Němý křik

Němý křik
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292042/bmid_nemy-krik-Thd-292042.jpg 4 2961 2961

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy… Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví. Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě. „Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti. (Další případ Kim Stoneové připravujeme k vydání ještě letos.)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Silent Scream , 2015

zeja
10.02.2017 5 z 5

Od této knihy jsem se nemohla odtrhnout, četla jsem ji skoro do rána. Strhující příběh, který vás nenechá vydechnout. :-)

Ajinka126
09.02.2017 5 z 5

Na začátku se mi moc líbila obálka, ale kniha mě trochu odrazovala tím, jaký "poprask" vyvolala. Příběh je svižný, propracovaný a plný tajemství, které já absolutně zbožňuji. Kim S. je dobře vymyšlená postava. Zpočátku mi nebyla úplně sympatická, nicméně po čase jsem si ji oblíbila. Je to přesně ten správný pocit, který jsem měl autor u čtenáře vyvolat, protože koresponduje s tím, jak Kim vnímají ostatní postavy. Čte se to skoro samo. Autorka má dar vyprávět. Doporučuji!

oleg
07.02.2017 5 z 5

Bezva detektivka,ze začátku jsem nemohla přijít na chuť Kim,ale zvykla jsem si a i ji pochopila,na závěr jsem knihu nemohla odložit,dokud nebyl konec-super!Už se těším na další.

Hufendy
06.02.2017 5 z 5

Tato knížka mě od začátku chytla do děje a tak to zůstalo až dokonce. Kim Stoneová mi byla velmi příjemná. I když příjemnou povahu zrovna moc nemá :D. Vždycky jsem se usmála nad jejím vtipem. Tato kniha má prostě to, co od thrilleru/detektivky očekávám. Knihu jsem přečetla velmi rychle obzvlášť, když jsem se blížila ke konci. Po přečtení mě mrzelo, že už je konec :). Doporučuji

Drahuš
01.02.2017 3 z 5

Průměrná detektivka, žádné velké napětí, vraha jsem tušila už od půlky knihy. Styl psaní jednoduchý, krátké kapitoly mi vyhovovaly. Znám o mnoho lepší krimi.

Mini.Baby
28.01.2017 5 z 5

5/5! Držela jsem se v pozoru od začátku do konce, prostě parádní jízda s neobyčejnou zápletkou. Těším se na Ďábelské hry ;)

Dáduše
28.01.2017

Příběh bohužel nemohu příliš hodnotit, jelikož prostřednictvím této knihy zjišťuji, že detektivky nebudou můj šálek čaje. Kniha mne nenadchla ani neurazila......Dávám tři z pěti. Kim je sympatická a autorka i přes mé zoufalství z nudného řešení vražd dokázala svým stylem psaní udržet mou pozornost.

Leaena
27.01.2017 3 z 5

Děj knihy byl na můj vkus rychlý a uspěchaný. Dá se říci bez napětí, tedy až na vrahovy pasáže. Povaha Kim mi byla protivná. Měla svá příkoří, ale za každou cenu musela být sarkastická. A ty její "oči k nebi" byla už tak profláklá fráze, že jsem ty oči zvedala taky.
Na druhou stranu musím přiznat, že závěr knihy byl upravdu dobrý. Vraha jsem tušila, ale i tak se projevovalo napětí a samotný závěr jsem nečekala.
I přes pro mě krkolomný děj mě čtení nenudilo a nečetla jsem "na sílu". S povahou Kim jsem se srovnala a pouštím se do čtení Ďábelských her.

Dumicek
24.01.2017 5 z 5

Tak za me naprosta parada! S knihou jsem byla nesmirne spokojena...bylo v ni vse. Kim i Bryant si me dostali. Kim a jeji chovani mi vubec nevadilo...ma k nemu duvod. Postavy tu pusobi realne, nic neni na knize preplacano. Super namet, obcas drsne, ale kazdopadne hodne ctive. Co se tyce zaverecneho konce,tak ten me opravdu velice prekvapil. Od poloviny knihy jsem si myslela, ze vim kdo je vrah, ale nakonec bylo vse uplne jinak. Nooo valila jse oci :D musim rict, ze obcas je fajn odpocinout si od severskych detektivek. Uz ted se klepu na dalsi dil ;)

Lena79
24.01.2017 5 z 5

Jednoduchý styl psaní mi vyhovoval, žádné dlouhé chození kolem horké kaše. Kniha určitě stojí za přečtení.

