Němý křik

Němý křik
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292042/bmid_nemy-krik-Thd-292042.jpg 4 2961 2961

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy… Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví. Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě. „Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti. (Další případ Kim Stoneové připravujeme k vydání ještě letos.)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Silent Scream , 2015

pswat
09.12.2016 5 z 5

Dalsi skvela kniha, ktera jako predchozi dil je napinava od zacatku do konce a muzu rict, ze tento dil je jeste lepsi. Uz se tesim na dalsi pokracovani. Inspektorka Kim je vyjimecna zena

Lindulinek
07.12.2016 5 z 5

Skvělá detektivka. Děj byl napínavý od začátku do koce. Závěr byl hezky vysvětlen. Doporučuji.

Martasek5
07.12.2016 1 z 5

No..Já nevim...Pro mě hodně slabá detektivka. Nelíbila se mi. Než se do čtení nutit, raději jsem jí odložila. Třeba se k ní časem vrátím

Seiers
06.12.2016 5 z 5

V dnešní záplavě detektivek na trhu jistě svěží vítr. Určitě si pořídím i další případy Kim. Oproti jiným čtenářům mně nesympatická hlavní hrdinka nebyla. Jen mě občas zarazila volba slov (nejen slavné otočené oči k nebi). Určité věty byly kostrbaté. Samozřejmě netuším, jak vypadá anglický originál a jestli se něco "neztratilo v překladu". Ale zápletka byla zajímavá, děj svižný, konec překvapivý. Já byl spokojen.

baja1122
22.11.2016 4 z 5

Píšu komentář, zatím co mám knihu v živé paměti (dočetla jsem včera).
Shrnutí:
- hned z počátku se mi bohužel znelíbila hlavní hrdinka Kim - rádoby výjimečná, moc egoistická, jako v rámci možností bych to brala, ale ona je opravdu "až moc" nad mé cítění
- příběh dobrý, spíše trochu nadprůměrný a nad má očekávání, trošku nedořešený konec s postavou Nicoly, ale nijak mi to nakonec nevadilo
- pachatele jsem neuhodla (což je pozitivní, protože pak by ho uhodl každý)
- hodnotím 4 z 5ti, při některých pasážích se mi až zatajoval dech (a to je sakra dobře!)
- zpočátku se to rozjíždí pomaleji, ale konec za to stojí, ten jsem přečetla jedním dechem, zatímco začátek knihy jsem měla rozložený do mnoha dní
- opravdu uvažuji nad přečtením dalšího dílu, ale... trochu mě odrazuje hlavní hrdinka
Doporučuji přečtení :-)

Moonrose
18.11.2016 4 z 5

Kim mi bohužel byla dost nesympatická - hlavně s tím jejím "oči zvedla k nebi". Proč proboha pořád musela oči zvedat k nebi? Ty oči k nebi jsem pak z ní zvedala i já,
Jinak zajímavá zápletka, ale kniha mě ničím vyloženě neohromila. Až ten úplný závěr to trochu napravil.

Želvička94
13.11.2016 5 z 5

Velice strhujici kniha. Vcitila jsem se mezi postavy a podle nich jsem i premyslela, protoze jsem mela na mysli stejneho vraha jako ostatni postavy, ale bylo to jinak...

dagsvob
11.11.2016 5 z 5

Bezva čtení, knihu jsem přečetla rychle, šlo to samo. Příjemně krátké kapitoly, žádné dlouhé popisy, děj měl spád. Určitě si přečtu další případy Kim Stoneové.

Bee
08.11.2016 5 z 5

Němý křik mě opravdu příjemně překvapil. Četlo se to skoro samo a zvládla jsem to na posezení. Hlavní hrdinka mi sedla už od prvopočátku, a co by to bylo za detektivku, kdyby detektivem nebyla trochu složitá osobnost s velice specifickými vyšetřovacími metodami. Co se děje týče, nemám k tomu co vytknout, stránky jsem doslova hltala, žádné části jsem ani nemusela přeskakovat. Nejsou tady sáhodlouhé popisy událostí a míst, naopak poměrně krátké kapitoly dobře posloužily k udržení čtenářovy pozornosti.
Co se zápletky týče, opravdu mě bavila. Za mě paráda, další díly určitě pořídím.

