Propast času

Propast času https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269697/mid_propast-casu-FYv-269697.png 4 513 167

Propast času série

Vysokoškolačka Toňa se jednoho rána probudí na chalupě v jižních Čechách a zjistí, že je něco špatně: městečko, které by měla vidět z okna, tam není. Na jeho místě stojí hustý les a silnici, která k němu vedla, utíná nepochopitelný ostrý řez. Brzy zjistí, že – jakkoli to zní neuvěřitelně – v lese se nachází značně nepřátelský svět 12. století. V Českých Budějovicích, kam se záhy dostane, vládne zase 16. století. Útočící římští legionáři a jednotka německé armády z druhé světové války už jsou opravdu trochu moc... Román pohrávající si s důsledky poruchy časoprostoru je unikátní a vysoce zábavnou četbou, která potěší nejen fanoušky fantastiky. Kniha vyšla se dvěma variantami obálky - město/les a tank s postavami.... celý text

Jipe01
05.09.2019 5 z 5

Je to jedna z knih, která mě prostě nepustila, nemohl jsem spát, nebyl čas na nic jinýho, musel jsem vědět co bude dál. Pan Bureš píše fantasticky. Skvělý román i nápad a dokonalý prožitek. Ze začátku to trochu vypadalo jako román pro náctiletý, ale názor jsem brzo změnil. Násilí i napětí je tu opravdu dost. Určitě doporučuju.

michaella03
01.06.2019 5 z 5

Knihu jsem dostala asi před třemi lety k narozeninám, začala hned číst, ale dostala jsem se jen do půlky. Teď jsem si pořídila zbylé dva díly a první začala číst znovu.
Kniha je velmi dobrá. Vzhledem k vysvětlení na konci, co všechno lidstvo udělalo, neudělalo a mohlo udělat, by bylo dost možné, že by se to i třeba stalo.
Hlavní hrdinka se mi líbila, sympatická, dokázala jsem se do ní vžít. Nejoblíbenější kapitoly byly z pohledu legie - Toňa a Lucius.
Jsem ráda, že v české tvorbě této doby najdeme něco, jako je Propast času.

pollyanna
28.05.2019 1 z 5

Román se mi nelíbil. Ze začátku to bylo slibné, nápad je opravdu zajímavý. Ale nakonec se z něj vyklube béčkový rádoby milostný román s tematikou cestování v čase. A že se těch časů v knížce pomíchalo nenadále hodně. Téměř dokonalá superhrdinka, která si poradí v každé době, nahota, narážky zbytečného charakteru, násilí, nechytlavé dialogy... Zvládla jsem tak do půlky, s přemáháním, dál číst nebudu.

nickol
27.05.2019 5 z 5

Kniha mě naprosto nadchla a to nejsem fanouškem sci-fi žánru. Knihu jsem měla doma skoro čtyři roky . Nechápu, že jsem přečtění této knihy tak dlouho odkládala. Těším se na další díl.

sel123
18.04.2019 2 z 5

Ze začátku jsem byl celkem našenej. Knihy tohodle typu já rád. Bohužel později se tam celkem dost promítá něco jako červená knihovna, multikulti názory, genderová vyrovnanost ..... prostě věci které se do doby a situaci vykreslených v knize vážně nehodí. A nelogičnost vážně rád nemám. Bohužel další díly jsou v tomhle ohledu ještě horší.

DuncanIdaho
17.02.2019 5 z 5

Skvělá kniha založená na skvělém nápadu. Nevím, jestli je tento nápad originální, ale je prostě skvělý. Je to kniha, od které se jen těžko odtrhává. Bohužel, jsem neměl tolik času na její čtení. Je zde popsáno hrdinství, láska, fanatismus, mocichtivost, sebestřednost, ... Jednoduše řečeno, jsou tu popsány mnohé lidské charaktery. Je zde popsán i střet různých civilizací, jejichž třecí plochy jsou způsobeny velkou časovou vzdáleností těchto civilizací.

alissis
16.02.2019 5 z 5

Hned od začátku mě kniha zaujala, nemohla jsem ji odložit. Příběh byl plný zvratů. Konec mě překvapil a ukápla mi slza. Knihu doporučuji milovníkům časové zápletky.

rudolf2639
07.01.2019 5 z 5

Tak toto je důkaz že Češi umí psát světovou literaturu. Toto je tak dokonale propracovaný vesmír se strhujícím dějem, který jsem u Clarka, Asimova nečetl. Snad Den trifidů na mě takhle zapůsobil. Je to scifi na téma Alternativní historie a srážka civilizací + rozdílné technologie. Dle mého Originální nápad

Arev122
31.12.2018 5 z 5

Pěkná, zajímavá a vtipně psaná knížka něco z historie +sci-fi, kdy se v důsledku zhroucení časoprostoru setkávají různé epochy vývoje lidstva- např. středověké Budějovice jsou dobity římskou armádou a tím zachrání před inkvizicí studentku ze současnosti. Její osud je pak vlastní románová zápletka.

