Priznania štyridsiatničky, ktorá si pos*ala život

Priznania štyridsiatničky, ktorá si pos*ala život https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447078/bmid_priznania-styridsiatnicky-ktora-si--sXg-447078.jpg 4 169 169

Aj ženy typu Bridget Jonesovej jedného dňa zostarnú a obzrú sa za svojím životom. Hrdinka tejto knihy je modernejšia, zrelšia, ocitla sa na križovatke a samozrejme verí, že o rok o tomto čase už bude niekde úplne inde, pretože svoj život od základu zmení, urobí jednoducho hrubú čiaru a všetko bude úplne inak. Pred tým sa však k zopár veciam musí priznať... Vtipný príbeh ženy tesne po štyridsiatke, zapísaný formou denníka, v ktorých sa nájde každá žena, či už slobodná, vydatá, rozvedená, bezdetná, alebo s deťmi...jednoducho každá, ktorá má občas pocit, že jej všetko padá na hlavu, večne nemá peniaze, nič nestíha, nezvláda a jej život mal by predsa o niečom úplne inom...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Noxi

More Confessions of a Forty-Something F**k Up , 2023

lucakuca
05.11.2021 5 z 5

Jasně, že jsem troska. Jasně, že to nikdo neví. Jasně, že se troskuju doma o samotě.
Milé, skutečné, ženské, vážné, zábavné, romantické. Užila jsem si to. :-)

KateTheBlogger
12.07.2021 5 z 5

Knížka mě neskutečně bavila. Nell je sympaťanda a knížka je skvěle napsaná. Alexandra Potter je zkrátka autorka, která mě nikdy nezklame.

jana0338
08.07.2021 4 z 5

Knížka mě bavila , Nell sympatická hrdinka , několikrát jsem se smála nahlas , možná proto , že je mi taky přes 40 :-)

bakamova
23.06.2021 5 z 5

Moc příjemné čtení. Vtipné i k zamyšlení. Doporučuji.

Jurajovamaka
30.05.2021 5 z 5

Táto kniha ma veľmi milo prekvapila . Je to veľmi príjemná oddychovka doplnená vtipom a humorom.
Takže sa nielen poriadne zasmejete ale aj začnete rozmýšať nad vaším životom.
Určite odporúčam prečítať.
❤❤❤
Ďalšie moje recenzie na knihy istagram: majusikboxxy ♡

Vladii
18.05.2021 5 z 5

Od Alexandry Potter jsem četla snad všechny knížky a jako autorka mě prostě baví. Vždy po pár stránkách si novou hrdinku oblíbím a začnu s ní prožívat její život, radosti i trápení. Nejinak tomu bylo i tentokrát, i když téma bylo jiné než obvykle. Příjemným bonusem je číst knihy v angličtině, člověk si může obohatit slovní zásobu o aktuální jazyk a nemusí řešit špatný překlad, na který tady v recenzích někdo upozorňoval.

Ann98
09.04.2021 5 z 5

Líbilo se, i přesto, že do věku hrdinky (i její situace) mám stále ještě daleko. Hlavní hrdinka mi byla neskutečně sympatická svojí "ztřeštěností", ale zároveň i tím, jak se dokázala poprat se všemi těmi nároky a různými očekáváními ze strany společnosti. Jedná se o velmi aktuální téma. Vždyť na tom být svobodná po čtyřicítce není vůbec nic špatného. Ne každá žena se chce v životě vázat. Problém je, že společnost je v tomto ohledu špatně nastavená a pohlíží na to jako na něco nepřijatelného. S odstupem času si troufám říct, že na tom Nell byla mnohem lépe než některé její kamarádky. Kniha nabízí strašně moc pohledů k zamyšlení a pro mě je Nell něco jako hrdinka. Kniha je vtipná, události mají spád a dobře se čte.

Mimochodem skvělá mi přijde metoda si po každém dnu sednout a sepsat si "VĚCI KTERÉ MĚ/MI POTĚŠILY/UDĚLALY RADOST" stejně jako to praktikovala hlavní hrdinka. Člověk si zrekapituluje svůj den a může na zpackaném dnu najít i plno pozitivních maličkostí.

Harmonika_one
04.04.2021

Příjemná oddechovka. Je-li Vám řekněme 35+ plus a váš život není takový, jaký jste si představovala nebo jaký je na vás společností očekáván, jste-li poslední singl z party kamarádek, nemáte-li partnera, manžela a dítě, s Nell se určitě ztotožníte.
Nicméně oproti jiným knihám AP tato něco postrádá (a mnoho motivů už bylo v "Není přání jako přání") I když tu jistý děj je, je jakoby upozaděn, z knihy vyčnívá především vyrovnávání se s tím, když se cítíte jako troska středního věku. Jde spíš o terapeutickoku knihu (nejste v tom samy) než zasněnou "romanťárnu", u které při čtení alespoň na chvilku uniknete realitě. Naději vám kniha dá, několik mouder se mnou zarezonovalo, nejvíc str. 241 – "odvaha říct já nevím".
PS: Moc bych si přála znát někoho jako Cricket, nebo být v jejím věku jako ona.

