Děkuji, sestřičko...

Děkuji, sestřičko... https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116751/dekuji-sestricko-116751.jpg 4 462 134

Prosím vás, sestřičko série

< 2. díl

Jde o pokračování knihy Prosím vás, sestřičko... Pokračování křehkého osudu mladé sestřičky, který se odehrává v sedmdesátých letech minulého století v prostředí, které křehkým citům právě nepřálo. Příběh o tom jak si poradit se životem bez cizí pomoci, cestou vlastnoručně ohmataného poznání, vykoupeného občas trpkostí, občas zakopnutím. A někde na té cestě se najde přátelství, láska i schopnost vypořádat se s malichernostmi, které by jinak dokázaly otrávit život.... celý text

a.k
24.11.2019 5 z 5

Příběh mladé dvojice - zdravotní sestřičky Sylvie a doktora Oldřicha - mě moc bavil.
Knížka se četla skvěle. Stejně jako v našich životech není vše černobílé, i zde se musí hrdinové vypořádat s mnoha těžkými situacemi, které jim osud postaví do cesty.
Doporučuji.

danielavachova
27.10.2019 5 z 5

Moc povedené pokračování,doporučila jsem známým,všichni moc chválili!

Iduška
24.10.2019 5 z 5

Krásné pokračování knihy prosím Vás sestřičko. Krásný, citlivý a křehký příběh mladé sestřičky Sylvie a Oldřicha. Knížka se mi moc líbila a mrzí mě, že není další pokračování či že není delší, ale chápu, že každý příběh musí jednou lončit. Děkuji autorce za ty to dvě knihy :).

knihovniceS
09.10.2019 5 z 5

Druhý díl je stejně pěkný, zajímavý i chvílemi napínavý. Doba, kterou znám, je dobře popsaná, příběh se mi moc líbí. Dočetla jsem v noci a byla jsem trochu rozhozená z nemoci otce Sylvie. Promítly se mi poslední dny mého manžela před pěti lety, který stejné nemoci podlehl. Ale to je shoda náhod ... Je mi líto, že je konec. Třeba autorka napíše třetí díl (přimlouvám se).

Janniska
01.10.2019 5 z 5

Hezké pokračování prvního dílu.Sice zde nebylo už tolik vidět dění ve zdravotnictví,spíš ostatní život té doby,ale i tak to bylo velmi hezky popsané.Příjemná sonda do doby mých rodičů.Krásně napsané

Janaves
28.09.2019 5 z 5

Četla jsem i první díl.Opět spokojenost. Knihy paní Körnerové jsou moc fajn.

xena2711
30.08.2019 5 z 5

Pokračování se povedlo. Doporučuji..

ritz
30.08.2019 4 z 5

Moc hezky se čtou knížky této autorky

slev
23.08.2019 3 z 5

Z prvního dílu jsem byla nadšená, ale v druhém už mi "dokonalá" Sylvie lezla trochu na nervy. Ale jo, jako oddychovka dobrý.

milena8281
17.08.2019 4 z 5

Při čtení jsem si zavzpomínala na své dětství, speciálně když autorka popisovala, co si Sylvie nakoupila pro dítě a do domácnosti. Tu kostkovanou deku jsme měli doma taky! :D Ale to v té době nejspíš všichni. Byl to příjemný příběh a bezva relax u čtení. A moc hezky to ubývalo.

Barča21
02.07.2019 5 z 5

I druhý díl je moc pěkně napsaný a opět nechyběla vzpomínka a dobrý popis té doby. Třeba se ještě dočkáme třetího dílu....

Ála1968
22.06.2019 3 z 5

Nebylo to špatné,ale asi jsem čekala trochu něco jiného.Přišlo mi to takové obyčejné,jsem zřejmě zhýčkaná knihami od L.Lanczové v mládí po T.Kubátovou už trochu v dospělejším věku a nyní T.Keleovou-Vasilkovou

petula22
04.06.2019 5 z 5

Vydařené pokračování...paní spisovatelka zkrátka umí vyprávět :-)

Ladiva
25.05.2019 3 z 5

Prvý diel som nečítala, ale pri čítaní voľného pokračovania to neprekážalo. Autorka všetko, čo sa viazalo k predchádzajúcim udalostiam dovysvetlila. Kniha je veľmi "chytľavá", keď som sa začítala, už ma nepustila. Jediné, čo mi vadilo, bolo vykreslenie hlavnej hrdinky. Sylvia nemala jedinú negatívnu črtu. Všetko dokázala vyriešiť, ku každému bola milá, skromná, nekonfliktná - jednoducho 21 ročná superžena.

JancaMia
13.05.2019 5 z 5

druhý díl o životě mladé sestřičky ...opět krásně a mile napsané ..

mariva
03.05.2019 5 z 5

Další výborná kniha z doby nedávno minulé, kterou si moje generace velmi dobře pamatuje. Mladším snad připomene, že se tehdy opravdu nežilo tak snadno, jak se nám dnes mnozí snaží namluvit. Knížka se četla jedním dechem, přečetla jsem ji téměř na jeden zátah. Tentokrát ne proto, že bych byla tolik zvědavá, jak vše dopadne, ale pro samý požitek z četby, pro navození vzpomínek na dobu, kterou jsem taky prožila. Prostě proto, že se kniha báječně četla.

Jirinamac
23.02.2019 5 z 5

Pěkná knížka. Sice jsem první díl nečetla, ale myslím, že to tak moc nevadilo. Při čtení si člověk uvědomuje, co věcí se změnilo za tak krátkou dobu. Byty, půjčky, porodnice.... Tak maloměšťácké názory rodičů snad už dneska také nebývají. Díky za dnešní dobu. Rozhodně vyhledám i předchozí díl.

lapagerie
22.02.2019 4 z 5

Druhý díl "Sestřičky" se mi líbil více než první. Sylvie vyzrává, stejně i její vztah. A svatbou to nekončí, právě naopak...

Misha224
20.02.2019 4 z 5

I druhý díl je velmi čtivý,oddychovka, která nezklame. Jde o pokračování života mladé sestřičky Sylvie.

faraonka
07.01.2019