Okoslav
24.12.2018 5 z 5

Čas se zhroutil. Tam, kudy ještě včera vedla dálnice, se dnes prohánějí kališníci na koních, a na místě někdejší moderní megapole stojí antický římský vojenský tábor. Jak snadné je stát se bohem pravěkých předchůdců dnešních lidí? Mají římské meče a novověké muškety šanci proti modernímu tanku? A podaří se oddanému služebníkovi Třetí říše vytvořit na troskách někdejších světů novou Velkoněmeckou říši?

Propast času je pro mě velké, velké překvapení. A to rozhodně v dobrém. Roman Bureš vytvořil zbrusu nový svět, který doslova seskládal ze střípků nejrůznějších historických i budoucích epoch - a vrhl do něj své nic netušící postavy.

Pokud vás baví alternativní historie, časové paradoxy, starověký Řím, vojenská technika, dystopické romány nebo třeba "jen" příběhy, v nichž hrají prim ženy, bude vás Propast času bavit. Fakt hodně moc.

gordon13
15.12.2018 5 z 5

Přiznám se, že jsem měla trochu strach, že to bude příšerná zmatlanina, ale jsem opravdu nadšená, strašně se mi kniha líbila, pan Bureš je výborný vypravěč, mistrně pospojoval všechny nitky..napínavé, zajímavé,prostě skvělé!

ivca79
13.12.2018 4 z 5

Knížka super. Nebylo to vyloženě že bych se nemohla odtrhnout, nebo musela dočíst kapitolu, ale určitě baly hodně čtivá. Jdu na druhý díl :)

Marejka
03.12.2018 5 z 5

První kniha, kterou jsem od autora četla. Napínavé, zajímavé téma, ale potřebovala jsem na čtení mít klid, jinak se mi ztrácely souvislosti a musela jsem se vracet.

groula
25.11.2018 5 z 5

Absolutní bomba. Od začátku do konce sem nemohl knihu odložit. Geniální nápad prolínání času. A hlavní hrdinka, rezava Toňa mě hodně bavila. Vlastně úplně nejvíc. Vždycky jsem se těšil na kapitoly s ní.
Kdyby to napsal Kotleta tak tam bude víc sexu a možná by to mělo i trochu větší drajf. Ale i tohle je fakt neuvěřitelně ctiva kniha.
Tak fofrem na další díl....

hanzmb
16.11.2018 5 z 5

Bezvadné pohodové čtení. Prolínání časových pásem není nic nového, ale hned několik, to si nedokážu vybavit, že by to bylo použito. Navíc psáno sympatickým "českým" způsobem bez zbytečné pompéznosti.

Bašťák
05.11.2018 5 z 5

Kniha mě ohromně bavila. Autor zaslouží velké ocenění, a česká stopa v knize je fajn a není nijak násilná. Super. Dějové linie se skvěle prolínají, nejvíc mě bavily rozdílné pohledy jednotlivých postav na průběh stejné události. V některých situacích jsem měl tendenci se až smát, jak byl pohled na průběh událostí u postav z různých časů rozdílný. Ve skutečnosti je to však spíše k pláči, pokud by se něco takového skutečně stalo, asi by to byla pro zúčastněné naprostá katastrofa a hrůza. Už se těším na druhý díl.

Janinkaa
26.10.2018 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, četla se dobře, jedním dechem. Neotřelá myšlenka, několik historických období dohromady.. určitě doporučuju. Těšila jsem se na pokračování, ale to se mi už nelíbilo.

RADOST
13.09.2018 4 z 5

Kniha mě bavila, myšlenka smíšení časů a soužití či nesoužití lidí z různých dob mě zaujala. Těším se na další díly, chci znát autorovu vizi dalšího vývoje po zmatení časů.

whiolet
10.09.2018 4 z 5

Já moc sci-fi žánr nevyhledávám,ale tohle byl dobře namíchaný mix.
Příběh mě bavil,co se týče římských vojáků a jejich velitele Luciena,tak ti neměli chybu,naopak německý důstojník mě moc nenadchnul.
Každopádně to bylo fajn čtení.

DericCaster
27.08.2018 5 z 5

Tak mě se kniha velmi líbila. Zajímavá sci-fi myšlenka - roztříštěnost času - ale myslím, že ta sci-fi část není u této knížky vůbec podstatná. Líbí se mi, že i když autor situuje hlavní děj na jih evropy, nezapomíná občas zmínit i naší domovinu. Je fakt, že hrdinka občas působí dojmem "všeznám" no ale srovnalli bych své (řekl bych zcela průměrné) znalosti s o 2000 let starším římanem, asi bych působil stejně... Už se těším na pokračování.