Vražedná mysl

Vražedná mysl https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489584/bmid_vrazedna-mysl-Zxt-489584.jpg 5 867 867

Samanthu Brownovou, mladou vysokoškolačku, nalezli doma v posteli s proříznutým hrdlem a nožem v ruce. Bez zjevných známek násilí či boje. Zdá se to jako jasný případ sebevraždy. Podivná reakce dívčiných rodičů však tuto teorii zvrátí a Kim pochopí, že tady šlo o vraždu. Jak ji však vyšetřit, když všechny stopy už jsou nenávratně ztracené? Nikdo nezajistil DNA ani otisky prstů a tým kriminalistů nemá k dispozici nic víc než několik fotografií těla. A informace o Farmě jednoty, zdánlivě neškodném uzavřeném společenství, v němž dívka žila. Zjistit o něm něco bude těžké. Jedině že by do něj Kim nasadila svého člověka. Netuší ale, co všechno tím riskuje…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Killing Mind , 2020

-markéta-
07.07.2022 5 z 5

Půl roku vždy čekám na nový díl, abych ho přečetla jedním dechem. Ani u tohoto dílu tomu nebylo jinak. Skvělý spád, skvělý případ, kdy jsme se mohli dozvědět něco ze světa v sektách (trochu mrazící na zádech).
Tým Kim byl opět úžasný, stále ho miluji a dokonce jsem si už zvykla i na Penna, který bohužel musel nahradit Dawsona. Doufám, že "Fifi" bude více zapojována v tomto týmu, protože mi začíná být velmi sympatická.
Ke knize nemám ani tu nejmenší výtku, všechno bylo opět perfektní.

Každým dílem se bojím, že už nemůžu být nadšená, že přeci je to stejný styl psaní a jednou musí přijít, že to nebude ono. Nechápu, jak to autorka dělá, ale já i při 13. knize jsem stejně fascinovaná - ne-li čím dál tím více.

INCOGNITOREADER
06.07.2022 4 z 5

Čekal jsem, že i přečtu rychle a ano. Za dva dny padla :-)
Angela se opravdu sázka na jistotu a mě čtení opět pohltilo a bavilo.
Máme zde opět dva případy, které se tentokrát neprolnou a jsou samostatné.
První je vyšetřování sebevraždy mladé dívky, na které se Kim něco nezdá.
Její rodiče vypadají, že něco zamlčují a nakonec to vede až k sektě. Téma sekty je tady hodně dobře zpracované. Je to moje oblíbené téma.
I když bohužel vraha jsem odhadl už v polovině knihy.
Druhá linka, která se týká Bryanta a jeho starého případu, který se ho možná až nezdravě stále dotýká. I zde jsem bohužel odhadl jak to skončí.
Opět skvělé čtení, moc se mi to líbilo a nemohl jsem přestat.
4* dávám proto, že se pro mě na konci neodehrálo nějaké velké odhalení nebo překvapení, ale jinak je to opravdu skvělé čtení a doporučuji!

Kekik
05.07.2022 5 z 5

Tolik dní čekání, a pak je za pár hodin přečteno. To je nepoměr...
Při tolika dílech je již těžké napsat něco, co nebylo ještě řečeno. Paní spisovatelka si drží laťku hodně vysoko a ještě neklesla u žádného dílu ani o píď. Spíše bych řekla, že ji posouvá výš a výš.
Téma mě velice bavilo. Nejlepší zpracování na téma sekta. I když zase tak často se s tímto nesetkávám. Ale i tak. Autorka jej popsala opravdu dokonale. Vraha jsem neuhodla. Vlastně jsem ho ani nehledala, natolik mě pohltilo čtení o sektě a dění kolem.
Linka s Bryantem mě tolik nepřekvapila. Mnohé jsem uhodla správně.
Úžasný díl z úžasné série. Nezbývá než čekat na další díl. To čekání naštěstí stojí za to.
Velká chvála za české obálky.

Doporučuji !!!

attila1
04.07.2022 5 z 5

Zase další perfektní díl. Tentokrát z prostředí sekty. Přečetla jsem celou sérii a tato spisovatelka nikdy nezklame.

veronika3141
03.07.2022 5 z 5

Skvela kniha jako vzdy Angela nesklamala :)

Mája777
01.07.2022 5 z 5

Začaly prázdniny a já opět začala číst. Měla jsem teď trochu krizi, ale Kim a její tým mě z toho dostali.
Toto je velmi zajímavý příběh z prostředí sekty. Opravdu si něco takového nedovedu představit. Angela je mistr a já jdu číst další knížku.
Přečteno za jeden den. Doporučuji.
(1. 7. 22 - 11 580 - 25)

Terez25
30.06.2022 5 z 5

Perfektní, jako vždy. Zajímavý případ z děsivého prostředí sekty. Angela Marsons prostě nikdy nezklame. Těším se na další díl.