Michaela91
07.11.2016 5 z 5

Mě se kniha líbila, dobře se četla hlavně díky krátkým kapitolám (alespoň pro mě). Děj byl napínavý a velmi čtivý. Hlavní hrdinku jsem si zamilovala. Konec mě překvapil nečekala jsem takové rozuzlení ale byl to skvělý příběh. Určitě přečtu další díly.

gad
06.11.2016 4 z 5

Zajímavý příběh, nechybí napětí a překvapivé rozuzlení. Už jsem si předobjednal druhé pokračování. :-)

Danago
05.11.2016 5 z 5

Pět postav stojí u mělkého hrobu. Zmařili nevinný život.
Po letech je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy a záhy následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. Je třeba pachatele dopadnout dřív než znovu udeří.
Kniha je velice čtivá , napínavá , plná zvratů a překvapení. Příběh je skvěle vykreslený , zápletka je netradiční a propracovaná. A šokující konec, který mě teda dokonale překvapil a to ve více směrech. Určitě knížku můžu všem doporučit.

Peslik
27.10.2016 4 z 5

Za mě jedno velké ANO, Kim bude patřit mezi mé oblíbené detektivy.
Kniha je velmi čtivá, krátké kapitoly vám dají možnost na chvilku odběhnout uvařit s čaj. Popis událostí pěkně propracovaný, pohled do soukromí vyšetřovatelů se mi líbí. Závěr knihy byl pro mě velkým překvapením.
Čtyři hvězdy jen proto, že kniha je zbytečně těžká. Trpěly moje ruce :-)

vsvobo
26.10.2016 4 z 5

Úplně jsem se zamilovala do Kim! Výborný detektiv a její dialogy mě vždy rozesmály. Kniha je čtivá, má spád a do poslední stránky napínavá.

ritz
25.10.2016 4 z 5

Za mě super, mám ráda samostatné a schopné ženské hrdiny.

barusak1
22.10.2016 5 z 5

Ač jsem měla mírné obavy z nálepky bestseller, byla jsem nadmíru spokojená. Čtivý, napínavý příběh. Těším se na další díly

happy-smile
21.10.2016 5 z 5

Detektivní zápletka jak dobře vymyšlená, tak dobře napsaná. Čte se to samo a na konci čeká čtenáře překvapení. K tomu teda opravdu neskutečně svérázná parta detektivů. Trochu se bojím, že pro někoho ten jejich všudypřítomný kousavý humor může být až moc. Mně to naopak vyhovovalo a považuju to za velké plus. Už se těším na další díl.

SimonaP
16.10.2016 3 z 5

Knížka se mi četla dobře, rozuzlení zajímavé, vztah dvojčat mě překvapil. Ale jak jsem si bohužel dopředu přečetla v komentářích, že se v knize opakuje "Kim zvedla oči k nebi", soustředila jsem se na toto spojení a opravdu se často opakovalo, až to na mě působilo rušivě. Jinak knihu doporučuji, nenudila mě.

Princezna22
14.10.2016 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem dlouho odkládala, ale nakonec jsem ji přečetla a nelituji toho. Krásná detektivka!! Do poslední chvíle jsem myslela že vrah je úplně někdo jiný.. Děj byl napínavý až do konce.. S touhle knihou se mi stalo to,ze jsem vydržela číst až do půl druhé do rána.. než abych knihu odložila na další den. Musela jsem ji totiž přečíst do konce :-D... Super super.. Už se těším na další díl!

Jankulik
10.10.2016 5 z 5

Kniha se hezky četla, napínavá od začátku do konce :-). Doporučuji.