Projekt manželka

Projekt manželka

Originální, humorný, dojemný i romantický příběh se svérázným a naprosto neodolatelným hlavním hrdinou vás zaručeně pobaví! Nevíte, jak najít dokonalou manželku? Vytvořte dotazník... Don Tillman se chce oženit, ale stále nemůže najít tu pravou. Jeho problém má vyřešit Projekt Manželka, a tak navrhne šestnáctistránkový dotazn... celý text

Nevíte, jak najít dokonalou manželku? Vytvořte dotazník...
Don Tillman se chce oženit, ale stále nemůže najít tu pravou. Jeho problém má vyřešit Projekt Manželka, a tak navrhne šestnáctistránkový dotazník, který mu má pomoci najít dokonalou partnerku. Rozhodně to nemá být barmanka, kuřačka, která ještě navíc ráda pije alkohol a chodí věčně pozdě.
Ale Rosie Jarmanová je přesně taková! Taky je energická, inteligentní a krásná a i ona někoho hledá – chce poznat svého biologického otce. Při svém pátrání narazí na profesora genetiky Dona a ve vteřině mu obrátí život naruby...
Román se stal celosvětovým fenoménem a práva na vydání se prodala do více než třiceti zemí. Společnost Sony Pictures koupila práva na jeho zfilmování. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/17_/174600/projekt-manzelka-174600.jpg 4.2315

Don Tillman (1.)

The Rosie Project (2013)

Literatura světová, Humor
Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

Heyhey

Na odpoledne, legrační.

vipera

Hledala jsem nějakou úsměvnou oddychovku a přesně tohle kniha splnila :-) Nic víc, nic míň

Kikty

Velmi vtipná svižná knížka s neuvěřitelně sympatickým hlavním hrdinou. Kdybych mohla, dám těch hvězdiček i 6, opravdu vydařené :)

gleti

Čtivá kniha, o tom, že přestože nám osud nerozdal ty nejlepší karty, záleží jen na jedinci, jak s nimi naložíme.

Silmarien

Bolo to skutocne vyborne!
Co sa stane, ked sa akademik a genetik Don trpiaci Aspergerovym syndromom rozhodne najst si manzelku? Nic, co by sme cakali... (hoci po podobnej vete cakame vsetko len nie ocakavane :-)). Nadych detektivneho patrania sa skvele miesa s Donovou kazdodennostou a specialitkami jeho rozmyslania, priatelia Gene a Claudia dobre dokresluju mozaiku a Lily, hoci ju nezazijeme ani na minutku, je moj top charakter :-)
Naozaj to bolo dobre, tesim sa na pokracovanie :-)

Chytuš

Takové spíš holčičí čtení, i když vyprávěné mužem. Don byl v mnoha ohledech výborný, vtipný a okouzlující, ale typicky aspíkovským způsobem, tak držím palce, aby ten vztah Rosie nervově vydržela (já bych to asi nedala...). Trochu mě mrzelo, že výsledek Projektu otec jsem prokoukla moc brzo, ale i tak bylo putování se sběrem DNA milé a úsměvné. Odpočinkové.

Anasa

Milé čtenářky, doporučuji tuhle knížku mít při ruce, třeba v nočním stolku. Až bude někdy naštvané na své blízké muže, až budete vrtět hlavou nad mužským chováním, zalistujte. Určitě si za chvílí s úsměvem řeknete, ale on ten kolega, manžel, brácha ... je úplně zlatý! Dona Tillmana si zamilujete, ale jen na papíře!

happy-smile

Skvělá knížka, za mě sto procent. Při čtení jsem měla na tváři neustále přiblblý úsměv. Bavila jsem se od začátku do konce a Donovi jsem celou dobu fandila. Graeme Simsion má podle mě ohromný talent a doufám, že od něj vyjde ještě něco dalšího.

Beeper

Velmi mile a vtipně napsaná kniha. Ideální odpočinek

mankurt

Kniha se četla jedním dechem. Skvělé čtení o tom, jak už i tak neprostý fakt hledání vhodné manželky může zkomplikovat Aspergerův syndrom a jak si s tím dotyčný poradí. Báječně jsem se pobavila. :-)

Kešu1981

Příběh Dona, muže s Aspergerovým syndromem o hledání "té pravé", což ve finále je právě Rosie...romantika a humorně podané nahlédnutí do života lidí s AS...autor mě svým příběhem uchvátil :o)

Sagisia

Rosie a Dona si prostě nelze nezamilovat... A našla jsem recept na humrový salát z balkonové večeře: http://www.ezard.com.au/news/all/2013-04/life--love-and-lobster-on-tuesdays . Jak bude hezky, vyzkouším :)

terezamarsik

Inteligentní, poučná a hlavně zábavná kniha. Postavu Dona jsem si neuvěřitelně oblíbila a kniha je opravdu vtipná, aniž by si z někoho nevhodně dělala srandu. Časem si ráda přečtu i další díl.

koala
03.10.2016

Zábavné a roztomilé ... i když autismus ve skutečnosti asi moc roztomilý není! Doporučuji.

vandalka
03.10.2016

Pokud patříte mezi fanoušky Big Bang Theory, vězte, že Sheldon se nekoná. Koná se Don, který působí jako výsledek fantastického experimentu vytvořit kombinaci Sheldona s Leonardem. Pokud nevíte, o čem mluvím, představte si sociálně neobratného vědeckého pracovníka s potenciálním Aspergrovým syndromem, který si hledá životní partnerku. Milé odpočinkové čtení, předvídatelné, v zásadě romatika maskovaná mužským úhlem pohledu.

babsi66
26.09.2016

Že bych se u čtení válela smíchy pod stolem, to určitě ne. Ale jako sonda do vnímání člověka s Aspergerovým syndromem, který řeší problém jak najít "tu pravou", je to fajn.