BlueTer
29.03.2021 4 z 5

Taková super oddechovka, která vám ukáže že i ty nejhorší trable jde překonat s úsměvem.
Já mám tuto autorku strašně ráda, píše příjemně a lehce se čte. I když jsem zatím jenom troska po dvacítce, dokážu se s Nell ztotožnit.

Ív688
26.03.2021 3 z 5

Já už mám i po padesátce, usmívám se, tahle kniha mi ale přišla vhod, hlavní hrdinka se vzpamatuje z rozchodu a následně se znovu odlepí ode dna a začne nový život s novou láskou a tak to má být...jde se dál a v podstatě máme všichni stejnou zkušenost...příběh se mi četl dobře a klidně bych si přečetla knihu znovu...

Sarka25
02.02.2021 4 z 5

Teto knize bohužel a nerada musím dát pouze 4 *. Alexanru miluju, píše uzasne knihy ale tahle se me líbila ze všech nejmíň. Možná pro to že mě není 40 a více nebo pro to že jsem se spis stotoznovala z ženami co v knize mají deti jelikož i ja mam 2 male deti. Jinak kniha byla zábavná a ctiva dokonce mi i u jedné části ukapla slza. Takovéhle oddechový proste muzu. Doufám ze bude brzy další kniha.

Katulik86
10.01.2021 5 z 5

Sice jsem teprve po tricitce a neco, ale chtelo by to se zamilovat... Snad prvni knizka od Alexandry Potter, u ktere jsem nemela pocit, ze vim, jak to dopadne, po par strankach. Necekany vanocni darek od sestricky, ktery mel pasovat do lonske vyzvy? Ale byl se dvema detmi delsi, nez jsem cekal a docist nestihla... Jedine, co me mrzelo, jak uz tu zminuji ostatni, byly preklepy, hrubky a podobne... "Mi vsichni" nebo jak to tam bylo, bylo moc... Mimochodem... Nejmrnoval se nahodou Edward Lewis i Richard Gere v Pretty Woman? ????

Kanimůra2
18.12.2020 5 z 5

Já mám AP ráda. Knihy jsou trochu na jedno brdo, ale každý autor má stůj styl a téma a toho se drží. Pokud přečtu jednu knihu ročně, zaručeně mě pobaví.
Já už mám dávno po čtyřicítce, ale uvědomuju si ten obrovský tlak na dnešní mladý matky. Dobře obstát v práci, být dokonalá hospodyně, matka a hlavně !! dobře vypadat. Kdyby knížka nebyla psaná vtipně a svižně, je to vlastně dost vážný téma. Mě bavila a dávám jasnou 5. A zase za rok na shledanou.

Sumatrae
07.12.2020 5 z 5

Kniha me bavila, nasmala jsem se a az na trosku moc prehnany happy end se mi libila, mozna i vic nez vsechny predesle knizky od AP

jasmína
25.11.2020 4 z 5

Na odreagování se určitě dá doporučit.

Kaja1
07.11.2020 2 z 5

Je to oddechové čtení. Zkrátka nikdy není pozdě. Mé hodnoceni ovlivnily hrubky a nepřesnosti v překladu. Z Edwarda je v dialogu najednou Richard, tvrdé y, kde má být měkké, ale nejvíc bylo: "dívala se na horu", myšleno na schodiště.Ach, jo....

postrach
05.11.2020 3 z 5

Souhlasim s komentarem motokatty.Prvni knihy se mi zdaly lepsi.Hodne nuda,nic noveho.Neoriginalni tema.Nazev knihy trefny.Kniha me potrapila.

petrucha86
05.11.2020 5 z 5

Knihu jsem si užila a musím říct že pro mě byla zatím nejlepší od AP! Taková Bridget Jones v dnešních kulisách, deník vystřídal podcast a Marka Darcyho eko jogín :)

LadyCotton
03.11.2020 2 z 5

AP v této knize zklamala. Děj je táhlý, spousta pasáží nudně a zdlouhavě natahovaných :-( Ani dějová linka příběhu mi nepřišla nějak extra promyšlená...
Škoda, A.P. to umí rozhodně mnohem lépe.

ave55
01.11.2020 odpad!

Covide, co mi to děláš!!?