Němý křik

Němý křik
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292042/bmid_nemy-krik-Thd-292042.jpg 4 2961 2961

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy… Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví. Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě. „Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti. (Další případ Kim Stoneové připravujeme k vydání ještě letos.)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Silent Scream , 2015

eva6224
26.08.2016 5 z 5

Jedním slovem skvělé, bavila mě od samého začátku, super jsou též krátké kapitoly ale čtenář je nucen číst dál a dál :) Těším se na další knihu od autorky :)

-markéta-
23.08.2016 5 z 5

Kniha mně chytla od samého začátku. Byla plná překvapení a zajímavých akcí. Určitě nelituji toho, že jsem si tuto knihu přečetla, ba naopak. Miluji čtení románů, ale díky této knize se snad dám na detektivky! Všem velice doporučuji.

medialstar
22.08.2016 3 z 5

Zpočátku jsem se párkrát přistihla, že mi utíkají myšlenky jinam, ale asi v polovině jsem se do knihy docela zabrala. Autorka dokázala udržet napětí a člověk má chuť vědět, jak se věci mají. Občas trošku klišé, některé dialogy na mě až moc křečovité a vtipné za každou cenu. Ale když to vezmu kolem dokola, odvedla autorka docela slušnou detektivní prácičku, i když tomu pro mě něco chybělo.

ptoček
22.08.2016 5 z 5

Tak tohle já můžu, skvělá detektivka!

haluz
18.08.2016 5 z 5

Supr detektivka :) zpočátku nesympatická vyšetřovatelka mi časem přirostla k srdci tak, že se už těším na další její případy a ironické poznámky :)

Michaeles
18.08.2016 3 z 5

Kniha která mě ze začátku moc nebavila moc se to táhlo spousta popisů, ale pak se děj zhruba od poloviny rozjel a docela jsem se i bavil. Uvidíme co předvedou další díly :) Na bestseller bych teda čekal knihu o mnoho lepší.

Katuska88
14.08.2016 5 z 5

Opravdu jsem nečekala, že se bude číst takhle dobře. Autorce tleskám. Po delší době jsem se vrátila k žánru detektivek a musím říct, že mne ani tato nezklamala.

DennieForbes
11.08.2016 5 z 5

Wow!

Neuvěřitelný zážitek, číst tuhle knihu. Děj mě táhl už od prvních kapitol - pohled vraha, krátké kapitoly, neuvěřitelné rozuzlování příběhu, dojemné i vtipné části...
Musím se pochválit, tušila jsem od poloviny knihy... ne v takovém měřítku (finální rozuzlení mě pak naprosto dostalo), ale dvě a dvě jsem si dohromady postupně dávala. :)
Jediné, co musím vytknout, je český překlad. Častokrát se mi stalo, že jsem si věty musela číst ještě jednou, abych pochopila, co se tím snažil básník říct. Naštěstí jsem to postřehla jen v nepodstatných částech a hlavně na začátku knihy (možná už jsem byla ke konci tak zabraná, že mi to už nepřišlo.) :)
Jednoznačně doporučuji, 5 hvězdiček po přečtení Nesbovek dávám detektivkám velmi vzácně.

BlankaTr
05.08.2016 5 z 5

Tak tuto knihu jsem přečetla jedním dechem, za dva dny. :) Vychladla mi u něj nejedna káva. Velmi vydařená detektivka !!!!!

kikies
01.08.2016 4 z 5

Kim se mi vážně moc líbila. Jinak je to poměrně běžná detektivka - zase trochu jiné prostředí, sem tam zajímavý hrdina, zase trochu jiný vrah a motiv, ale celek je velice slušný. Ovšem za mě má nejvíc hvězdiček právě Kim - pro tyhle neohrožené policajtky s divokou minulostí mám prostě slabost :-)

