Priznania štyridsiatničky, ktorá si pos*ala život

Priznania štyridsiatničky, ktorá si pos*ala život https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447078/bmid_priznania-styridsiatnicky-ktora-si--sXg-447078.jpg 4 169 60

Aj ženy typu Bridget Jonesovej jedného dňa zostarnú a obzrú sa za svojím životom. Hrdinka tejto knihy je modernejšia, zrelšia, ocitla sa na križovatke a samozrejme verí, že o rok o tomto čase už bude niekde úplne inde, pretože svoj život od základu zmení, urobí jednoducho hrubú čiaru a všetko bude úplne inak. Pred tým sa však k zopár veciam musí priznať... Vtipný príbeh ženy tesne po štyridsiatke, zapísaný formou denníka, v ktorých sa nájde každá žena, či už slobodná, vydatá, rozvedená, bezdetná, alebo s deťmi...jednoducho každá, ktorá má občas pocit, že jej všetko padá na hlavu, večne nemá peniaze, nič nestíha, nezvláda a jej život mal by predsa o niečom úplne inom...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Noxi

More Confessions of a Forty-Something F**k Up , 2023

vera4669
22.10.2020 4 z 5

Kniha byla jako fajn oddechovka, rozhodně ze života a mě to bavilo :-)

perpe2a
18.10.2020 3 z 5

Oddechový, ženský román. Příjemné čtení, ale nic extra nečekejte.

Gallaxy
14.10.2020 3 z 5

Tak trochu jiná AP, bohužel horší... Na můj vkus moc popisných pasáží a nevyhovovaly mi krátké kapitoly. Ale místy jsem se i nahlas zasmála ;-)

GenaK
09.10.2020 4 z 5

S hlavní postavou mám dosti společného, proto jsem se u knihy úžasně bavila.
Je to román, jehož příběh vás nepřekvapí, ale emoce určitě vyvolá.

cornetka
07.10.2020 5 z 5

Čtyřicet mi ještě není, ale i tak mě tahle kniha zaujala svým názvem a tak jsem po ní sáhla. Je to další pěkná oddechovka, ve které budete jednou dole a jednou nahoře, zasmějete se, zažijete i nepěkné okamžiky, ale to k životu zkrátka patří. Chcete-li něco nenáročného, pak je tahle kniha tou správnou volbou.

Grynče
01.10.2020

Super kniha. Je mi přes 40 a celkem jsem se pobavila.

pip11
14.09.2020 4 z 5

Příběh Nell, která se vrací ze Států zpět do rodné Británie. V příběhu ‚Trosky‘ se snaží vyrovnat se se svým dosavadním životem a vybudovat si nový. Staří přátelé, všichni již s vlastními rodinami, bydlení v podnájmu atd. Je to psáno lehkým a zábavným stylem, ale nechybí hlubší pohled do skutečných životů, které jsou tak reálné a upřímné. Bylo to příjemné čtení.

milena8281
10.09.2020 4 z 5

:) Tak tohle se mi líbilo. Jsem 40+, a i když nejsem single, neřeším stejné problémy jako Nell, často jsem jen s úsměvem přikyvovala a říkala Ano, ano, tak to je .... Postřehy byly vtipné a podané s nadhledem. Byla to taková mini terapie.

sabca1520
10.09.2020 4 z 5

Alexandra se vrátila! A s parádou :)
Kniha nezklamala, ačkoliv očekávání po předchozích knihách jsou prostě velká.
Nell je uvěřitelná a příběh má spád.

hapac
08.09.2020 4 z 5

No ano, tak nějak může vypadat dnešní generace čtyřicátnic, ale jak je vidět z příběhu, dá se leccos změnit, zabojovat, něco nechat plavat....život ve čtyřiceti nekončí - naopak.

Adýsek69
31.07.2020 5 z 5

Ve finále úžasný, ale opět mi trvalo se prokousat 100 stránkami než se to pro mě konečně rozjelo. Ale bylo to skutečné a opravdu ze života. Neni mi 40 a nejsem troska, ale jinak je to o dokonalé ženě až to člověka dohalo k slzám.

