Proč obrazy nepotřebují názvy

Proč obrazy nepotřebují názvy

Kolik je na světě originálů, co všechno změnil černý čtverec a proč by někdo kradl pisoár? Na takové a mnohé další otázky nabízí odpověď tato vizuálně hravá kniha o moderním umění. Publikace poprvé představuje nejvýznamnější období historie výtvarného umění snadno pochopitelnou a zábavnou formou, která zaujme jak děti, tak jejich rodiče. Malí i velcí čtenáři se mohou dozvědět, jaký je rozdíl mezi galerií a muzeem nebo co je to aukce a depozitář. V knize naleznou navíc napínavý detektivní příběh v komiksové podobě a obrazový rejstřík slavných umělců a jejich děl. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/22_/227569/proc-obrazy-nepotrebuji-nazvy-hkS-227569.jpg 4.433
Pro děti a mládež, Encyklopedie, vzdělání
Vydáno:, Labyrint

veverka2012

Skvela kniha

kamibe
11.11.2015

Výborná kniha i pro dospělé, kteří nedostali dobrý základ a v oblasti výtvarného umění se tolik neorientují. Časová osa na konci knihy je skvělý nápad.

Nielada
03.09.2015

Naprosto špičková kniha o umění!!! Ačkoliv je pro děti (asi spíše trochu starší), neudržela jsem se a musela jsem číst a číst a číst. Jsou v ní skvěle vysvětleny základní poznatky o malířství, umění, uměleckých směrech, o tom, jak to chodí v galerii... Až půjdu příště do galerie, moc bych si přála, aby mě doprovázeli autoři knihy.

Prosím, napište ještě něco :-)

Eskandriel
12.08.2015

Příběh v naučné knize? Proč ne! Úžasná kniha pro starší děti i pro dospělé. Nadchlo mě krásné zpracování a přehlednost, autoři si s tím museli vyhrát. Magnesia Litera 2015 naprosto zaslouženě :) Recenze v záložkách.

Honzeecheck
30.01.2015

Skvělá kniha, kdyby byl trošku lepší příběh tak bych neváhal doporučit i dospělým. Anebo naopak příběh vypsutit úplně, to nejdůležitější je stejně v těch poutavých a civilních dialozích. Každopádně povinnost pro všechny, kteří si někdy řikaj: "taková mazanice, to bych zvládl taky"

efka.saf
18.01.2015

Skvělá knížka! V době, kdy je problém výtvarné umění přiblížit běžným lidem, natož pak dětem, ční tato kniha v literatuře jako vidle z hnoje. Skvěle a poutavě napsáno, umění přiblíženo dětskému myšlení a navíc ještě okořeněno jednoduchým detektivním příběhem. Knížku jednoho krásného dne určitě pořídím svým dětem :).