Evička
23.01.2017 4 z 5

Za mě - průměrná detektivka. nebyla to ta knížka, co by se četla jedním dechem, ale přečíst se dala.

mulder
19.01.2017 3 z 5

Mně tato kniha "nesedla", nepocítil jsem napětí, hlavní postavy mě neoslovily, jen závěr knihy byl slušný. Oceňuji obrovskou snahu autorky a podle ohlasů se mnoha lidem kniha líbí, každému čtenáři se zavděčit není možné.

Simáček
10.01.2017 5 z 5

Tak to bylo boží. Výborná zápletka a překvapivé rozuzlení. Kim byla sice chvílema na ránu, ale už teď se těším na další díl.

ladyfromskye
08.01.2017 3 z 5

Pod bahnem neumětelského/odbytého překladu se skrývá text podobných ne-li stejných kvalit, jakými se pyšní thrillery Harlana Cobena. Zkusím přečíst ještě Ďábelské hry, ale jak bude ten příšerný překlad pokračovat i tam, s českými verzemi této série končím. Nemluvě o tom, že na výskyt jména Ludmila Hanzlíková (překladatelka) v tiráži si odteď budu dávat sakra velký pozor.
To baja1122 a dalším, kteří mají pocit, že linie sester Nicoly a Beth nebyla vysvětlena. Byla, vizte strany 317-322 a 328-332.

čef
06.01.2017 5 z 5

Typická britská detektivka v nejlepším smyslu slova. Tvrdě za splněním cíle bez ohledu na vedlejší ztráty a potíže s nadřízenými a jinými potentáty jde detektiv(ka) důsledně až do úplného konce - zde nám také jakoby mimochodem ukazuje poměry v dětských zařízeních vzorové západní Evropy - že, paní Rowlingová. Vyprávění přehledné se suchým britským humorem musí dostat každého.

Andrea81
31.12.2016 4 z 5

Hezky vymyšlená zápletka, mě se to líbilo.

Jandýs
30.12.2016 5 z 5

Wau! Naprosto luxusní četba, konečné rozuzlení mě fakt dostalo. Jsem nadšená a už tu mám přichystaný 2. případ Kim Stoneové :-) !

Obuvník
23.12.2016 4 z 5

Zpočátku jsem bojoval s povahou hlavní hrdinky, ale nakonec mě přeprala. Kim je přeci jen poměrně dobře psychologicky vykreslena a její "psíčumákové" chování má své opodstatnění, které během ubíhajících stránek vyplouvá na povrch. Zato Kimin parťák Bryant mi sedl od samého začátku a chvílemi jsem litoval, že hlavní otěže případu netřímá v rukou právě on. Ale co už. Oba se pěkně doplňují a vidlička bez nože taky není žádný šlágr.
Případ je zamotaný právě tak akorát, aby nestihl přechytračit sám sebe. Uvěřitelné postavy, svižné dialogy, zajímavá zápletka, nějaký ten mord. Co víc si přát. Snad jen to Kimino věčné zvedání očí k nebi by nemuselo být zmíněno v každé druhé kapitole. Jednou fajn, dvakrát OK, dvacetkrát nic moc. Čtenáři pak nezbývá nic jiného než... no... zvednout oči k nebi.

kittlerka
22.12.2016 5 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se do děje úplně začetla.. Zpočátku se mi postava Kim moc nezamlouvala, ale pak se to celé rozjelo, a čtení bylo chvílemi až dechberoucí, hlavně konec absolutně nepředvídatelný! a Kim už mi ke konci vlastně vůbec nevadila:)
Už se těším na další dílo autorky.

terkavelcova
18.12.2016 5 z 5

Výborné čtení, které okamžitě vtáhne čtenáře do děje a nepustí :)