Vražedná mysl

Vražedná mysl https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489584/bmid_vrazedna-mysl-Zxt-489584.jpg 5 866 866

Samanthu Brownovou, mladou vysokoškolačku, nalezli doma v posteli s proříznutým hrdlem a nožem v ruce. Bez zjevných známek násilí či boje. Zdá se to jako jasný případ sebevraždy. Podivná reakce dívčiných rodičů však tuto teorii zvrátí a Kim pochopí, že tady šlo o vraždu. Jak ji však vyšetřit, když všechny stopy už jsou nenávratně ztracené? Nikdo nezajistil DNA ani otisky prstů a tým kriminalistů nemá k dispozici nic víc než několik fotografií těla. A informace o Farmě jednoty, zdánlivě neškodném uzavřeném společenství, v němž dívka žila. Zjistit o něm něco bude těžké. Jedině že by do něj Kim nasadila svého člověka. Netuší ale, co všechno tím riskuje…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Killing Mind , 2020

ctenarkaEva
24.08.2022 5 z 5

Téma sekt nemám moc v oblibě, tak jsem se této knihy trochu obávala. Ale protože celou tuhle sérii mám hodně ráda, tak jsem se na knihu těšila. Rozhodně mě nezklamala, Angela Marsons umí psát napínavé knihy a obdivuji, jak si poradí s odlišnými tématy v každém dílu.

111moni
24.08.2022 5 z 5

Jako dobrý, ale přišlo mi, že je závěr trochu ustřelený, nějak to šlo moc rychle, takové, aby to už bylo za nám. Budiž autorce odpuštěno, poněvadž jinak celé se to četlo vskutku dobře, žádné prostoje a zbytečné tlachání, popisování druhé cihly zleva. Příběh, kterému je nemožné uvěřit a přesto uvěřitelný, vždy stačí málo, o tom, jak myšlenky jednotlivce mění myšlení lidí se lidstvo přesvědčilo. A ta parta je fakt dobrá.

Jeanine8
22.08.2022 4 z 5

Opět super čtení, jako vždy. Jednu hvězdu strhnu za poněkud zrychlený konec. Pár kapitol mi tam prostě chybělo.

Česneksmedem
21.08.2022 5 z 5

Vymývání mozku je hlavní linkou této knihy. Nejvíc se to spojuje s náboženskými sektami. Vůbec to nemíním zlehčovat, ale rozhodně to nejsou jen tyto sekty. Stačí si přečíst některé zprávy. Jinak je to téma hodně citlivé a smutné.
Další povedená kniha od Andělíny, která má stejné jméno, jako moje prababička. Poněkud jsem se musel pozastavit nad chováním Kim, která byla tentokrát docela za slušňačku.

ArwenAragorn
21.08.2022 5 z 5

81%

V konečném důsledku ve vás sekta vytvoří pocit bezmoci, strachu a závislosti.

Další výborná detektivka od Agely Marsons. Tentokrát tady důležitou úlohu hraje sekta.
K přečtení ji doporučím.

happy-smile
20.08.2022 5 z 5

Možná jsem zaujatá, ale já ani po tolika knihách nevidím sebemenší pokles v kvalitě. Chci aby to neskončilo. Ale ono jednou musí, že? Protože taková kvalita opravdu už nemůže dlouho vydržet, nebo ano?

marion111
20.08.2022 5 z 5

Paní Angela je s každou další knihou lepší a lepší! Včera jsem dočetla První krev, dnes Vražednou mysl a teď budu netrpělivě čekat na další díl.

edith79
17.08.2022 5 z 5

Záviděla jsem těm, co už četli novou Kim a teď závidím těm, co ji ještě nečetli. Jen jsem totiž knihu odložila a už je mi po celé partě vyšetřovatelů smutno a moc se těším na další pokračování. Co se týká případů obě linky byly naprosto skvělé. Musím se přiznat, že ta Bryantova mě možná bavila ještě o trošku více. Líbí se mi, že autorka vždy zavede čtenáře do pro většinu lidí netypického prostředí a ukáže mu, co všechno se bohužel na světě děje a že jsou lidé, kteří jsou schopni dát do toho všechno a bojovat za spravedlnost. A doufám, že nejenom v knížkách.

Nixa
17.08.2022 5 z 5

Tady nemusím nic říkat, prostě autorčiny knihy patří mezi mé nejoblíbenější a celá série s Kim Stone je skvělá a to platí i o tomhle díle!
Knihu jsem přečetla jedním dechem.

