Vražedná mysl

Vražedná mysl
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489584/bmid_vrazedna-mysl-Zxt-489584.jpg 5 867 867

Samanthu Brownovou, mladou vysokoškolačku, nalezli doma v posteli s proříznutým hrdlem a nožem v ruce. Bez zjevných známek násilí či boje. Zdá se to jako jasný případ sebevraždy. Podivná reakce dívčiných rodičů však tuto teorii zvrátí a Kim pochopí, že tady šlo o vraždu. Jak ji však vyšetřit, když všechny stopy už jsou nenávratně ztracené? Nikdo nezajistil DNA ani otisky prstů a tým kriminalistů nemá k dispozici nic víc než několik fotografií těla. A informace o Farmě jednoty, zdánlivě neškodném uzavřeném společenství, v němž dívka žila. Zjistit o něm něco bude těžké. Jedině že by do něj Kim nasadila svého člověka. Netuší ale, co všechno tím riskuje…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Killing Mind , 2020

studentice
02.08.2022 3 z 5

Knížka se mi líbila, ale něco jí chybělo. Za mě to byl slabší díl z této dobré série.

gad
30.07.2022 5 z 5

Zajímavé téma. Ač o něm něco vím, nemám ho rád. Vůbec vymývání mozku a potlačování svobodné vůle se mi příčí. Žel, tímto způsobem sekty často získávají své adepty a o jedné takové je tento případ. A ne vždy musí jít o náboženství. Slušná sonda do této tématiky, až se nechce věřit, jak moc jsme jako jedinci ovlivnitelní. Fuj, hnus.
Kim opět jede na hraně a kdoví, zda ji riskování tentokrát nedostihne. To samozřejmě neprozradím. Příběh jede v několika rovinách a jako by si každý člen týmu jel svoji lajnu. Tím se o každém dozvíme zase něco víc.
Takže, bacha na sekty.
Doporučuji.

tulip131
28.07.2022 3 z 5

Kim, Bryant, Penn a Stacey známá čtyřka, která si tentokrát vzala na pomoc TIFF, tentokrát nebylo moc akce, ale napětí bylo dostatek. A to, že i sektach může vše jinak než se zdá.

SimonaP
27.07.2022 4 z 5

Opět skvělý příběh, z prostředí, které mě moc zajímalo. Brala bych více děje z Farmy. Bryantova dějová linie hodně předvídatelná.

kolacky
27.07.2022 5 z 5

Opět skvělé čtení. Kim jde za svým a má vynikající instinkty, stejně jako její parta. O Tiff se člověk i bál, ale... Hlavně že padouši dostali, co si zasloužili.
Hodně se mi líbí, jak Angela vždycky děkuje partnerce a rodině. A taky paní, která jí příběhy rediguje. Taková osůbka často některým autorům chybí a mají v chronologii příběhů dost guláš :-)

novina
26.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Opět napínavé čtení, od kterého se nelze odtrhnout. Mám pocit, že Kim ze sebe strhává tu nepropustnou slupku. Briantův příběh děj skvěle doplňoval.

kneslova
25.07.2022 5 z 5

Bezvadné , jako vždycky , dobra detektivka

iLuciferie
25.07.2022 3 z 5

Ano, knížka se četla stejně dobře jako vždy, ale příběh mě tentokrát nijak moc neoslovil..

WaN635
20.07.2022 5 z 5

Opět a zase špica. V komentářích už bylo vše řečeno, opakovala bych se.
Příběh chytne a nepustí, už jsem v minulosti četla jednu knihu se sektářskou tématikou, ale Kim je prostě Kim a v tomto případě byl příběh napínavější. (S touto tématikou doporučuji na Netflixu dokument Modlit se, poslouchat, neodmlouvat). Jinak vraha u Bryantoveho případu jsem prohlédla dříve než on, vraha od sektářů jsem neuhodla.
Jo a abych řekla pravdu, poměrně se mi líbila postava Kanea, tak trochu jsem doufala, že třeba možná, snad by se mohl Kim líbit.

Becca_books
20.07.2022

První den prázdnin a první přečtená kniha. Sérii s Kim miluju a už jsem se moc těšila na nejnovější díl. Téma a vše kolem super, vedlejší linka s Bryantem také, ale musím přiznat, že mi tam tentokrát něco chybělo. Každopádně se už nemůžu dočkat dalších dílů.

Aligator805
19.07.2022 5 z 5

Skvělé! Perfektní! Úžasné a silně návykové čtení. Série s Kim je skvělá a hlavně si drží po celou dobu vysokou úroveň. A námět zase super. Tak hlavně rychle další díl!

Hana62
19.07.2022 5 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek. Kim si mě ihned získala. Už sháním první díly. V knihovně jsou některé dostupné, ale první díl série je vypůjčený. Co se dá dělat, musím vydržet...

Pajic21
18.07.2022 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Marsonsová je sazka na jistotu. Brilantní.

michaela5515
16.07.2022 5 z 5

O něco méně akční, ale o nic méně děsivé. Bryantův případ to celé skvěle doplňoval. Jsem zvědavá, jestli se bude Fifi objevovat častěji. Za mě super!

makke
15.07.2022 5 z 5

Výborně napsané. Za mě jediná výtka, čte se to tak skvěle, že než se člověk naděje, tak je u konce knihy a nezbývá mu, než se těšit na další díl.

Lethania
11.07.2022 5 z 5

Asi je zbytečné pořád dokola psát, jak neuvěřitelně návykové jsou knihy od Angely Marsonsové a jak každý další díl je zas o něco lepší než ty předcházející.
Kim a její tým se mi zavrtali do kůže tak hluboko a tak silně, že často vystupují i v mých snech.
Knihu jsem přečetla za jediné odpoledne, tak jako všechny předešlé díly. Jsem ráda, že na překlad ještě čekají minimálně čtyři díly. To jsem teda zvědavá, s čím novým autorka přijde.

Šánka
11.07.2022 5 z 5

Bože, díky, že všichni nepíšou jako Angela Marsons, protože to bych asi už dávno byla rozvedená a nejspíš i bezdomovec, neboť když se pustím do dalšího dílu této brilantní série, jsem totálně nepoužitelná, a to na vše :-).
I tento díl byla jedna velká čtenářská krasojízda. Řeší se dva případy, a ač to hlavní téma moc ráda nemám, tady jsem četla s mrazením v zádech a mnoho se i dozvěděla, jak tohle funguje. U druhého případu se mi moc líbil závěr, ta šedá zóna spravedlnosti. Prostě skvělé!

Jandýs
08.07.2022 5 z 5

Perfektni! Opet zajimavy namet !

Any26
08.07.2022 5 z 5

No ty bláho, to zas byla jízda!!
Ach ta naše Kim a její úžasný tým. Jak já jsem byla ráda, že jsme opět přivítali Fifi (Tiffany). Opět úžasný téma a vraždy z dost podezřelého prostředí. Upřímně jsem čekala, že případ, Kim bude chtít probrat se svým terapeutem s dětství Tedem, ale faktem je, že od Kanea získala dokonalý obraz o fungování sekt, jejich manipulacích a vymývání mozků.

Rozhodně doporučuji -- případy s Kim Stone jsou sázkou na jistotu a především kvalitu! Design obálek Případů Kim Stone je fakt vymakaný.

P.S. Chudák Betty... byla to skvělá kytka :P

Nepri
08.07.2022 5 z 5

Jako vždy skvělé, napínavé, prostě perfektní kriminálka, přečtená za 2 dny s přestávkou na spaní. Už se těším na další knihu. Doporučuji

Angela Marsons
anglická, 1968