Proč spolu před svatbou nebydlet a nespat - 50+ otázek a odpovědí

Proč spolu před svatbou nebydlet a nespat - 50+ otázek a odpovědí https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318269/bmid_proc-spolu-pred-svatbou-nebydlet-a--45C-318269.jpg 3 9 5

karlonosik
27.03.2024 5 z 5

Ignorujte negativní komentáře, které dávají 0 hvězdiček. Tohle je útlá knížečka, kde autor shrnuje dotazy mladých lidí po přečtení prvního dílu k tématice vztahů a chození a hezky ho doplňuje. Jasně, je to náročné žít. Ale krásné. Doporučuji k přečtení spolu s prvním dílem.

viktorinkaTerez
09.05.2023 odpad!

Dám vám 50+ důvodů, proč tuhle knížku hodit do krbu.

Amneris
24.05.2021 5 z 5

Zajímavá knížka ze série PROČ, která stojí nejen za přečtení, ale i za zamyšlení, i když v dnešní době už je málo párů, kteří by se svým poprvé počkali až po svatbě. Myšlenka je to však krásná.

Sobolosh
19.08.2020 2 z 5

Odložit sex až po vzájemném sblížení a poznání se není nic nového. Autor je jednostranně zaměřen. Hledá všemožné podpůrné argumenty pro předem vykonstruovanou teorii. Například biologický a imunologický význam mikrochimérismu není dosud zcela jasný ani vědcům a lékařům, kteří se touto problematikou zabývají. Z druhé strany nelze autorovi a knize upřít celkem rozumná doporučení. Třeba věk navázání vztahu a svatby, prožít na počátku vztahu cestu (třeba do Jiljí), společnou práci apod. Nejsem nábožensky založen a jiné knihy autora jsem nečetl, ale možná i přečtu. Kniha se mi dostala do ruky náhodou při návštěvě kostela na cestách. Dala mi jí studentka církevního gymnázia, kterou obsah oslovil.

DK197
08.12.2019 3 z 5

KNIHA: Nejsem věřící. Možná proto jsem si knihu ze zvědavosti přečetla. A verdikt je asi takový, že s něčím souhlasím a s něčím ne. Ono je těžké, když o sexu mluví někdo, kdo má jen jednu sexuální zkušenost. Já to nekritizuji. Ale domnívám se, že takový člověk těžko pochopí, že sexuální pud a lidská psychika je složitější, než jen, že každý MŮŽE počkat a všichni se následně MOHOU v manželství sexuálně sehrát. Tak to bohužel reálně nefunguje.

Ale myšlenka, že člověk čeká, aby se někomu odevzdal se vším, je krásná. A některé další postřehy taktéž. Jenom z tohoto komentáře nechci dělat filosoficko-náboženskou debatu, což by tak nepochybně dopadlo, jelikož každá ta myšlenka se dá následně okomentovat.

sexualita křesťanská výchova sexuální morálka

2014  79%Proč spolu před svatbou nebydlet a nespat
2016  56%Proč spolu před svatbou nebydlet a nespat - 50+ otázek a odpovědí
2013  67%Proč
2017  75%Proč se stávat jedním tělem
2018  67%Proč a jak se modlit růženec?

Kniha Proč spolu před svatbou nebydlet a nespat - 50+ otázek a odpovědí je v