Satyrka
16.08.2022 5 z 5

Tak jsem po pár měsících dočetla celou sérii a nevím, co teď budu číst (přestože na mě čeká plno nepřečtených knih). Naprosto úžasná série, která je psaná naprosto skvěle a je to přesně můj šálek čaje! Momentálně to vnímám tak, že se stala mou nejoblíbenější krimi sérií a možná i sérií vůbec ( hned po HP samozřejmě :D ).
Opět zajímavé téma, nad kterým se zamyslíte.
U druhého případu, který se týkal Bryanta, jsem tak nějak čekala, jak to bude, nicméně další téma k zamyšlení.
Ale už se nechci opakovat, u předchozích dílů už jsem se vyjádřila dost.
Takže - 100% doporučuju!

Pavlnka
15.08.2022 5 z 5

Hodně zajímavé téma, výborně zpracováno, ale to slušnáctví mi už trochu vadilo. Nebo jsem možná nikdy neměla takovou šéfku .

lalaserka
13.08.2022 5 z 5

Další skvělý díl od této autorky. Ani jsem netušila jakou moc mají sekty, docela děsivé zjištění.

Murasaki
09.08.2022 5 z 5

Mohu hodnotit knihy od mé nejmilejší autorky jinak, než plným počtem hvězdiček? Opravdu nemůžu, protože její knihy jsou srdcovou záležitostí. Díky krátkým a napínavě zakončeným kapitolám je kniha během jednoho dne dočtená, ani nevím jak. :D Téma sekt a vymývání mozku bylo zajímavé a děsivé téma. Na tohle by si člověk měl opravdu dát pozor.

Veju007
08.08.2022 5 z 5

Tohle je prostě srdcovka.

Tentokrát si Angela Marsons se svojí Kim Stoneovou berou na paškál zdánlivou sebevraždu a tajemné společenství Farmu jednoty, které možná je, možná není sektou, nebo minimálně velmi záhadnou skupinou lidí.

Kim a její tým opět bravurně rozplétá celý příběh k naprosté dokonalosti, druhý příběh je minimální a smysluplný a já celým příběhem opět prolétla neskutečnou rychlostí. Proto si vždy další díl tak dlouho šetřím, protože je prostě okamžitě fuč.

Jasných 5 hvězd, tady není, co dodat. Zbožňuju!

Šebestová3
05.08.2022 5 z 5

Kim a její partě už prostě míň než pět hvězd dát nemůžu. Angela Marsons je prostě sázka na jistotu a já jen doufám, že jí jen tak nedojdou témata a dech.

ddkk
05.08.2022 5 z 5

Další výborný díl s Kim a její partou. Tentokrát se musí vypořádat s fikanou sektou, která se tváří jako seriózní podnik. Angela se pustila i do podrobnějšího popisu praktik samozvaných mesiášů, kteří bez skrupulí dokážou doslova zdevastovat životy svých obětí...

A do toho jeden předčasně propuštěný odporný vrah...

Doporučuji, jak jinak.

berila
04.08.2022 5 z 5

Opět další výborný díl, tohle je opravdu vynikající série. Všem doporučuji k přečtení.

envoi
03.08.2022 5 z 5

Pro mě je tahle detektivní série taková ta guilty plesure, moc mě to baví a mám vždy přečteno za pár dní.. u některých dílů mi přišly konce takové jakože odfláklé, tento díl mě ale bavil od začátku až do konce.. jen u každé další knížky, kterou zastrkuju do knihovny přemýšlím, jakou hodnotu tyhle knížky po čase budou mít.. nebude to taková ta plevel knihoven, kterou po vás už nikdo z příští generace nebude chtít číst? Četla jsem zároveň s Lethal White od Rowlingové a narozdíl od její detektivky mi tyhlety přijdou uvěřitelnější zasazené víc do reality, ale nebude to po čase stejný jako když se koukáte v televizi na nějakej detektivní seriál? To už totiž frčelo a teď už ne..

galinek
02.08.2022 5 z 5

Skvělá kniha,....dala jsem si chvilku odpočinek od serie a s nadšením jsem se opět vrátila do "týmu".... Skvělé čtení, téma mě moc zajímá,....manipulace je n e b e z p e č n á,....doporučují!

studentice
02.08.2022 3 z 5

Knížka se mi líbila, ale něco jí chybělo. Za mě to byl slabší díl z této dobré série.

Angela Marsons
anglická, 1968