Vzhledem, k tomu, že story na téma "jak najít toho pravého/pravou" bylo už milionkrát zpracováno za doprovodu mnoha více či méně trapných/vtipných/neuvěřitelných historek, dovedu si představit, že vzhledem ke specifikům AS mohl autor z tématu vytřískat mnohem víc. V rámci oddechovek je to však určitě to lepší, po čem se dá sáhnout.

Ladiva
24.09.2016

Ako námet to nebolo zlé, ale príliš ma to nebavilo. Knihou som sa ,aspoň zo zotrvačnosti, prehrýzla, ale sľubovala som si od nej viac, než mi poskytla.

Horselen
07.09.2016

Nemůžu si pomoci, ale Don se mi zdál ze začátku hrozně protivný - hlavně tím, že měl naplánovanou téměř každou minutu svého života a jeho stereotypní chování mě dohánělo k šílenství :D (ale chápu, že právě v tom tkvěla jedna z hlavních myšlenek knihy).
Oproti ostatním jsem z titulu nebyla nijak zvlášť unešená, nicméně knížka je příjemná, oddychová a poměrně dobře čtivá. Pasáže z genetiky a vytříbený slovník jí přidaly na originálnosti.

tweed
29.08.2016

Naprosto jedinečná kniha, samotná dějová linka není v jádru nějak nová či překvapivá, to co však dělá knížku výjimečnou je Don, z jehož pohledu je kniha napsána. Jeho myšlenkové pochody a slovní obraty ozvláštní i nejobyčenější situaci, nejednou jsem se zasmála a hned po dočtení jsem se vrhla na druhou knížku!

lencin
19.08.2016

Vtipná a dobře se čtoucí kniha. Miloučkou formou popisuje obtíže života člověka s Aspergovým syndromem a jeho vztahy k ostatním lidem.

cukrovka
28.07.2016

Skvělé a vtipné čtení. Souhlasím s Alma-Nacida o tom, že kdo zná ve svém okolí "aspíka" ví, jak je příběh pravdivý. Pro takového člověka je opravdu těžké navazovat konvenční vztahy. Kniha vtipně ukazuje jak je pro hlavního hrdinu těžké navázat vztah se ženou.

Alma-Nacida
21.07.2016

Jo jo, kdo má ve svém okolí "aspíka", ten ví, jak je tato kniha kromě vtipnosti i pravdivá. Trochu jsem se ze začátku zdráhala, ale jsem ráda, že jsem knihu přečetla a oceňuji vtipnost, která vydržela až do odhadnutelného konce. :)

ajla5
10.07.2016

Skvěle jsem se bavila!

Liana
08.07.2016

Veľmi pekná knižka. Pobavila som sa pri nej. Občas aj nahlas zasmiala. Na konci takmer aj slzu vyronila. Odporúčam. A vrhám sa na pokračovanie.

Lenka40
22.06.2016

Od Projektu manželka jsem měla asi moc vysoké očekávání . Knihu jsem přečetla na dvakrát musela jsem si mezi to hodit jiné čtivo.protože mě to prostě nebavilo . Po měsíci jsem se k ní vrátila a dočetla jsem ji . Musím říct že jsem se u ní ani nezasmála je to prostě čtivo u kterého se nemusí moc myslet .Jedno vím jistě do dalšího dílu Projekt potomek se určitě nepustím .

Lolila
08.06.2016

Knihu som dlho odkladala, ale prekvapila ma. Don bol od začiatku zaujímavý chlapík:-) - ako s nadhľadom zvláda život okolo seba tým svojím spôsobom, ako si vie všetko logicky vysvetliť. Bolo to vtipné, oddychové a niektoré časti stoja aj za zamyslenie.

Market = )
29.05.2016

Knížka mě vážně nadchla, přišla mi vážně skvěle propracovaná. Klobouk dolů před autorem.

blankaa89
10.05.2016

Super oddechové čtení. Díky mému oboru, který jsem studovala, mi je problematika "aspíků" blízká a proto pro mě některé reakce nebyly tak vtipné nebo nečekané, protože jsem prostě mnohdy očekávala, že tak hlavní postava bude reagovat. A i když se mi kniha celkem líbila, není to ten typ knihy, kterou bych označila za oblíbený. Druhý díl se tedy nechystám číst.

Cher
26.03.2016

Velmi příjemné oddychové čtení se spoustou humoru.

Ivon40
24.03.2016

Bolo veľmi vtipné vidieť bežné životné situácie očami človeka, ktorý má všetko "natabuľkované" a vypočítané. A tá jeho pamäť a okamžité odhady BMI...skrátka sranda.