Lucy2211
31.07.2016 5 z 5

Ve většině případech, kdy čtu knihy s plackou bestseller, to dopadne katastrofálně. V tomto případě to bylo skvělé! Od příběhu jsem očekávala hodně a mé očekávání bylo naprosto splněno. Příběh nepostrádal napětí, humor, akčnost a neměl ani jedno hluché místo. Popravdě, já se nenudila ani vteřinku! A i když mi pod rukama prošlo již mnoho thrillerů i s plackou bestseller, žádný z nich nebyl tak skvělý, jako právě Němý křik, který se mi na hodně dlouho zapsal do mysli. Jen tak na tento dech beroucí příběh nezapomenu :-)

Kesssssi
29.07.2016 2 z 5

Žádná sláva. Za mě zklamání, očekávala jsem mnohem víc. Průměrné čtení. Příběh mě ničím extra nezaujal. Do čtení jsem se spíše nutila.

Toldist
27.07.2016 3 z 5

Kniha byla velmi zajímavá. Případ mě velmi zaujal, stejně jako hlavní postavy. Četlo se to velmi dobře a neztrácelo to dech asi tak přibližně do 200 strany. Ke konci jsem už musel bohužel knihu hodněkrát odložit a přemáhat se, abych ji dočetl. Závěr celého příběhu mě nenadchl a proto hodnotím pouze třemi hvězdičkami :)

Mischone
25.07.2016 5 z 5

Kniha byla velmi poutavá, nechtělo semi přestat číst. Mě se děj velmi líbil a napsané to bylo moc dobře. Kim mi padla do oka hned, už díky jejím pohotovým poznámkám, které byly vtipné.Poslední stránky mě překvapily hodně, opět jsem si na konci řekla "Co??" a to na dobrých knihách oceňuji :) Těším se na další vydanou knihu!

skipiii
25.07.2016 3 z 5

Námět zajímavý, vyšetřovatelka Kim mi byla sympatická. Nicméně občas mi děj nedával smysl, možná bylo způsobeno špatným překladem. Kladně hodnotím krátké kapitoly. Celkově je kniha spíše průměr.

prestiggio
25.07.2016 3 z 5

od tolko propagovanej knihy som cakala viac. napatie bolo od prvej strany, ale to sa viezlo v jednej rovine, a ziadne vyrazne rozuzlenie som necitila. meno vraha som netusila, ale nejako velmi ma neprekvapilo. Kim mi ani velmi k srdcu neprirastla. Na jednu stranu chladna a sarkasticka, na druhu stranu empaticka. urcite si ale precitam dalsie knihy v poradi.

Tynule
24.07.2016 5 z 5

Četla jsem jí jedním dechem. Vždycky jsem nevěděla kdy jí mám odložit, pořád to bylo poutavější. Už od začátku se začalo něco dít. Líbilo se mě vžít do Kim. Popřemýšlet na tématikou sirotčince/ pěstounů, atd... Jedna z nejlepších knih co jsem za poslední dobu četla. Doporučuji.

martina.tim
24.07.2016 5 z 5

Tato kniha byla pro mě oddychovkou. Jelikož jsem ji četla po Mesiášovi tak mi přišla trošičku slabší kafe, ale prostředí starých sanatorií mě velmi láká! Minulost Kim Stoneové je velmi zajímavý. Mám v plánu si přečíst i další příběhy Kim Stoneové.

svoboddka
24.07.2016 4 z 5

Příjemné překvapení. Klasický scénář, mordparta s výrazným šéfem (tady šéfkou), víc postav v podezření, anonymní pohled vraha... Ale drží to pohromadě, smutné a děsivé se střídá s lidskostí a humorem, samotné vyšetřování pro čtenáře zůstává dost na povrchu, ale koho nakonec zajímá detailní rozbor DNA, že. :) Být už vydané pokračování, hned bych po něm sáhla.

Wendy182
24.07.2016 3 z 5

Knizku jsem precetla behem dvou dnu..neda se rict ze by byla uplne top ale neni ani spatna..takova oddychova detektivka kterou si dovedu predstavit zfilmovanou a koukat na ni o dlouhem zimnim veceru..urcite neurazi a prectu si i dalsi dily..