Propast času

Propast času https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269697/mid_propast-casu-FYv-269697.png 4 513 167

Propast času série

Vysokoškolačka Toňa se jednoho rána probudí na chalupě v jižních Čechách a zjistí, že je něco špatně: městečko, které by měla vidět z okna, tam není. Na jeho místě stojí hustý les a silnici, která k němu vedla, utíná nepochopitelný ostrý řez. Brzy zjistí, že – jakkoli to zní neuvěřitelně – v lese se nachází značně nepřátelský svět 12. století. V Českých Budějovicích, kam se záhy dostane, vládne zase 16. století. Útočící římští legionáři a jednotka německé armády z druhé světové války už jsou opravdu trochu moc... Román pohrávající si s důsledky poruchy časoprostoru je unikátní a vysoce zábavnou četbou, která potěší nejen fanoušky fantastiky. Kniha vyšla se dvěma variantami obálky - město/les a tank s postavami.... celý text

ajucha
04.01.2016 5 z 5

Mám ráda příběhy, ve kterých se zdánlivě nijak nesouvisející dějové linie různě prolínají a nakonec se střetnou na konci. Propast času je přesně taková. Navíc je skutečně návyková. Hltala jsem kapitoly-jednotlivé dějové linie, jen abych se co nejrychleji dostala k těm ostatním, které před tím skončily otevřeně. Byl to začarovaný kruh, mělo to neskutečný drajf a já měla knihu za dva dny přečtenou. Postavy mají charisma a nejsou to žádní idioti, kteří jednají předvídatelně. Historické úseky, stejně jako vzdálená budoucnost byly autentické a doslova ožívaly. Pro mě obrovské překvapení (děkuju ježíšku) a v porovnání s občas nudnými světovými bestsellery možná nejlepší kniha loňského roku.

pajinkad
26.12.2015

Právě jsem dočetla toto jedinečné dílo a musím přiznat, že jsem absolutně uchvácena. Pro mě jedna z nejlepších knižních novinek tohoto roku. Doufám, že se dočkáme pokračování, protože to se zde přímo nabízí :).

Marhola
23.12.2015 5 z 5

Úžasně nakombinovany příběh. Doporučuji přečíst všem. Je zde kus z minulosti, současnosti i budoucnosti. Každý najde to své.

Lucipeci
16.12.2015 5 z 5

V noci jsem dočetla. Pro mě veliké překvapení a doufám, že se dočkáme pokračování :-) Po skvělém úvodu byla pro mne prostřední část místy lehce zdlouhavá, ale ni hrozného. Poslední třetina pak opět nabrala na spádu. Samozřejmě mě potěšilo i umístění části děje do Budějc :-) A největší sci-fi věc z celé knížky??? Čtyřproudová dálnice až k Budějcům umístěná v páse "současnosti" :-D

Zir
14.12.2015 5 z 5

Vynikající. V české knižní produkci je to skoro úkaz. Autor do svého románu nemotá zbytečné aktualizační pentličky, jeho vize budoucnosti (a minulosti) je živá a pravděpodobná a přitom nesmrdí hodinou dějepisu. Ani si nevzpomínám, kdy naposled jsem měla v ruce něco tak čtivého... tohle je kniha, kterou vážně a doslova nešlo odložit. Jestli si chcete užít dobrodružnou jízdu se sympatickou hrdinkou napříč cca třemi tisíciletími, tak si to běžte koupit. Hned.

Isew
05.12.2015 5 z 5

Pak, že nemáme v současnosti kvalitní české autory. Skvělá knížka. I popis budoucnosti je naprosto reálný. Trochu jsem se obávala, jak dopadne prolnutí různých časových období. Zbytečně. Strhující. Nedá se odtrhnout. Ideální na zfilmování. Velmi mě mrzí, že takto kvalitní knížka, kterých opravdu není moc, nemá vůbec žádnou propagaci. Cožpak vydavatel neví, jaký poklad a potenciál má v ruce? Je mi smutno z toho, že se propagují knihy, které ani zdaleka nedosahují kvalit Propasti času. A o této knize téměř nikdo neví. To je obrovská škoda, protože nic lepšího jsem už pár let nečetla.

agnes25
02.12.2015 5 z 5

Naprosto skvělá kniha,prolínají se v ní různá časová období.Nemohla jsem se od ní odtrhnout,velmi čtivá,svižný,přehledný děj.