díl nebude? :-) Víc asi netřeba komentovat! :-)

triatlet
28.02.2015 3 z 5

Příběh nepůsobí plytce, ale podobně jako v 1. díle místy překombinovaně (silvestrovská návštěva ve vile).
Obdivuji, že autorka dokázala na cca 500 stránkách ve dvou dílech zachytit všednodennost Sylviina života.
Celkem by mě zajímalo pokračování po cca 20 letech. V 1. díle autorka komentovala tetiny večeře poznámkou, že za dvacet let patřily mezi zdravé :-)

helenkan
03.01.2015 5 z 5

Příběh Oldřicha a Sylvy jsem si přečetla s velkou chutí.Zároveň jsem měla možnost vrátit se ve vzpomínkách do mého mládí a připomenout si svoje začátky a různé krušné chvilky tehdejší doby.A jen velké hurá a díky,že doba totality je pryč! Jen ještě dodám,knížka opravdu stojí za přečtení.

AndreaP.
19.12.2014 4 z 5

Moc hezké čtení, jak první, tak i tento druhý díl mě nadchnul. Čtyři hvězdičky dávám jen proto, jelikož si osobně myslím, že konec knihy není dotáhnutý do konce, chybí mi tam dořešení některých dějů (viz exmanželka Oldřicha a podobně), škoda že si s tím autorka více nepohrála. Obě knihy nicméně moc doporučuji.

playada
15.09.2014

Pokud si chcete přečíst knihu o tom, jak hlavní hrdinka je dokonalá a všichni ostatní jsou padouši, tak s chutí do toho.

Simoneta
16.08.2014 5 z 5

fakt super knížka :) oba dva díly jsou vážně úžasné

nova8907
20.07.2014 5 z 5

četla jsem oba díly,krásné čtení :-)

BUBINA1971
12.01.2014 5 z 5

Pokračování knihy Prosím vás,sestřičko.A hlavně životních peripetií hlavních postav-zdravotní sestřičky Sylvy a doktora Oldřicha Fišera.Kniha je čtivá,moc se mi líbila.

BeruškaB
11.11.2013 5 z 5

Moc se mi to líbilo, a dá se to číst i když jsem neměla zatím možnost číst první díl

VladkaBU
15.07.2013 5 z 5

Na tento druhý díl jsem se těšila a nezklamal. Příběh Oldřicha a Silvie, o jejich vztahu, svatbě, nevoli rodičů.... Hezké čtení

RADOST
20.07.2012 4 z 5

Bylo příjemné vrátit se s knihami o sestřičce Sylvii do sedmdesátých let minulého století a připomenout si tehdejší realitu. Asi proto, že jsou to vzpomínky na vlastní mládí, odhodlanost, lásku i opovržení nad přežívajícími předsudky. Pobavilo mě líčení oslav Prvního máje, obchodů s masem i uvedení cen za některé zboží. Ano, tak to bylo. Nebyly mobily, nebyl internet, vybavení domácností bylo skromnější a lidé byli stejní jak ve všech dobách - kariéristé, sobci i opravdoví přátelé. Žilo se jinak,ale vzpomínám ráda.