ivana9593
31.07.2020 4 z 5

Super, oddechové, vtipné, letní čtení, v případě kategorie 40+ s cenným ironickým přesahem. Jako alternativní psychoterapii k tématu letošní Výzvy Knihy o holocaustu, upřímně doporučuji, člověk na chvíli opět dojde nestoudně optimistického pocitu, že lidi nejsou jen zrůdy nebo oběti a své štěstí máme ve svých rukou a hlavách. Nemluvě o tom, že se vám za čas opět začne líp spát i bez psychoprofylaxe.
Ale zpět k dílku: Je to teda krásně pozitivně narůžovo, ale není to rozhodně hloupé, nebere se to ultra vážně (což já speciálně oceňuji) a nabízí (leč nevnucuje) to momenty k zamyšlení nad životními milníky a výzvami,kterým čelíme všichni, intelektuálky nevyjímaje... (teda máme-li to štěstí neřešit nic horšího, k poděkování za což vás zase donutí výše zmíněné jiné téma Výzvy).
Za mě plus za dějovou linku s Cricket a oceňuji, že závěr vyzněl patřičně satisfakčně a motivačně (jak se na tento typ literatury sluší a patří, a jak po četbě o holocaustu bytostně potřebujete), aniž by však svou cukernou koncentrací vyvolal citlivějším jedincům inzulínový šok, gastroezofageální reflux nebo jinou metabolickou nepěknost... :-)
K autorce jsem se vrátila po dlooouuuhe době, neb jsem si přišla na "dívčí románky" už trochu stará, ale věková souhra s názvem díla mě přesvědčila, že ani na Potter není nikdy moc pozdě:-). Jako důkaz pokory a v rámci kontinuální posttraumatické psychoterapie si možná dočtu přeskočená dílka:-).

Pavlína79
23.07.2020 4 z 5

každá je troska, každý den je ale příležitost to změnit nebo změnit alespoň úhel pohledu ...

martineden
05.07.2020 4 z 5

Kniha je něco trochu jako Bridget Jones po čtyřicítce. Není to špatné čtení, taková trochu pohádka pro dospělé, ale pár myšlenek, nad kterými se lze zamyslet, tam je. Pohled na to, jak se cítí bezdětné ženy v hromadě svých šťastnějších vdaných kamarádek s kopou dětí. To je myslím velká deviza této knihy. Protože prostě tak se ženy někdy cítí.

bookcase
03.07.2020 5 z 5

Příjemná oddechovka, autorka trefila hřebíček na hlavičku. Ne všechny čtyřicítky musí být nutně vdané a mít děti. Vtipné a romantické, taky k zamyšlení.

klotylda.ln
30.06.2020 5 z 5

Kniha byla oddychové a příjemné čtení, které mi zrovna naprosto sedlo. Už jen ten název knihy se mě trochu dotýkal :-D Tedy věkem. Četla jsem dokonce nejen před spaním, ale i během dne, na což nemám normálně čas.
Ani by mi nevadilo dopadnout jako tahle "troska" :-)

romanka26
29.06.2020 5 z 5

Moc milá, vtipna oddechova kniha :)

Iva1988
26.06.2020 5 z 5

Moc příjemná oddechovka. Žádné náročné čtení. Líbila se mi.

Ivuska.09
10.06.2020 2 z 5

Pro mě je velmi těžké hodnotit tento román. Nebyl vyloženě špatný, ale po celou dobu jsem měla dojem, že se děj příšerně táhne. Jako by kniha měla tisíc stránek! Chyběla tomu jiskra, nějaký náboj. A nebylo to věkem hlavní hrdinky. Sice je v názvu čtyřicítka, ale podobné věci mohou jistě cítit i mladší a starší ženy. Dějově není v příběhu nic, co by se vám opravdu nemohlo stát a samotný děj snad ani není tím, co mě zklamalo. Možná to byl až příliš jednoduchý styl psaní? Nebo špatný překlad? Nevím. Dočetla jsem, ale byla to nuda.

Lucy.Prochy
03.06.2020 4 z 5

Jako věrná čtenářka Alexandry Potter jsem si byla knihu koupit hned, jak byla k dostání v knihkupectví. I když mi přes čtyřicet není a nedokázala jsem se plně sžít se životem Nell, tak jsem si příběh moc užila (jako vždy). Je to taková oddechovka, která nám připomene, že život je potřeba brát s humorem a na každém dni či situaci zkusit najít něco pozitivního (dělá to ale vtipným způsobem, ne tím klasickým, který nám všem už leze krkem). Uklidňuje nás, že je naprosto v pořádku, když se život neodvíjí tak, jak jsme si ho naplánovali. A v neposlední řadě nám dokazuje, že i když to vypadá, že ostatní lidé mají perfektní život, nemusí to vždy být pravda. Kniha se četla jedním dechem a vřele doporučuji!