Dela111
29.06.2022 5 z 5

Další setkání s Kim a jejím týmem je opět chytlavá četba. Jako už tradičně jsou zde dva případy, jeden hlavní a druhý vedlejší. Oba dlouho vypadají jako jasná záležitost, ale nakonec mají oba překvapivé rozuzlení. Potěšilo mě, že nechyběla Tiffany, hodí se k týmu.
Tentokrát si odpustím vypisování všech možných superlativů, abych se stále neopakovala. Bylo to prostě skvělé jako vždy :-).

Hope80
29.06.2022 5 z 5

Kniha přečtená za 24hodin. Co díl, to opravdová pecka a co díl, tak Angela přidává. Nedalo se od ní odtrhnout. Byly momenty kdy se člověk usmál nad vtipem a zároveň i pasáž, když jsem měla slzu v oku. Po přečtení dalšího dílu se vždy už neskutečně těším na další. Mám oblíbené série, ale tahle je vážně TOP!

Martiiiik
28.06.2022 5 z 5

Naprosto se ztotožňuji s většinou předchozích komentů :-) Angela je neskutečná spisovatelka, její knihy jsou vždy skvělé, tato není výjimkou.. Téma sekt je zajímavé, svým způsobem fascinující i děsivé zároveň.. Rozuzlení je originální a nečekané.. Angela se umí vžít do postav a popsat jejich pohled na různé situace.. A kniha čtenáři hodně připomene, že k manipulaci s myslí dochází každodenně a jak nebezpečné to vlastně je, nejen u vnímavějších jedinců.. Vedlejší případ zase přináší velké dilema, kde vlastně správná odpověď není.. Přečteno za den (tedy spíše bouřlivou noc :-D ) a už teď se moc těším na další knihu :-)

Jamalu
28.06.2022 5 z 5

Skvělé, skvělé. Co jiného dodat, snad jen - chci další díl!!!

ElizPetrova
26.06.2022 5 z 5

Zatím poslední knihu autorky řadím mezi ty nejpovedenější z celé série. I když lze říci, že tento příběh nebyl tak napínavý a dramatický jako předešlé díly, byl spíše takový pozvolný, téma sekt bylo zajímavé a pěkně zpracované. Při odhalení vraha jsem byla lehce šokována, ale když jsem se nad tím zamyslela, tak to dávalo perfektní smysl a to se mi na tom líbilo. Snad nám další díly přeloží do češtiny co nejdříve. :)

Aprilek
26.06.2022 5 z 5

Angela Marsons je moje oblíbená autorka a tato kniha se držela tradice a nezklamala ani v nejmenším.

hana1039
26.06.2022 5 z 5

Budu se pořád a stále opakovat, prostě super, super... Téma, jak má sekta vliv na naše myšlení, co zavrhujeme, pokud vás vede,, úspěšný,, manipulátor, je opravdu zajímavé a hlavně děsivé... prosím, další díly!!!

JitkaHambi
26.06.2022 5 z 5

Angela a "její"Kim se svým týmem opět nezklamali.Skvělá kniha, napínavá, téma pro mne velice zajímavé, nemohla jsem knihu odložit.
Už aby vyšel zase nový díl :-D

hlenicka
26.06.2022 5 z 5

z 10ti plnych 10, z 20ti plných 20. Výborná! Stranka za strankou,oči bloudily, srdce vynechávalo,mozek pracoval na plný obrátky a mezitím jsem přemýšlela,jak to s těma sektama je. Rozhodně je na tom hodně pravdy. O ,,fifi" jsem pak už taky měla strach ke konci..
Tohle byl další díl nové Marsons a nezklamal. 350 stran uběhlo,že člověk ani nevedel jak a jako dezert bych si dala hned další knižku, co autorka napíše. Kim je moje oblíbenkyně,zároven s ní Bryant, Stace a Penn. Pasáže se neopakují,slova,věty, myšlenky už vůbec ne. Angela to prostě umí a není co vytknout!

Jenny46
25.06.2022 5 z 5

Úžasná Kim S a její tým nerada se vždy loučím a čekání na další díl je nekonečný...
Skvělá série opravdu moje oblíbená zaslouží si plný počet hvězdiček*****
Angela M umí psát nechápu, jak to dělá čtivý, napínavý až do posledni stránky nedá se odložit ;0)

Zdenas5
23.06.2022 5 z 5

Souhlasím se všemi superlativy v komentářích, zbytečně bych se opakovala. Prostě skvělé.

Arsi
22.06.2022 5 z 5

Jako každá kniha od této mnou oblíbené autorky je skvělá. Jedna z nejlepších detektivních sérií. Moc se mi líbí Kim a její parta. Doufám, že nebudeme čekat dlouho na další knihy.

chrudas
21.06.2022 5 z 5

Užasné počteníčko jako vždy. Ani v tom to pokračování není co vytknout ba naopak, autorka píše čtivě, neopakuje se a každý nový případ má něco do sebe.

Angela Marsons
anglická, 1968