Princezna ze mlejna

Princezna ze mlejna https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72324/mid_princezna-ze-mlejna-gYh-72324.jpg 4 7 3

Knižní podoba filmové pohádky o mlynářské dcerce, čertovi, vodníkovi a nerozhodném Jindřichovi. Jindřich hledá princeznu, s níž by se chtěl oženit, aby nakonec na poslední chvíli našel svou princeznu v mlynářově Elišce. Tím překazí kouzla vodníkovi i čertovi a také bohatému pánovi. Knížka je napsána obecnou češtinou a čte se s obtížemi (jsou tu výrazy jako "nemoch" místo nemohl, "f tom" místo v tom apod.) Dosti dlouhá pohádka je určena dětem mladšího školního věku.... celý text

Kontryhelka
09.06.2023 5 z 5

Krásná, laskavá a vtipná pohádka, která neztrácí nic ze svého kouzla ani po létech.

Lejčís
07.05.2021 5 z 5

Princeznu ze mlejna miluju od dětství a je to přesně jedna z těch pohádek, kterou bych mohla vidět tisíckrát a nikdy by mě neomrzela.. na knize oceňuju především to, že je filmu věrná i v dialektu, což jí dodává ten krásný dobový nádech :)

janaky
14.08.2020

je to nádherná knižka, ktorá ponúka knižnú oporu rovnomennej rozprávky Zdeňka Trošky. Hoci sa číta zložitejšie, pretože je napísaná v štýle "píš ako počuješ", ale o to je pre deti zaujímavejšia.

zfilmováno české pohádky

Autorovy knížky